Dnes Úterý - zatazeno 2°C
Zítra Středa - zatazeno 1°C
Úterý 29. 11. 2022
Svátek má Zina
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Pražský život

Náměstí Míru bude hostit Den válečných veteránů

Praha 2 zve na již sedmý ročník tradiční vzpomínkové akce Den válečných veteránů, kterou si společně s Armádou ČR, Československou obcí legionářskou, Sdružením válečných veteránů ČR a Vojenským historickým ústavem připomíná mezinárodně uznávaný den a vzpomíná na vojenské hrdiny, kteří padli za naši vlast.

den-valecnych-veteranu-starostka-pozvanka-2021

Celodenní program v rámci připomínky padlých hrdinů bude na náměstí Míru v Praze 2 připraven už od 10 hodin. Dopoledne bude jako obvykle věnováno žákům mateřských a základních škol z Prahy 2, hlavní část programu dne pak bude slavnostně zahájena ve 14 hodin, kdy děti z mateřské školy ve Viničné ulici zazpívají českou státní hymnu.

Odpoledním programem bude provázet vojenský historik Eduard Stehlík. Významní političtí a vojenští hosté v doprovodu starostky Prahy 2 Jany Černochové také již tradičně umístí v rámci piety křížky za padlé do křížového háje. Součástí programu bude i ocenění válečných veteránů, vojáků Aktivních záloh AČR apod. Oficiální část programu pak bude ukončena společnou modlitbou a přímluvou za padlé ve válečných konfliktech.

V rámci doprovodného programu na náměstí Míru si budou moci zájemci průběžně po celý den prohlédnout historickou i moderní armádní techniku. Vůbec poprvé se v této souvislosti veřejnosti představí obrněný transportér monstrózních rozměrů TITUS 6×6, který bude součástí technického vybavení Armády ČR.

Návštěvníky bude čekat i premiéra výstavy Perský záliv věnovaná účasti našich vojáků v tomto konfliktu nebo výstava České stopy ve Skotsku, která přiblíží výcvik našich parašutistů během Druhé světové války.

Do programu se bude moci aktivně zapojit i veřejnost. Ať již umístěním křížku se vzkazem do pietního křížového háje nebo libovolným příspěvkem do Vojenského fondu solidarity. Za svou solidaritu každý dárce obdrží symbolický květ vlčího máku, který neodmyslitelně k tomuto celosvětovému svátku patří.Autor: TZ, red

Zabezpečte řádně vodoměry, upozorňují PVK před zimou

Včera v 19:51

Pražské vodovody a kanalizace před nadcházející zimní sezónou doporučují svým zákazníkům řádné zabezpečení vodoměrů.

Giving Tuesday na náměstí Míru

Včera v 19:37

K celosvětovému svátku dárcovství, známému jako Giving Tuesday, se letos Praha 2 připojí už popáté v řadě. Charitativní sbírku pro zvířecí útulky zahájí radnice v úterý 29. listopadu v 15 hodin na náměstí Míru.

VFN Praha pořádá dobročinný jarmark

Včera v 10:19

Od 1. do 4. prosince v nákupním centru Westfield Chodov najdete obchod VFN plný zajímavých módních kousků. Celý výtěžek z prodeje oblečení, bot a doplňků putuje na canisterapeutické psy, kteří dělají radost pacientům na klinikách Všeobecné fakultní nemocnice v Praze.

Praha 4 hledá nejlepšího sportovce za rok 2022

27. listopadu 2022 v 11:38

Praha 4 má mnoho úspěšných sportovců napříč různými kategoriemi, kteří si zaslouží za své výjimečné sportovní výkony získat ocenění. Úspěchy na poli sportu i tentokrát ocení radnice Prahy 4 ve spolupráci s Pražskou tělovýchovnou unií (PTU) v již tradiční Anketě o nejlepšího sportovce Prahy 4 za...

Přednáška: Betonová Praha 70. a 80. let

25. listopadu 2022 ve 12:08

Barevnost architektury 60. let byla násilně upozaděna vpádem okupačních vojsk Varšavské smlouvy v roce 1968. Následující éra normalizace se nesla ve znamení šedého chladného betonu, který charakterizoval snahu o znovu nastolení pořádku ve společnosti.

Výstava: Betlémy – živá tradice

25. listopadu 2022 v 08:34

Muzeum města Prahy pořádá v Zámeckém areálu Ctěnice výstavu věnovanou tradici betlémářství. Výstava je připravená ve spolupráci se Spolkem českých betlémářů a seznamuje návštěvníky s tradicí stavění betlémů, která je na našem území dosud živá. Představuje pestrou škálu materiálů, jejich užití...

Fakulta dopravní ČVUT zve na Den otevřených dveří

24. listopadu 2022 ve 14:42

Doprava tu s námi vždy byla a hýbala světem. Ovlivňuje každého z nás a je tak společenským tématem, proto Fakulta dopravní ČVUT v Praze odstartovala na podzim letošního roku, pro studenty středních škol, novou kampaň „Rozhýbej budoucnost“. 

PVK: Přehled plánovaných výluk na 48. týden

24. listopadu 2022 v 10:42

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Podzimní MINT Market v Pražské tržnici

24. listopadu 2022 v 09:58

MINT Market, trh s autorským designem a módou, oživí v pátek i v sobotu 25. – 26.listopadu holešovickou tržnici. Tentokrát se uskuteční v renovované Hale číslo 13, kde vyroste více než sto stánků nezávislých tvůrců.

Jihovýchodní část Prahy je bez dodávek tepla

24. listopadu 2022 v 09:21

V jihovýchodní části Prahy jsou od dnešní noci přerušeny dodávky tepla od společnosti Pražská teplárenská. Výpadek se týká asi 10 000 domácností mimo jiné na Jižním Městě, v Modřanech, Krči a Vršovicích. ČTK to řekl Pavel Maďar, vedoucí odboru prodeje tepla Pražské teplárenské. Odstávka by měla...

Další články
Nahoru