Dnes Sobota - zatazeno 4°C
Zítra Neděle - snih 2°C
Sobota 27. 11. 2021
Svátek má Xenie
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Pražský život

Náměstí Míru bude hostit Den válečných veteránů

Praha 2 zve na již sedmý ročník tradiční vzpomínkové akce Den válečných veteránů, kterou si společně s Armádou ČR, Československou obcí legionářskou, Sdružením válečných veteránů ČR a Vojenským historickým ústavem připomíná mezinárodně uznávaný den a vzpomíná na vojenské hrdiny, kteří padli za naši vlast.

den-valecnych-veteranu-starostka-pozvanka-2021

Celodenní program v rámci připomínky padlých hrdinů bude na náměstí Míru v Praze 2 připraven už od 10 hodin. Dopoledne bude jako obvykle věnováno žákům mateřských a základních škol z Prahy 2, hlavní část programu dne pak bude slavnostně zahájena ve 14 hodin, kdy děti z mateřské školy ve Viničné ulici zazpívají českou státní hymnu.

Odpoledním programem bude provázet vojenský historik Eduard Stehlík. Významní političtí a vojenští hosté v doprovodu starostky Prahy 2 Jany Černochové také již tradičně umístí v rámci piety křížky za padlé do křížového háje. Součástí programu bude i ocenění válečných veteránů, vojáků Aktivních záloh AČR apod. Oficiální část programu pak bude ukončena společnou modlitbou a přímluvou za padlé ve válečných konfliktech.

V rámci doprovodného programu na náměstí Míru si budou moci zájemci průběžně po celý den prohlédnout historickou i moderní armádní techniku. Vůbec poprvé se v této souvislosti veřejnosti představí obrněný transportér monstrózních rozměrů TITUS 6×6, který bude součástí technického vybavení Armády ČR.

Návštěvníky bude čekat i premiéra výstavy Perský záliv věnovaná účasti našich vojáků v tomto konfliktu nebo výstava České stopy ve Skotsku, která přiblíží výcvik našich parašutistů během Druhé světové války.

Do programu se bude moci aktivně zapojit i veřejnost. Ať již umístěním křížku se vzkazem do pietního křížového háje nebo libovolným příspěvkem do Vojenského fondu solidarity. Za svou solidaritu každý dárce obdrží symbolický květ vlčího máku, který neodmyslitelně k tomuto celosvětovému svátku patří.Autor: TZ, red

Praha 12 zve na Příběhy našich sousedů

Včera ve 12:05

Prezentace projektu Příběhy našich sousedů se koná v pondělí 29. listopadu od 17 hodin v Modřanském biografu.

Praha 11 instalovala kontejnery na sběr použitých olejů a tuků

Včera v 07:17

Na Jižním Městě jsou nové kontejnery na sběr použitých jedlých olejů a tuků. Dosud je bylo možné zdarma odevzdávat ve sběrném dvoře v Bartůňkově ulici.

Poslední listopadový den nepoteče voda v těchto ulicích

25. listopadu 2021 v 09:41

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na 30. listopadu. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Veletrh pražských středních škol Schola Pragensis 2021 bude znovu online

25. listopadu 2021 v 07:38

Přehlídka pražských středních a vyšších odborných škol se letos nemůže kvůli pandemii koronaviru pořádat v tradiční prezenční formě, 26. ročník veletrhu Schola Pragensis se tak ve dnech 25. až 27. listopadu 2021 opět uskuteční pouze online.

Praha 5 podpoří komunitní zahrady

23. listopadu 2021 ve 12:54

Radnice Prahy 5 chce v příštím roce finančně podpořit vznik komunitních zahrad.

Praha 4: Setkání k revitalizaci Roztylského náměstí je zrušeno

22. listopadu 2021 ve 14:14

Setkání nad studií revitalizace Roztylského náměstí sever, plánované na úterý 23. listopadu se nekoná. Důvodem je onemocnění autora studie architekta Zdeňka Sendlera.

Vyjádřete se k budoucí podobě Florence a jejího okolí

21. listopadu 2021 v 09:52

Vysoce kvalitní veřejná prostranství, propojení Karlína s centrem Prahy i názorný příklad, jak udržitelněji žít ve městech budoucnosti. To vše má splňovat nová Florenc. Tři nejlepší návrhy vzešlé z mezinárodní soutěže odhaluje výstava v Centru architektury a městského plánování (CAMP), která...

Bruslete jako Jean Gabin a Louis de Funès, zve Praha 1

19. listopadu 2021 v 10:08

Na Střeleckém ostrově se začne bruslit 1. prosince.

Ve čtyřicátém sedmém týdnu nepoteče voda v těchto ulicích

19. listopadu 2021 ve 03:58

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Další články
Nahoru