dnes
Pondělí - zatazeno
1°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
5°C
pozítří
Středa - zatazeno
9°C
Náměstí Jiřího z Poděbrad patřilo polské kuchyni a kultuře
Za doprovodu starostky Vladislavy Hujové si Grażina Bernatowicz prohlédla kostel Nejsvětějšího Srdce Páně. Foto: Praha 3

Náměstí Jiřího z Poděbrad patřilo polské kuchyni a kultuře

Jedinečnou ochutnávku toho nejlepšího od našich severních sousedů si obyvatelé Prahy 3 mohli vychutnat o posledním zářijovém víkendu před kostelem Nejsvětějšího Srdce Páně, kde se konal již třetí ročník akce věnované polské gastronomii a kultuře.

Dobrou příležitost nasbírat zajímavé tipy na to, jaké cíle v Polsku rozhodně nevynechat a co rozhodně ochutnat, měli návštěvníci Dnů polské kuchyně a kultury.

V pořadí už třetí ročník této akce nabídl pestrou paletu autentických hudebních zážitků v podání polských hudebních skupin Dagadana, Buraky a Katarzynky doplněnou o kulinářskou show šéfkuchaře Zbygniewa Kozlika a ochutnávky a prodej polských delikates.

Přehlídku toho nejlepšího od našich severních sousedů zahájila na tiskové konferenci v Informačním centru Prahy 3 velvyslankyně Polské republiky v České republice Grażina Bernatowicz, která si pak za doprovodu starostky městské části Praha 3 Vladislavy Hujové prohlédla kostel Nejsvětějšího Srdce Páně a stánky polských producentů.

Dny polské kuchyně a kultury navázaly na úspěšné Latinskoamerické dny a Dny slovinské gastronomie, které se v květnu a červnu konaly rovněž na náměstí Jiřího z Poděbrad. Na organizaci polských dnů v Praze se kromě třetí městské části podílely Polský institut v Praze, Velvyslanectví Polské republiky v Praze, Ministerstvo zemědělství a rozvoje venkova Polské republiky, Dolní Slezsko a Agencja Rynku Rolnego.


Další články
Nahoru