dnes
Čtvrtek - polojasno
15°C
zítra
Pátek - skorojasno
18°C
pozítří
Sobota - skorojasno
19°C
Zpravodajství

Náměstí Barikád v Praze 3 se vrátilo k historickému vzhledu

Skončila revitalizace náměstí Barikád v Praze 3. Městská část ji nechala zhotovit podle návrhu ateliéru Steiner a Malíková krajinářští architekti. Projekt vycházel z historické podoby parku, jak je zanesen v katastrální mapě. Architekti pracovali hlavně se zelení a na kultivaci povrchů, vše probíhalo se souhlasem památkářů. Za rekonstrukci městská část zaplatila 12 milionů korun.

Přestože náměstí neprošlo radikální proměnou, vylepšení jsou patrná na první pohled. „Přibylo pítko s pitnou vodou, a to je potřebné vzhledem k teplotním rekordům, které panovaly v létě. Máme tu nové dětské hřiště, což bylo důvodem, proč se rekonstrukce trochu zdržela, protože se přidávalo na žádost místních lidí až do hotového projektu. Staré stromy nahradily nové, jsou tu nové lavičky nebo stojany na kola,“ řekl zastupitel Jan Materna, který měl opravu náměstí v uplynulém volebním období ve své gesci.

Společně se starostou Jiřím Ptáčkem náměstí slavnostně otevřeli veřejnosti. „Praha 3 má spoustu zelených ploch, ale plochy obestavěné zástavbou jsou o to cennější, proto jim věnujeme náležitou péči,“ řekl starosta a poděkoval za realizaci svým předchůdcům. 


Praha 4 otevřela azylový dům pro sociálně znevýhodněné rodiny s dětmi

Dnes ve 12:37

Azylový dům byl dnes otevřen v Horáčkově ulici v Praze 4. Bude sloužit k ubytování sociálně znevýhodněných rodin s dětmi, včetně rodin s jedním rodičem – samoživitelkou nebo samoživitelem, které nemají trvalé bydlení a jsou v sociální nouzi, a navíc nabízí šest sociálních bytů. Azylový dům...

Město zajistilo výstavbu dešťové kanalizace v Cholupicích

19. března 2019 v 10:05

Městská rada včera rozhodla o výběru dodavatele I. etapy výstavby dešťové kanalizace v Cholupicích. Na doporučení hodnotící komise se jím stala Společnost TV Točná – IS Cholupice, vedoucí společnosti PORR a.s., s nabídkovou cenou 23 533 290 korun s DPH.

Další články
Nahoru