Dnes Pátek - skorojasno 13°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 12°C
Sobota 1. 4. 2023
Svátek má Hugo
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Náměstí Alžběty II. Po královně chce Praha 9 pojmenovat prostranství u anglického gymnázia
I toto prostranství před hlavním vchodem do budovy gymnázia by se podle návrhu Prahy 9 mělo jmenovat Náměstí Alžběty II. Zdroj foto: The English College in Prague

Náměstí Alžběty II. Po královně chce Praha 9 pojmenovat prostranství u anglického gymnázia

Radnice Prahy 9 chce uctít zesnulou královnu Alžbětu II. a pojmenovat po ní prostranství obklopující vysočanskou budovu The English College in Prague na Náměstí Alžběty II. Na sociálních sítích o tom informoval starosta Tomáš Portlík.

Návrh pojmenovat veřejné prostranství obklopující budovu gymnázia The English College in Prague schválilo vedení městské části na svém včerejším jednání. Toto území nemá doposud žádný název.

Jedná se o prostor vymezený budovou vysočanské radnice, západním vestibulem metra Vysočanská a obchodním centrem FÉNIX. Schválený návrh nyní Praha 9 postoupí místopisné komisi magistrátu. Na základě jejího doporučení rozhodne Rada hl. m. Prahy, jejíž nové složení vzejde z voleb. Radní zpravidla respektují doporučení komise.

„Stejně jako zbytek světa i nás na Devítce zasáhla zpráva o smrti královny Alžběty II. Byla snad jediným člověkem na světě, kterého respektoval celý svět i všechna názorová spektra. Byla symbolem tradice, důstojnosti, jednoty a zároveň oplývala i nezapomenutelným smyslem pro humor. Proto chceme, aby i na Praze 9 bylo místo, kde si každý z nás může královnu připomenout,“ sdělil starosta Portlík. 

„Nenašli bychom více symbolické místo než právě u budovy anglického gymnázia, jehož patronem je Jeho Veličenstvo král Karel III., který toto gymnázium dokonce osobně navštívil a setkal se tam s naším dlouholetým starostou Janem Jarolímem,“ dodal.


Autor: Jan Puci

Dohoda Prahy 2 s provozovateli zavádí pravidla pro bikesharing na území městské části

30. března 2023 ve 23:04

Zástupci městské části Praha 2 a bikesharingových společností společně podepsali Dohodu o provozu bikesharingu na území Prahy 2, která zavádí jasná pravidla jeho provozování v této městské části. Svým podpisem se zástupci společností zavázali k jejich dodržování. Informovala o tom v tiskové zprávě...

Svoboda v Praze 10. Primátor se chystá navštívit i další městské části

30. března 2023 ve 21:30

Primátor Bohuslav Svoboda (ODS) vyrazil na svou první cestu po městských částech. V Praze 10 se setkal s vedením radnice, prohlédl si zrekonstruovanou Základní školu V Olšinách a debatoval s žáky. Informoval se také o stavu výstavby nové budovy Mateřské školy Bajkalská a navštívil Čapkovu vilu....

Praha 6: Setkání s občany Břevnova

28. března 2023 ve 22:47

Témata, která vás zajímají, můžete probrat se zástupci radnice Prahy 6 před Galerií Kuzebauch, na rohu ulic Dvořeckého a Říčanova.

Další články
Nahoru