Dnes Středa - obcasny-dest 3°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 2°C
Středa 1. 2. 2023
Svátek má Hynek
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Náměstkyně primátora Plamínková se postará o životní prostředí a infrastrukturu
Náměstkyně primátora Jana Plamínková. Foto: archiv MHMP

Náměstkyně primátora Plamínková se postará o životní prostředí a infrastrukturu

Vedení Prahy rozhodlo o přidělení kompetencí nové náměstkyni primátora Janě Plamínkové (STAN), která v městské radě nahradila obviněného bývalého náměstka Petra Hlubučka (dříve STAN). Plamínková bude mít na starosti životní prostředí a městskou infrastrukturu. ČTK to dnes řekl primátor Zdeněk Hřib (Piráti), který zároveň převzal po Hlubučkovi oblast bezpečnosti.

 Plamínkovou zvolili do jedenáctičlenné rady zastupitelé předminulý týden ve čtvrtek poté, co Hlubuček odstoupil z funkce a nyní je ve vazbě kvůli kauze dopravního podniku (DPP).

„Poté, co se paní náměstkyně vrátila z hospitalizace, tak došlo k úpravě rozdělení gescí a odpovědností členů rady a na ni dopadla oblast životního prostředí a technické infrastruktury," řekl Hřib.

Hlubuček měl původně na starosti i bezpečnost, kterou po něm převzal po jeho rezignaci Hřib. Tuto kompetenci si primátor ponechá. „Je to z toho důvodu, že ty gesce spolu úplně nesouvisí a v dnešní době, kdy řešíme krizovou situaci s náporem uprchlíků z Ukrajiny, tak je praktičtější, aby oblast bezpečnosti zůstala v kompetenci primátora," řekl Hřib.

Dvaašedesátiletá Plamínková vystudovala Přírodovědeckou fakultu Univerzity Karlovy. Po studiu působila na fakultě a následně pracovala jako šéfredaktorka několika časopisů.

V roce 2006 se stala starostkou městské části Slivenec, kterou je dodnes. V letech 2014 až 2018 byla radní hlavního města.

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) v předminulém týdnu obvinili 11 lidí kvůli hospodaření pražského dopravního podniku (DPP), mezi stíhanými jsou Hlubuček, podnikatel Michal Redl, náměstek dopravního podniku Matej Augustín i další členové nejužšího vedení dopravního podniku, který jako největší městská firma provozuje MHD.


Autor: ČTK

Nové vedení Prahy 11 nesouhlasí se zástavbou na louce u polikliniky Opatovská

30. ledna 2023 v 19:51

Mezi supermarketem Billa a poliklinikou Opatovská je soukromým investorem naplánován záměr výstavby Polyfunkčního komplexu Opatov, takzvaný Sky Opatov. Vedení Prahy 11 využilo možnosti podání námitek, jejichž prostřednictvím vyjádřilo svůj nesouhlas s navrhovanou podobou projektu. Jedenáctá...

Konference přilákala do Sněmovny klíčové aktéry vzdělávání

24. ledna 2023 v 15:14

Pedagogický leadership byl hlavním tématem konference, kterou ve spolupráci s organizací Učitel naživo a redakcí Řízení školy pořádala poslankyně Renáta Zajíčková (ODS). Dvanáct vybraných hostů přineslo v diskuzních panelech svůj úhel pohledu na toto aktuální téma – od leadershipu jako inovace ve...

Další články
Nahoru