Dnes Středa - jasno 22°C
Zítra Čtvrtek - skorojasno 26°C
Středa 18. 5. 2022
Svátek má Nataša
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Náměstí Bratří Synků se dočká obnovy, Praha chystá soutěž na novou podobu
Pohled na náměstí Bratří Synků z Nuselské ulice. Foto: ŠJů / Wikimedia Commons

Náměstí Bratří Synků se dočká obnovy, Praha chystá soutěž na novou podobu

Náměstí Bratří Synků v Nuslích se dočká obnovy. Magistrát chystá na příští rok urbanisticko-architektonickou soutěž, z níž vzejde nová podoba náměstí. Spolu s ním bude obnovena také přilehlá část Otakarovy ulice.

Úpravy si žádá plánovaná výstavba stanice metra D. Náklady na soutěž budou 2,6 milionu korun. Vyplývá to ze schváleného rozpočtu města na rok 2022.

Metro D nejdříve vznikne z Pankráce do Písnice a následně jej město chce prodloužit na náměstí Míru.

Na náměstí Bratří Synků má být v budoucnu stanice metra D se dvěma výstupy, a to přímo na náměstí a také do Otakarovy ulice. „Společně s vybudováním výstupů ze stanice metra je třeba revitalizovat veřejná prostranství celého náměstí a dotčené části Otakarovy ulice," píše se v dokumentu.

Jako nejvhodnější způsob proměny zvolil magistrát architektonicko-urbanistickou soutěž. Z ní pak vzejde konečná podoba úprav. Princip dopravního řešení na povrchu bude ale vycházet ze současného stavu.

Město neuspořádá klasickou soutěž, ale uskuteční se formou tzv. soutěžního dialogu. Jde o interaktivní formu, při které spolu město, Institut plánování a rozvoje (IPR) a soutěžící průběžně komunikují a domlouvají výslednou podobu návrhu.

V první fázi vznikne metro D mezi Pankráci a Novými Dvory a pokračovat pak bude do Depa Písnice. V budoucnu má být postaven úsek z Pankráce na náměstí Míru.

Kam povede případně metro z náměstí Míru, zatím nebylo rozhodnuto. Jednou z variant je náměstí Republiky, podle druhé by měla trasa zamířit na Žižkov a do Vysočan. Celková předpokládaná cena je podle letošní aktualizace 97,79 miliardy korun, investorem je dopravní podnik.


Autor: ČTK

Letošním tématem zdravotnického kongresu je paliativní péče

Dnes ve 12:41

Magistrát Prahy organizuje 2. ročník zdravotnického kongresu, tentokrát s názvem Metropolitní zdravotnický kongres paliativní péče 2022. Akce se uskuteční 2. června na Nové radnici na Mariánském náměstí, účastníci se však budou moci připojit i online.

Praha 4 opraví sportoviště u sokolovny v Podolí

Dnes v 07:59

Praha 4 rozhodla o rekonstrukci povrchů sportoviště u sokolovny v Podolí. Součástí rekonstrukce je kompletní výměna umělého povrchu fotbalového hřiště o celkové rozloze 1 240 m2 za povrch nový.

Střechy základních škol chce Praha 5 využít pro solární energii

14. května 2022 ve 12:25

Fotovoltaickou elektrárnu jako alternativní zdroj energie se pokusí využít městská část Praha 5. 

Další články
Nahoru