dnes
Sobota - oblacno
2°C
zítra
Neděle - skorojasno
1°C
pozítří
Pondělí - jasno
0°C
Zpravodajství

Náměstí Barikád v Praze 3 se vrátilo k historickému vzhledu

Skončila revitalizace náměstí Barikád v Praze 3. Městská část ji nechala zhotovit podle návrhu ateliéru Steiner a Malíková krajinářští architekti. Projekt vycházel z historické podoby parku, jak je zanesen v katastrální mapě. Architekti pracovali hlavně se zelení a na kultivaci povrchů, vše probíhalo se souhlasem památkářů. Za rekonstrukci městská část zaplatila 12 milionů korun.

Přestože náměstí neprošlo radikální proměnou, vylepšení jsou patrná na první pohled. „Přibylo pítko s pitnou vodou, a to je potřebné vzhledem k teplotním rekordům, které panovaly v létě. Máme tu nové dětské hřiště, což bylo důvodem, proč se rekonstrukce trochu zdržela, protože se přidávalo na žádost místních lidí až do hotového projektu. Staré stromy nahradily nové, jsou tu nové lavičky nebo stojany na kola,“ řekl zastupitel Jan Materna, který měl opravu náměstí v uplynulém volebním období ve své gesci.

Společně se starostou Jiřím Ptáčkem náměstí slavnostně otevřeli veřejnosti. „Praha 3 má spoustu zelených ploch, ale plochy obestavěné zástavbou jsou o to cennější, proto jim věnujeme náležitou péči,“ řekl starosta a poděkoval za realizaci svým předchůdcům. 


Odtah vozidla při havárii na vodovodní či kanalizační síti hradí PVK

17. ledna 2019 ve 12:11

Pražské vodovody a kanalizace musí havárii na vodovodní či kanalizační síti neprodleně odstranit. V této souvislosti mají podle zákona o vodovodech a kanalizacích možnost rozhodnout o odtahu vozidla, které brání opravě. „Vůz vždy zamíří na odstavné parkoviště, kde je bezplatně vydán majiteli....

Další články
Nahoru