Dnes Pondělí - jasno 24°C
Zítra Úterý - polojasno 25°C
Pondělí 8. 8. 2022
Svátek má Soběslav
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Náměstkyně primátora Plamínková se postará o životní prostředí a infrastrukturu
Náměstkyně primátora Jana Plamínková. Foto: archiv MHMP

Náměstkyně primátora Plamínková se postará o životní prostředí a infrastrukturu

Vedení Prahy rozhodlo o přidělení kompetencí nové náměstkyni primátora Janě Plamínkové (STAN), která v městské radě nahradila obviněného bývalého náměstka Petra Hlubučka (dříve STAN). Plamínková bude mít na starosti životní prostředí a městskou infrastrukturu. ČTK to dnes řekl primátor Zdeněk Hřib (Piráti), který zároveň převzal po Hlubučkovi oblast bezpečnosti.

 Plamínkovou zvolili do jedenáctičlenné rady zastupitelé předminulý týden ve čtvrtek poté, co Hlubuček odstoupil z funkce a nyní je ve vazbě kvůli kauze dopravního podniku (DPP).

„Poté, co se paní náměstkyně vrátila z hospitalizace, tak došlo k úpravě rozdělení gescí a odpovědností členů rady a na ni dopadla oblast životního prostředí a technické infrastruktury," řekl Hřib.

Hlubuček měl původně na starosti i bezpečnost, kterou po něm převzal po jeho rezignaci Hřib. Tuto kompetenci si primátor ponechá. „Je to z toho důvodu, že ty gesce spolu úplně nesouvisí a v dnešní době, kdy řešíme krizovou situaci s náporem uprchlíků z Ukrajiny, tak je praktičtější, aby oblast bezpečnosti zůstala v kompetenci primátora," řekl Hřib.

Dvaašedesátiletá Plamínková vystudovala Přírodovědeckou fakultu Univerzity Karlovy. Po studiu působila na fakultě a následně pracovala jako šéfredaktorka několika časopisů.

V roce 2006 se stala starostkou městské části Slivenec, kterou je dodnes. V letech 2014 až 2018 byla radní hlavního města.

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) v předminulém týdnu obvinili 11 lidí kvůli hospodaření pražského dopravního podniku (DPP), mezi stíhanými jsou Hlubuček, podnikatel Michal Redl, náměstek dopravního podniku Matej Augustín i další členové nejužšího vedení dopravního podniku, který jako největší městská firma provozuje MHD.


Autor: ČTK

Praha 5 odsouhlasila Strukturální plán, pomůže s rozvojem území

21. července 2022 v 09:27

Zastupitelstvo městské části projednalo a odsouhlasilo Strukturální plán MČ Praha 5. Ten má určovat rámec rozvoje území a být podkladem pro rozhodování samosprávy k jednotlivým stavebním záměrům na území městské části.  

Zastupitelé Prahy 5 schválili připomínky k návrhu Metropolitního plánu

6. července 2022 ve 14:03

Zastupitelé Prahy 5 na konci června po rozsáhlé diskusi schválili připomínky k návrhu Metropolitního plánu hl. m. Prahy pro veřejné jednání. Informovala o tom mluvčí městské části Lenka Abessi.

Praha 5 snížila počet zastupitelů, po volbách jich bude 41

3. července 2022 ve 14:19

Zastupitelé páté městské části tento týden schválili počet členů Zastupitelstva MČ Prahy 5 pro volební období 2022 až 2026. Bude jich 41, v tomto období jich je 43. Volby se budou konat 23. a 24. září.  

Bývalého primátorova náměstka Hlubučka vyloučili zastupitelé Spojených sil pro Prahu z klubu

27. června 2022 v 16:26

Zastupitelé Spojených sil pro Prahu (TOP 09 + STAN) na svém dnešním jednání vyloučili z klubu bývalého náměstka pražského primátora Petra Hlubučka (dříve STAN).

Zastupitelé Prahy 4 se sejdou na 21. zasedání, radnice zveřejnila program

26. června 2022 v 09:53

V zasedacím sále 301 na historické Nuselské radnici (Táborská 500) se ve středu 29. června uskuteční od 13 hodin 21. zasedání zastupitelstva Prahy 4. Informoval o tom mluvčí městské části Jiří Bigas.

Zastupitelstvo Prahy 17 schválilo vypsání tendru na pečovatelský dům

25. června 2022 v 10:06

Stavba domu s pečovatelskou službou (DPS) v pražských Řepích by měla odhadem stát 380 milionů korun. Kapacita domova je plánovaná pro 125 osob. Vyplývá to z usnesení zastupitelstva Prahy 17, které schválilo vypsání zadávacího řízení na stavitele DPS. Informovala...

Další články
Nahoru