dnes
Neděle - zatazeno
6°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
5°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
11°C
Náměstí by se zaplnilo do třiceti metrů odpadky, které ročně vyhodí Pražané do okolí popelnic
Ilustrační foto: Jindřich Dvořák

Náměstí by se zaplnilo do třiceti metrů odpadky, které ročně vyhodí Pražané do okolí popelnic

Obyvatelé metropole každoročně vyhodí až 10 tisíc tun odpadu mimo nádoby na odpad, tedy koše, popelnice a kontejnery. „Množství odpadu pohozeného v okolí nádob na odpad se v Praze už několik let pohybuje v rozmezí 7 až 10 tisíc tun ročně. Podle našich údajů by takový objem odpadu zaplnil Mariánské náměstí do výšky asi 30 metrů,“ říká mluvčí společnosti Pražské služby Radim Mana.

Nejčastěji se lidé tímto způsobem zbavují staré elektroniky, nábytku, koberců či zbytků umakartových jader. Mimo odpadkové koše také často končí i nedopalky od cigaret nebo třeba žvýkačky.

Anketa

Vzali jste si někdy věc pohozenou u popelnic?

73.9%
(73.9%)
26.1%
(26.1%)
Na začátku prosince byla spuštěna edukativní kampaň „Kam s ním?“ aneb „My děti si přejeme, aby Praha byla čistá“. Kampaň si klade za cíl přesvědčit Pražany, aby se při nakládání s odpadem chovali zodpovědněji.

Až do konce roku mohou obyvatelé metropole v ulicích a u vybraných škol potkávat plyšové potkany. Maskoti kampaně upozorňují na nejčastější prohřešky a učí nejen  děti,  jak správně třídit a kam s odpadem.

Tady končí komunální odpad, mění se na energii pro Pražany

Pražané každý rok vyprodukují zhruba 400 000 tun komunálního odpadu. Město každoročně vydá na zpracování odpadu přibližně 1,2 tun miliardy korun. Více než polovinu celkového množství odpadu tvoří směsný odpad, na druhém místě je velkoobjemový odpad.

Uhynulý krokodýl u popelnic

Ráno s těmi, kteří zbavují Pražany jejich odpadků


Další články
Nahoru