dnes
Čtvrtek - zatazeno
11°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
8°C
Pražská doprava

Náměstí Bratří Synků – Spořilov: Přerušení provozu tramvají

Z důvodu pokračování rekonstrukce tramvajové trati v ulicích Nuselská a U Plynárny a rekonstrukce mostu přes Botič je od neděle 28. srpna přibližně od 0.30 hodin do soboty 26. listopadu přibližně do 0.30 hodin obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku Náměstí Bratří Synků – Spořilov.

Změny tras tramvajových linek

Linka číslo 11 je ve směru od I. P. Pavlova ze zastávky Nuselské schody odkloněna přes zastávku Otakarova do zastávky Náměstí Bratří Synků v ulici Na Zámecké, kde je ukončena (nástupní zastávka je v obratišti na náměstí Bratří Synků).

Linka číslo 13 je ve směru od I. P. Pavlova ze zastávky Bruselská odkloněna do obratiště Zvonařka, kde je ukončena.

Linka číslo 14 je ve směru od Karlova náměstí ze zastávky Divadlo Na Fidlovačce odkloněna přes zastávku Otakarova do zastávky Náměstí Bratří Synků v ulici Na Zámecké, kde je ukončena (nástupní zastávka je v obratišti na náměstí Bratří Synků).

Linky číslo 53 a 55 jsou ve směru do centra odkloněny přes zastávku Náměstí Bratří Synků.

Linka číslo 56 je ve směru od Sídliště Petřiny zkrácena do zastávky Otakarova (nástupní zastávka je v obratišti na náměstí Bratří Synků).

Náhradní doprava

V denním provozu je zavedena náhradní autobusová doprava X11 v trase Náměstí Bratří Synků – Horky – Kloboučnická.

V nočním provozu je zavedena náhradní autobusová doprava X56 v trase Otakarova – Kloboučnická – Michelská – V Zápolí – Teplárna Michle – Bohdalec – Koh-i-noor (úsek V Zápolí – Koh-i-noor obsluhují pouze vybrané spoje).

Změny v provozu autobusů

Linky číslo 124 a 139 jsou mezi zastávkami Michelská – Ukrajinská obousměrně vedeny po objízdné trase přes dočasně zřízenou zastávku Nad Vinným potokem.

Linka číslo 150 je v úseku Michelská – Bělocerkevská obousměrně odkloněna přes zastávky Nad Vinným potokem, Ukrajinská, Bohemians a Koh-i-noor (ve špičkách pracovního dne je provozována v trase Na Beránku – Želivského, v pracovní dny mimo špičku a večer do přibližně 21.00 hodin v trase Na Beránku – Nad Vinným potokem, nástupní zastávka Michelská a v pracovních dnech večer od přibližně 21.00 hodin, v sobotu a v neděli v trase Na Beránku – Kačerov).

Linka číslo 188 je v úseku Kloboučnická – Bohdalecká obousměrně odkloněna přes zastávky Ukrajinská, Bohemians, Koh-i-noor, Vršovický hřbitov a Bohdalec.

Linka číslo 196 je ve směru od Kačerova zkrácena do dočasně zřízené zastávky Nad Vinným potokem, nástupní zastávka Michelská (některé spoje jsou vedeny pouze v části trasy, Smíchovské nádraží – Kačerov, dle jízdního řádu).

V omezeném rozsahu provozu je zavedena linka číslo 206 v trase Strašnická – Nádraží Strašnice – Jesenická – Centrum Zahradní Město – Záběhlická škola – Jesenická – Nádraží Strašnice – Strašnická (ve dnech 3. a 4. září 2016 je linka z důvodu opravy horkovodu zrušena).

Změny v zastávkách autobusů

Pro linky číslo 135, 136, 213 a X56 se (od 11. září 2016 přibližně 0.30 hodin do 26. listopadu 2016 přibližně 0.30 hodin) zřizuje mezi zastávkami Spořilov a Teplárna Michle (ve směru k zastávce Bohdalec) zastávka Spořilov v ulici Na Chodovci, v zastávce linky číslo 293 směr Milíčov.

Po ukončení tohoto opatření bude rekonstrukce pokračovat dalšími etapami, přibližně do dubna 2017.


Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Další články
Nahoru