Dnes Sobota - polojasno 11°C
Zítra Neděle - polojasno 14°C
Sobota 13. 4. 2024
Svátek má Aleš
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Náměstí v Hloubětíně je po revitalizaci opět přístupné
Náměstí v Hloubětíně po revitalizaci. Foto: praha14.cz

Náměstí v Hloubětíně je po revitalizaci opět přístupné

Revitalizace Jižního náměstí v Hloubětíně je takřka u konce. Až na drobné výjimky může veřejnost prostranství od dnešního dne volně užívat. Praha 14 o tom informovala na svém webu.

„Plot zatím zůstává okolo travnatých ploch, které budou zpřístupněny až po první seči. Tráva musí nejprve dorůst, aby byla odolnější pro případ, že by po ní lidé šlapali. Dále dočasně zůstává oplocená kašna, pítko a dřevěný objekt, který bude sloužit zejména jako zázemí pro budoucí farmářské trhy,“ uvedla místostarostka Prahy 14 Mária Ševčíková (ANO).

Z okolí těchto objektů plot zmizí po jejich kolaudaci. V případě kašny je třeba dokončit obložení, dodavatel čeká na dodávku materiálu. Její zprovoznění, stejně jako zprovoznění pítka a zpřístupnění domku, je dále vázáno na doplnění vodoměru a elektroměru. O nově vysázené dřeviny bude po dobu následujících pěti let pečovat zhotovitel, tedy firma, která náměstí revitalizovala.

Čtrnáctá městská část má momentálně ve správě jedinou část prostranství, a tou je dětské hřiště včetně okolní travnaté plochy. Obojí je již v současné době přístupné. Správcem náměstí je momentálně společnost Acton, kterou tímto úkolem pověřil vlastník plochy – hlavní město Praha.

Chodník mezi náměstím a ulicí Poděbradskou, včetně travnatého pásu, přilehlé zeleně a nové lavice, spravuje Technická správa komunikací (TSK). „Nyní jsou před námi jednání o svěření celého náměstí, vyjma ploch spravovaných TSK, do správy městské části. Rozhodnout o tom musí hlavní město, stejně jako o výši finančních prostředků, o které městské části, s ohledem na náklady spojené s údržbou, posléze navýší rozpočet. Toto administrativní ‚dotažení‘ celého procesu ji však nemá na užívání plochy veřejností žádný vliv,“ upřesnila místostarostka Ševčíková.


Autor: Alo

Na chodníku u Strakonické ulice se našlo tělo mrtvého muže

Dnes v 19:46

Od sobotního odpoledne prověřují kriminalisté úmrtí muže v Malé Chuchli. Jeho tělo bylo nalezeno na chodníku vedle Strakonické ulice, na dohled od Branického mostu.

Praha 6 hledá zájemce do volební komise

Dnes v 06:44

Volby do Evropského parlamentu se konají v pátek 7. června od 14 do 22 hodin a v sobotu 8. června od 8 do 14 hodin. Zájemci o práci v okrskové volební komisi se mohou hlásit na odboru Kancelář starosty ÚMČ Praha 6.

Praha 6 zve do Café Jirásek

Včera v 10:20

Veřejnost se může zeptat starosty Prahy 6 Jakuba Stárka na to, co ji zajímá. Radnice zve k otevřené diskuzi nad zákuskem a kávou v pondělí 15. dubna od 16:30 hodin.

Dotazník ukáže preference v oblasti dopravy

Včera v 07:23

Radnice Prahy 14 zajišťuje již počtvrté dotazníkové šetření mezi obyvateli městské části s cílem zjistit míru jejich spokojenosti s životem na území čtrnáctky a preferencemi v oblasti dopravy.

Praha podpoří volnočasové činnosti dětí a mládeže

11. dubna 2024 v 11:33

Pražští radní schválili poskytnutí dotace pro fungování dětských a mládežnických kroužků a oddílů. Volnočasové aktivity působící pod nestátními neziskovými organizacemi obdrží od hlavního města v letošním roce 44 100 000 Kč. Peníze jsou určeny například na rekonstrukce a provoz kluboven, tábory či...

Další články
Nahoru