Dnes Čtvrtek - oblacno 25°C
Zítra Pátek - bourky 21°C
Čtvrtek 24. 6. 2021
Svátek má Jan
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Náměstí Míru zdobí vánoční stromečky vytvořené dětmi
Advent v PrazeKomerční sdělení
Stromky obdivovala i starostka Jana Černochová, která má školství ve své gesci. Foto. P2 /2X/

Náměstí Míru zdobí vánoční stromečky vytvořené dětmi

Stejně jako v minulých letech i tento rok Praha 2 pořídila vánoční stromečky pro své základní a mateřské školy. Ta jsou tradičně rozmístěny v parku na náměstí Míru v blízkosti vánočních trhů.

Včera je děti ozdobily tak, aby byly stromky připravené na první adventní neděli. Krásně ozdobené stromky obdivovala i starostka druhé městské části Jana Černochová, která má školství ve své gesci, spolu s místostarostou Janem Kolářem.

Hlasujte pro nejkrásnější stromek
Do pátku 20. prosince je možné dát hlas stromečku, který se vám nejvíc líbí, v přízemí budovy Úřadu městské části Praha 2 v informační kanceláři. Hlasovací box bude přístupný od pátku 29. listopadu v otvíracích hodinách úřadu.

Vítězné stromky budou poslední adventní neděli 22. prosince umístěny v kostele svaté Ludmily, kde setrvají až do Hromnic. Děti ze školy a školky, které vítězný stromek ozdobily, dostanou od městské části věcné ceny.

deti-stromky-nam-miru-1-2019


V Libni si můžete hrát a pátrat po prvním českém vánočním stromku

23. prosince 2020 v 11:51

Praha 8 pořádá vánoční hru, ve které budete pátrat po prvním českém vánočním stromku. Hra vás zavede celkem na 11 míst Prahy 8, kde budete pomocí QR kódů dostávat otázky. Díky správným odpovědím doplníte tajenku a můžete se těšit i na malou odměnu.

Vánoce na dálku z Prahy 9 zvou na pohádku

21. prosince 2020 ve 22:48

Pro adventní čas připravila devátá městská část ve spolupráci s Divadlem Gong vánoční program. Vzhledem k epidemiologickým opatřením uslyšíte pohádku online.

Vánoce na dálku z Prahy 9

21. prosince 2020 ve 13:04

Pro adventní čas připravila devátá městská část ve spolupráci s Divadlem Gong vánoční program. Vzhledem k epidemiologickým opatřením uslyšíte koncert online.

Vánoce na dálku připravila Praha 9

18. prosince 2020 v 07:23

Pro adventní čas připravila devátá městská část ve spolupráci s Divadlem Gong on-line vánoční program. Vzhledem k epidemiologickým opatřením bude možné všechny programy sledovat online.

Praha 1: Ivan Hlas trio poslední den v roce

17. prosince 2020 v 06:43

Online stream poslední den roku 2020 bude patřit legendě. Těšit se můžete na Ivan Hlas trio.

Vánoce na faře: Louskáček

16. prosince 2020 ve 12:54

Promítání záznamu baletu P. I. Čajkovského Louskáček z Marinského divadla v Petrohradu v sobotu 26. prosince.

Libeňská vánoční hra

15. prosince 2020 v 19:37

Radnice Prahy 8 připravila pro malé i velké, pro rodiny s dětmi i jednotlivce dobrodružné pátrání po prvním českém vánočním stromku. Cílem hry je najít místo, kde přesně se v Praze objevil první vánoční stromeček. Jelikož se tak stalo právě v Libni v roce 1812, odehrává se hra v ulicích Libně...

Praha 8: Srdce Osmičky plní přání

15. prosince 2020 ve 12:45

Projekt Srdce osmičky pro seniory, rodiny a klienty sociálních služeb v Praze 8 připravila místostarostka Prahy 8 Vladimíra Ludková.

Další články
Nahoru