dnes
Čtvrtek - jasno
25°C
zítra
Pátek - skorojasno
28°C
pozítří
Sobota - skorojasno
30°C
Náměstím Míru zněly koledy. Návštěvníci zpívali se zastupiteli
Tradice se ujala, je to příjemní zpestření poslední adventní neděle. Foto: P2

Náměstím Míru zněly koledy. Návštěvníci zpívali se zastupiteli

Každý rok se poslední adventní neděli scházejí na schodech kostela sv. Ludmily zastupitelé Prahy 2 a spolu s návštěvníky vánočních trhů na náměstí Míru zpívají koledy. Ani letošek nebyl výjimkou.

Na úvod starostka Jana Černochová vyhlásila vítěze v soutěži o nejkrásnější stromeček na náměstí. Stromky, zdobené na konci listopadu dětmi ze základních a mateřských škol zakoupila před svátky druhá městská část. Veřejnost svými hlasy rozhodla, že nejkrásnější stromečky ozdobily děti ze ZŠ Slovenská a MŠ Na Děkance.

„Jsou překrásné. Je to už opakovaná tradiční akce. Máme rádi klasické Vánoce a k nim patří zdobení stromku. Původně se do soutěže mohly se svou tvorbou zapojit jen základní školy, ale potom jsme si uvědomili, že by byla škoda z toho vyčlenit i mateřské školy. Pokaždé, když kolem nazdobených stromků jdu, tak vidím mnoho lidí, kteří si je fotí. Děti i paní učitelky si zaslouží, abych jejich díla vidělo co nejvíce lidí. Vítězný stromek bude vystavený ve sv. Ludmile,“ řekla starostka Jana Černochová.

zastupitele-zpivani-2019-2 Lidé je budou moci obdivovat až do Hromnic přímo v kostele sv. Ludmily, kam byly přeneseny. V další části programu si odnesly plyšového medvěda a tašku plnou dárků tři děti, vylosované z těch, které vyráběly vánoční ozdoby ve výtvarné dílně při Adventním zastavení u Ludmily o první adventní neděli. Nejmenší z dětí, dvouletá Karolínka, nemohla obrovského medvěda ani unést.

Vzápětí se rozezpívalo, po svátečním slovu otce Jakuba Berky, faráře u sv. Ludmily, spolu se zastupiteli celé náměstí. Zaznělo šest nejznámějších koled, pro jistotu však lidé dostávali zpěvníčky s texty. Zastupitele doprovodil zpěv dvou pěvkyň, klávesy, klarinet, trubka – i flétna místostarosty Jaroslava Šolce.

„Těší mě, že je o tuto každoroční akci zájem ze strany zastupitelů i návštěvníků trhů, kteří se rádi se zpěvem přidávají. Už to tedy není jen zpívání zastupitelů, ale zpívání se zastupiteli. Tradice se ujala, je to příjemní zpestření poslední adventní neděle, kdy už všichni trochu vydechneme z předvánočního shonu,“ dodala starostka.Praha 4: Rybí polévka se bude rozdávat na Pankráci

23. prosince 2019 v 15:58

Tradiční vánoční rybí polévka se letos bude rozdávat i v Praze 4, a to na Štědrý den od 10:30 hodin před obchodním centrem Arkády Pankrác, kam na polévku, vánočku a svařené víno zve starostka Irena Michalcová.

Dnes: Poslední z Adventních koncertů Prahy 5

22. prosince 2019 v 09:52

Od 17 hodin se v obřadní síni Prahy 5 ve Stroupežnického ulici koná čtvrtý z koncetrů radnice páté městské části.

Praha 5: Adventní koncert Pražákova kvarteta

22. prosince 2019 v 07:46

Dnes, 22. prosince, se v kostele sv. Václava na Smíchově koná Adventní koncert. Začíná v 16 hodin a je zdarma.

Dnes: Zastupitelé budou zpívat před kostelem

22. prosince 2019 v 07:28

Pravidelně se o adventní neděli na schodech kostela sv. Ludmily v Praze 2 scházejí zastupitelé druhé městské části a spolu s návštěvníky vánočních trhů na náměstí Míru si zazpívají koledy.

Zpívání koled na Štědrý den u bistra Bruncvík

22. prosince 2019 v 07:03

Přijďte si i letos zazpívat koledy. Zpěvníčky dostanete na místě.

Další články
Nahoru