Dnes Neděle - jasno 22°C
Zítra Pondělí - skorojasno 23°C
Neděle 28. 5. 2023
Svátek má Vilém
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Náměstí Bratří Synků se dočká obnovy, Praha chystá soutěž na novou podobu
Pohled na náměstí Bratří Synků z Nuselské ulice. Foto: ŠJů / Wikimedia Commons

Náměstí Bratří Synků se dočká obnovy, Praha chystá soutěž na novou podobu

Náměstí Bratří Synků v Nuslích se dočká obnovy. Magistrát chystá na příští rok urbanisticko-architektonickou soutěž, z níž vzejde nová podoba náměstí. Spolu s ním bude obnovena také přilehlá část Otakarovy ulice.

Úpravy si žádá plánovaná výstavba stanice metra D. Náklady na soutěž budou 2,6 milionu korun. Vyplývá to ze schváleného rozpočtu města na rok 2022.

Metro D nejdříve vznikne z Pankráce do Písnice a následně jej město chce prodloužit na náměstí Míru.

Na náměstí Bratří Synků má být v budoucnu stanice metra D se dvěma výstupy, a to přímo na náměstí a také do Otakarovy ulice. „Společně s vybudováním výstupů ze stanice metra je třeba revitalizovat veřejná prostranství celého náměstí a dotčené části Otakarovy ulice," píše se v dokumentu.

Jako nejvhodnější způsob proměny zvolil magistrát architektonicko-urbanistickou soutěž. Z ní pak vzejde konečná podoba úprav. Princip dopravního řešení na povrchu bude ale vycházet ze současného stavu.

Město neuspořádá klasickou soutěž, ale uskuteční se formou tzv. soutěžního dialogu. Jde o interaktivní formu, při které spolu město, Institut plánování a rozvoje (IPR) a soutěžící průběžně komunikují a domlouvají výslednou podobu návrhu.

V první fázi vznikne metro D mezi Pankráci a Novými Dvory a pokračovat pak bude do Depa Písnice. V budoucnu má být postaven úsek z Pankráce na náměstí Míru.

Kam povede případně metro z náměstí Míru, zatím nebylo rozhodnuto. Jednou z variant je náměstí Republiky, podle druhé by měla trasa zamířit na Žižkov a do Vysočan. Celková předpokládaná cena je podle letošní aktualizace 97,79 miliardy korun, investorem je dopravní podnik.


Autor: ČTK

V Praze 11 zasedne kontrolní výbor, radnice zveřejnila program

25. května 2023 v 10:44 | Aktualizováno 24. května 2023, 10:44

Jednání kontrolního výboru jedenácté městské části je veřejné, koná se ve středu dne 31. května od 17 hodin v zasedací místnosti Vidimova v budově Úřadu MČ Praha 11.

Na protidrogové programy ve školách dá Praha 18 letos 75 tisíc korun

25. května 2023 v 08:37

V rámci primární protidrogové prevence osmnáctá městská část podporuje jednotlivé školy příspěvky na protidrogové programy podle individuálního výběru základními nebo mateřskými školami. Pro letošní rok je v rozpočtu počítáno s částkou 75 tisíc korun. Informovala o tom místostarostka Prahy...

Jednání Komise pro kulturu a spolky RMČ Praha 11

24. května 2023 v 07:01

Komise pro kulturu a spolky v Praze 11 se bude mimo jiné věnovat nabídce Letního putovního kina, akcím a výstavám na radnici nebo literární soutěži O zlatý klíč. Jednání komise pro kulturu a spolky je veřejné. Koná se ve čtvrtek dne 25. května od 17:30 hodin v kanceláři vedoucího odboru školství a...

Další články
Nahoru