dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - skorojasno
4°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
6°C
Pražské krimi

Namíchla ho přítelkyně. I kontejner! Uklidnila ho až ohnivá voda a oheň, který sám založil

V úterý asi čtvrt hodiny po půlnoci se vracel opilý jednadvacetiletý mladík z baru v Plzeňské ulici v Praze 5. Ve vedlejší ulici Na Zámyšli se mu ale podle jeho slov připletl do cesty plastový kontejner, a tak ho včetně jeho obsahu zapálil zapalovačem. Z místa však neodešel, čekal na příjezd hasičů a policie.

Policisté následně muže zkontrolovali a ten jim pouze odvětil: „Dnes v noci se spolu určitě ještě uvidíme." Dále se jim pak svěřil, že se vracel z baru, aby se uklidnil z hádky s přítelkyní a před domem spatřil hořící kontejner. Čekal proto na hasiče a sledoval, jak požár hasili.

Po půl hodině však policisté přijali na tísňové lince další volání o požáru kontejneru, jen o sto metrů dále než v předchozím případě. „Když dorazili hasiči na místo, okamžitě vyběhli z auta a utíkali za podezřelým mužem, který nejprve stál opodál, sledoval jejich příjezd a pak se dal na útěk,“ uvedla mluvčí pražské policie Jana Rösslerová.

kontejner-pozar-nahled

Muže známého z předešlého případu zadrželi a počkali do příjezdu policistů. Mezitím další hasič uhasil kontejner v hodnotě necelých osm tisíc korun. Celková škoda na zapálených kontejnerech činí asi devět tisíc korun.

Policisté provedli u mladíka orientační dechovou zkoušku, kterou naměřili více než 1,3 promile alkoholu v dechu a poté ho převezli na služebnu, kde si celý případ převzali kriminalisté.

Vyšetřovatel jednadvacetiletého muže vyslechl a nakonec mu sdělil obvinění ze spáchání trestného činu výtržnictví a poškození cizí věci. Za tyto skutky mu hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.

„Kriminalisté navíc k případu přibrali soudního znalce z odvětví psychiatrie k posouzení mladíkova psychického stavu. Od výsledků znaleckého zkoumání se pak bude odvíjet další postup policistů,“ dodala Jana Rösslerová.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru