Dnes Sobota - skorojasno 27°C
Zítra Neděle - obcasny-dest 18°C
Sobota 31. 7. 2021
Svátek má Ignác
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Náměstím Míru zněly koledy. Návštěvníci zpívali se zastupiteli
Tradice se ujala, je to příjemní zpestření poslední adventní neděle. Foto: P2

Náměstím Míru zněly koledy. Návštěvníci zpívali se zastupiteli

Každý rok se poslední adventní neděli scházejí na schodech kostela sv. Ludmily zastupitelé Prahy 2 a spolu s návštěvníky vánočních trhů na náměstí Míru zpívají koledy. Ani letošek nebyl výjimkou.

Na úvod starostka Jana Černochová vyhlásila vítěze v soutěži o nejkrásnější stromeček na náměstí. Stromky, zdobené na konci listopadu dětmi ze základních a mateřských škol zakoupila před svátky druhá městská část. Veřejnost svými hlasy rozhodla, že nejkrásnější stromečky ozdobily děti ze ZŠ Slovenská a MŠ Na Děkance.

„Jsou překrásné. Je to už opakovaná tradiční akce. Máme rádi klasické Vánoce a k nim patří zdobení stromku. Původně se do soutěže mohly se svou tvorbou zapojit jen základní školy, ale potom jsme si uvědomili, že by byla škoda z toho vyčlenit i mateřské školy. Pokaždé, když kolem nazdobených stromků jdu, tak vidím mnoho lidí, kteří si je fotí. Děti i paní učitelky si zaslouží, abych jejich díla vidělo co nejvíce lidí. Vítězný stromek bude vystavený ve sv. Ludmile,“ řekla starostka Jana Černochová.

zastupitele-zpivani-2019-2 Lidé je budou moci obdivovat až do Hromnic přímo v kostele sv. Ludmily, kam byly přeneseny. V další části programu si odnesly plyšového medvěda a tašku plnou dárků tři děti, vylosované z těch, které vyráběly vánoční ozdoby ve výtvarné dílně při Adventním zastavení u Ludmily o první adventní neděli. Nejmenší z dětí, dvouletá Karolínka, nemohla obrovského medvěda ani unést.

Vzápětí se rozezpívalo, po svátečním slovu otce Jakuba Berky, faráře u sv. Ludmily, spolu se zastupiteli celé náměstí. Zaznělo šest nejznámějších koled, pro jistotu však lidé dostávali zpěvníčky s texty. Zastupitele doprovodil zpěv dvou pěvkyň, klávesy, klarinet, trubka – i flétna místostarosty Jaroslava Šolce.

„Těší mě, že je o tuto každoroční akci zájem ze strany zastupitelů i návštěvníků trhů, kteří se rádi se zpěvem přidávají. Už to tedy není jen zpívání zastupitelů, ale zpívání se zastupiteli. Tradice se ujala, je to příjemní zpestření poslední adventní neděle, kdy už všichni trochu vydechneme z předvánočního shonu,“ dodala starostka.V Libni si můžete hrát a pátrat po prvním českém vánočním stromku

23. prosince 2020 v 11:51

Praha 8 pořádá vánoční hru, ve které budete pátrat po prvním českém vánočním stromku. Hra vás zavede celkem na 11 míst Prahy 8, kde budete pomocí QR kódů dostávat otázky. Díky správným odpovědím doplníte tajenku a můžete se těšit i na malou odměnu.

Vánoce na dálku z Prahy 9 zvou na pohádku

21. prosince 2020 ve 22:48

Pro adventní čas připravila devátá městská část ve spolupráci s Divadlem Gong vánoční program. Vzhledem k epidemiologickým opatřením uslyšíte pohádku online.

Vánoce na dálku z Prahy 9

21. prosince 2020 ve 13:04

Pro adventní čas připravila devátá městská část ve spolupráci s Divadlem Gong vánoční program. Vzhledem k epidemiologickým opatřením uslyšíte koncert online.

Vánoce na dálku připravila Praha 9

18. prosince 2020 v 07:23

Pro adventní čas připravila devátá městská část ve spolupráci s Divadlem Gong on-line vánoční program. Vzhledem k epidemiologickým opatřením bude možné všechny programy sledovat online.

Praha 1: Ivan Hlas trio poslední den v roce

17. prosince 2020 v 06:43

Online stream poslední den roku 2020 bude patřit legendě. Těšit se můžete na Ivan Hlas trio.

Vánoce na faře: Louskáček

16. prosince 2020 ve 12:54

Promítání záznamu baletu P. I. Čajkovského Louskáček z Marinského divadla v Petrohradu v sobotu 26. prosince.

Libeňská vánoční hra

15. prosince 2020 v 19:37

Radnice Prahy 8 připravila pro malé i velké, pro rodiny s dětmi i jednotlivce dobrodružné pátrání po prvním českém vánočním stromku. Cílem hry je najít místo, kde přesně se v Praze objevil první vánoční stromeček. Jelikož se tak stalo právě v Libni v roce 1812, odehrává se hra v ulicích Libně...

Praha 8: Srdce Osmičky plní přání

15. prosince 2020 ve 12:45

Projekt Srdce osmičky pro seniory, rodiny a klienty sociálních služeb v Praze 8 připravila místostarostka Prahy 8 Vladimíra Ludková.

Další články
Nahoru