Dnes Středa - zatazeno 7°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 9°C
Středa 28. 2. 2024
Svátek má Lumír
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Náměstkyně primátora Plamínková se postará o životní prostředí a infrastrukturu
Náměstkyně primátora Jana Plamínková. Foto: archiv MHMP

Náměstkyně primátora Plamínková se postará o životní prostředí a infrastrukturu

Vedení Prahy rozhodlo o přidělení kompetencí nové náměstkyni primátora Janě Plamínkové (STAN), která v městské radě nahradila obviněného bývalého náměstka Petra Hlubučka (dříve STAN). Plamínková bude mít na starosti životní prostředí a městskou infrastrukturu. ČTK to dnes řekl primátor Zdeněk Hřib (Piráti), který zároveň převzal po Hlubučkovi oblast bezpečnosti.

 Plamínkovou zvolili do jedenáctičlenné rady zastupitelé předminulý týden ve čtvrtek poté, co Hlubuček odstoupil z funkce a nyní je ve vazbě kvůli kauze dopravního podniku (DPP).

„Poté, co se paní náměstkyně vrátila z hospitalizace, tak došlo k úpravě rozdělení gescí a odpovědností členů rady a na ni dopadla oblast životního prostředí a technické infrastruktury," řekl Hřib.

Hlubuček měl původně na starosti i bezpečnost, kterou po něm převzal po jeho rezignaci Hřib. Tuto kompetenci si primátor ponechá. „Je to z toho důvodu, že ty gesce spolu úplně nesouvisí a v dnešní době, kdy řešíme krizovou situaci s náporem uprchlíků z Ukrajiny, tak je praktičtější, aby oblast bezpečnosti zůstala v kompetenci primátora," řekl Hřib.

Dvaašedesátiletá Plamínková vystudovala Přírodovědeckou fakultu Univerzity Karlovy. Po studiu působila na fakultě a následně pracovala jako šéfredaktorka několika časopisů.

V roce 2006 se stala starostkou městské části Slivenec, kterou je dodnes. V letech 2014 až 2018 byla radní hlavního města.

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) v předminulém týdnu obvinili 11 lidí kvůli hospodaření pražského dopravního podniku (DPP), mezi stíhanými jsou Hlubuček, podnikatel Michal Redl, náměstek dopravního podniku Matej Augustín i další členové nejužšího vedení dopravního podniku, který jako největší městská firma provozuje MHD.


Autor: ČTK

Svobodní představují hlavní hesla kampaně

23. února 2024 ve 14:15

Ve čtvrtek na tiskové konferenci představila strana Svobodní svá klíčová témata pro nadcházející eurovolby. Hlavní heslo kampaně je jasné: „Patříme do Evropy, ne Evropě.” Kromě toho na kandidátce představili dalšího bývalého prezidentského kandidáta, Jiřího Hynka, prezidenta Asociace obranného a...

Zástupci vedení Prahy 2 jednali s novým vlastníkem nádraží Vyšehrad

21. února 2024 v 09:13

Starosta Prahy 2 Jan Korseska a místostarosta Jan Recman (oba ODS) se sešli s novým vlastníkem historické budovy nádraží Vyšehrad. Zajímali se nejen o stavební záměry nového majitele a budoucí využití objektu, ale zejména o ochranu této nemovité kulturní památky.

Jubilejní zasedání zastupitelstva Prahy 6 se bude konat na konci února

19. února 2024 ve 12:48

V pondělí 26. února se bude konat 10. zasedání zastupitelstva Prahy 10 v tomto volebním období. Bude probíhat od 10 hodin v kongresovém sálu Masarykovy koleje (Thákurova 550/1, Praha 6).

Praha 1 bude soutěžit zajištění streamování zastupitelstva

16. února 2024 v 09:54

Radní Prahy 1 schválili na svém úterním zasedání záměr vypsání veřejné zakázky na zajištění živých přenosů (streamů) ze zasedání zastupitelstva městské části.

Primátor Svoboda navštívil Letňany

4. února 2024 ve 21:47

Primátor Prahy Bohuslav Svoboda (ODS) pokračuje ve slíbených návštěvách městských částí. Na konci uplynulého týdne přijel na radnici Prahy 18 v Letňanech.

Další články
Nahoru