dnes
Pondělí - zatazeno
9°C
zítra
Úterý - polojasno
5°C
pozítří
Středa - jasno
2°C
Náměstíčko v Dejvicích má už svůj oficiální název, je to Šabachův park
O slavnost při příležitosti pojemenování veřejného prostranství v Dejvicích byl mezi lidmi zájem. Foto: P6

Náměstíčko v Dejvicích má už svůj oficiální název, je to Šabachův park

U příležitosti 1. výročí úmrtí spisovatele a zastupitele Prahy 6 Petra Šabacha byl včera slavnostně odhalen Šabachův park. Odpolední setkání za účasti přátel, rodiny a veřejnosti proběhlo na až dosud bezejmenném náměstíčku označovaném jako „U koní" mezi ulicemi Wuchterlova a Kafkova, hudebně doprovázené kytaristou Norbi Kovácsem a zpěvákem Janem Kalouskem. 

sabach-park Uctít památku a vzdát hold spisovateli, který víc než kdokoliv jiný proslavil ve svých dílech Prahu 6 a Dejvice zvlášť, přišly desítky lidí. „Na tuto slunečnou zářijovou neděli budu moc rád vzpomínat. A jak jsem se tam rozhlížel kolem sebe, asi nejen já. Jméno Petra Šabacha bude parku velmi slušet. Jsem zvědavý, jestli se zavede Šabacháč, Šabachák nebo Šabašák, lidé v Dejvicích jsou v tomhle ohledu velmi nápadití,“ říká Jan Lacina (STAN), místostarosta pro kulturu a vzdělávání.

Slavnostní odkrytí plenty kromě zpěváka Ivana Hlase a scénáristy Petra Jarchovského asistovali starosta Ondřej Kolář (TOP 09) a místostarosta Jan Lacina. Prvotní impuls vzešel od režiséra a Šabachova kamaráda Jana Hřebejka, který s nápadem na pojmenování prostoru vystoupil vloni na podzim na zastupitelstvu městské části. Trvalo tak necelý rok, než se jeho myšlenka dočkala přes nutná povolení a schválení realizace.
 


Další články
Nahoru