Dnes Čtvrtek - zatazeno 18°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 19°C
Čtvrtek 23. 3. 2023
Svátek má Ivona
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Náměstí v Hloubětíně je po revitalizaci opět přístupné
Náměstí v Hloubětíně po revitalizaci. Foto: praha14.cz

Náměstí v Hloubětíně je po revitalizaci opět přístupné

Revitalizace Jižního náměstí v Hloubětíně je takřka u konce. Až na drobné výjimky může veřejnost prostranství od dnešního dne volně užívat. Praha 14 o tom informovala na svém webu.

„Plot zatím zůstává okolo travnatých ploch, které budou zpřístupněny až po první seči. Tráva musí nejprve dorůst, aby byla odolnější pro případ, že by po ní lidé šlapali. Dále dočasně zůstává oplocená kašna, pítko a dřevěný objekt, který bude sloužit zejména jako zázemí pro budoucí farmářské trhy,“ uvedla místostarostka Prahy 14 Mária Ševčíková (ANO).

Z okolí těchto objektů plot zmizí po jejich kolaudaci. V případě kašny je třeba dokončit obložení, dodavatel čeká na dodávku materiálu. Její zprovoznění, stejně jako zprovoznění pítka a zpřístupnění domku, je dále vázáno na doplnění vodoměru a elektroměru. O nově vysázené dřeviny bude po dobu následujících pěti let pečovat zhotovitel, tedy firma, která náměstí revitalizovala.

Čtrnáctá městská část má momentálně ve správě jedinou část prostranství, a tou je dětské hřiště včetně okolní travnaté plochy. Obojí je již v současné době přístupné. Správcem náměstí je momentálně společnost Acton, kterou tímto úkolem pověřil vlastník plochy – hlavní město Praha.

Chodník mezi náměstím a ulicí Poděbradskou, včetně travnatého pásu, přilehlé zeleně a nové lavice, spravuje Technická správa komunikací (TSK). „Nyní jsou před námi jednání o svěření celého náměstí, vyjma ploch spravovaných TSK, do správy městské části. Rozhodnout o tom musí hlavní město, stejně jako o výši finančních prostředků, o které městské části, s ohledem na náklady spojené s údržbou, posléze navýší rozpočet. Toto administrativní ‚dotažení‘ celého procesu ji však nemá na užívání plochy veřejností žádný vliv,“ upřesnila místostarostka Ševčíková.


Autor: Alo

Praha 2: Sousedské setkání s radním pro dopravu

Včera v 11:02

Sousedské setkání a diskuze a radním pro dopravu Tomášem Halvou na téma Sekaninovi ulice – zvýšení bezpečnosti chodců, snížení průjezdové rychlosti, navýšení počtu parkovacích míst či bezpečná cyklostezka.

Přístup státu k Praze v oblasti školství se musí změnit, usnesl se Sněm starostů

21. března 2023 ve 20:33

Kdy přijde náraz a pražské děti nebudou mít kam usednout do lavic? Už přišel, shodli se starostové a starostky 57 městských částí, kteří se v pondělí 20. března sešli na vysočanské radnici Prahy 9 na Sněmu starostů. Hlavním tématem jednání byl hrozící kolaps pražského školství, katastrofální...

Další články
Nahoru