dnes
Úterý - mlha
15°C
zítra
Středa - zatazeno
16°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
15°C
Náměstí Míru je plné stromečků, děti soutěží o ten nejhezčí
Devatenáct stromků ozdobí děti ze škol a školek druhé městské části. Foto: archiv

Náměstí Míru je plné stromečků, děti soutěží o ten nejhezčí

Adventní zdobení včera přivedlo na náměstí Míru desítky malých i velkých dětí ze škol v Praze 2. Vlastnoručně vyrobenými ozdobami zkrášlovaly devatenáct stromků v květináčích, které pro tento účel zakoupila druhá městská část a nechala je převézt do spodní části náměstí Míru.

Co stromek, to jiná škola nebo školka
Každý smrček ozdobily děti některé z deseti základních a devíti mateřských škol, jejichž zřizovatelem je městská část Praha 2. „Rozhodli jsme se už v loňském roce udělat tradici zdobení vánočních stromečků dětmi, do které jsme letos zapojili i mateřské školky. Nekladli jsme jim žádná omezení, výzdobu jsme ponechali čistě na dětské fantazii a tvůrčí invenci,“ řekla starostka Prahy 2 Jana Černochová, v jejíž gesci je oblast školství. „Stromečky jsou nazdobeny opravdu úžasně a já děkuji paním učitelkám za trpělivost s dětmi, které zdobení zvládly skvěle,“ dodala starostka.

Ozdobené smrčky zůstanou na náměstí Míru až do Štědrého dne.

Od 1. prosince budou na facebooku Prahy 2 fotografie jednotlivých stromečků a lidé je budou moci až do 22. prosince lajkovat. Stromeček s nejvyšším počtem lajků bude před Štědrým dnem umístěn do kostela sv. Ludmily, kde setrvá až do Tří králů.

A děti ze školy, ať už mateřské či základní, které vítězný stromek ozdobily, dostanou věcné ceny od městské části.

deti-stromecky-2018-2

Stromečky si prohlédla starostka Jana Černochová, která poděkovala učitelkám škola školek. Foto: Praha 2


Vánoce společně už potřetí propojí Pražany a lidi bez domova

23. prosince 2018 ve 14:23

Studentské hnutí za solidaritu pořádá společně s Iniciativou za dostupné bydlení Bydlet-Žít! již třetí ročník akce Vánoce společně. 25. prosince budou v Praze otevřeny dva výdejní stánky – jeden ve Vrchlického sadech před Hlavním nádražím, druhý na Andělu. U nich budou dobrovolníci vydávat...

Zítra: Štědrá bohoslužba v Praze 15 a vánoční bramboračka

23. prosince 2018 v 07:11

Bohoslužba na Veronském náměstí se 24. prosince koná od 11:30 hodin.     

Rybovka na Hlaváku 2018

23. prosince 2018 v 05:14

Všichni, kdo si chtějí „Českou mši vánoční“ zahrát, zazpívat nebo jen poslechnout mohou dnes ve 14 hodin. Hraje se ve vstupní hale nádraží, severní část. Diriguje Lukáš Prchal.

Skauti z Proseka přiváží Betlémské světlo

22. prosince 2018 v 07:11

Skauti z Proseka opět přiváží Betlémské světlo do Prahy 9. Přijďte si se svíčkou 23. prosince pro plamínek a hrnek teplého nápoje na zahřátí. Letos se bude rozdávat ve velkém stanu před obchodním domem Billa.

Máte vánočně vyzdobený balkon? V Praze 13 můžete soutěžit

22. prosince 2018 v 07:09

Domovy se oblékly do svátečního a vánoční výzdobu má stále více balkonů a předzahrádek. Pokud i ta vaše k nim patří, můžete soutěžit.

Štědrovečerní polévku ochutnáte i na náměstí Míru

21. prosince 2018 v 08:18

Tradiční štědrovečerní polévku bude rozlévat Arcidiecézní charita Praha. Na 500 porcí jí bude připraveno pro potřebné i pro kolemjdoucí a návštěvníky vánočních trhů v neděli 23. prosince od 11 hodin před kostelem sv. Ludmily na Náměstí Míru v Praze 2.

Praha 5: Čtvrtý koncert z cyklu nedělních adventních koncertů

21. prosince 2018 v 07:57

Nenechte si ujít čtvrtý koncert z tradičního cyklu nedělních adventních koncertů, které pořádá MČ Praha 5. 23. prosince v obřadní síni ÚMČ Praha 5 ve Stroupežnického ulici od 15 hodin zahraje sextet Pražského filmového orchestru.

Živý betlém v Hostivaři

21. prosince 2018 v 07:05

V úterý 25. prosince můžete od 17 hodin navštívit živý betlém se svatou rodinou, s ovečkami, koledami, slovem RNDr. Jiřího Grygara, se svařeným vínem, perníčky, u kostela Stětí sv. Jana Křtitele.

Zastupitelé budou zpívat před kostelem sv. Ludmily

20. prosince 2018 v 16:49

Pravidelně se o adventní neděli na schodech kostela sv. Ludmily scházejí zastupitelé Prahy 2 a spolu s návštěvníky vánočních trhů na náměstí Míru si zazpívají koledy.

Další články
Nahoru