dnes
Sobota - prehanky-dest
9°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
4°C
Náměstí Míru a Grébovka láká na vinobraní. Všichni Lojzové dostanou burčák zdarma
V sobotu se přesune vinobraní z náměstí Míru na Grébovku. Foto: archiv

Náměstí Míru a Grébovka láká na vinobraní. Všichni Lojzové dostanou burčák zdarma

Radnice Prahy 2 přišla s netradičním způsobem, jak uctít památku spisovatele Aloise Jiráska. Během vinobraní bude nabízet všem mužům se jménem Alois nebo s příjmením Jirásek sklenku burčáku zdarma. Vinobraní na Grébovce, které se letos koná v pátek a sobotu 27. a 28. září 2013, se totiž bude odehrávat v duchu Jiráskových Starých pověstí českých.

Na Jiráskovy pověsti tu narazíme na každém kroku: „Alois Jirásek se v roce 1903 přistěhoval do Resslovy ulice. Měl k dispozici prostornou pracovnu s výhledem na náměstí. Strávil zde velmi plodné období,“ vysvětluje spojitost se slavným spisovatelem starostka Prahy 2 Jana Černochová.

Vinobraní na Grébovce se koná 27. září na náměstí Míru a 28. září v nově zrekonstruovaných Havlíčkových sadech, vstupné je zdarma. Očekává se účast více než dvaceti tisíc návštěvníků. Těm budou k dispozici stánky, v nichž se budou prezentovat vinaři z celé České republiky.

Velkým lákadlem bude také burčák. Toho se každoročně během dvoudenních oslav vypije několik tisíc litrů. Připraveny budou také řemeslné stánky, výtvarné dílny pro děti i dospělé a bohaté občerstvení.

vinobrani-grebovka-nahled

Na návštěvníky čeká i unikátní možnost návštěvy Gröbeho vily, kterou nad údolím Botiče nechal koncem 19. století postavit podnikatel Moritz Gröbe.

Chybět nebude ani živá hudba. Tradiční cimbálová kapela zahraje moravské písně i světové hity. V sobotu vystoupí také Pavel Dobeš, Kamil Střihavka a rocková skupina Progres.


Další články
Nahoru