dnes
Pondělí - zatazeno
4°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - polojasno
3°C
Náměstek radí: Když máš vnitřní dluh, investuj. Praha chce letos dát miliardy do infrastruktury
Bělehradská ulice v Praze 2 se letos dočká rekonstrukce. Foto: ŠJů / Wikimedia Commons

Náměstek radí: Když máš vnitřní dluh, investuj. Praha chce letos dát miliardy do infrastruktury

Vedení Prahy plánuje letos investovat do infrastruktury 3,5 miliardy korun. Celkem by mělo město investovat do více než 235 staveb. Kromě silnic budou opraveny tramvajové tratě a dopravní uzavírky čekají Pražany i kvůli opravě kanalizace či vodovodů.

Takzvaný vnitřní dluh v rámci infrastruktury je podle Dolínka v řádu miliard, a to se prý jedná pouze o opravy. „Zmíněné 3,5 miliardy jde přímo z našich peněz, další stamiliony pak z dalších zdrojů," řekl Dolínek.

K nejvýznamnější investicím patří generální oprava Bělehradské ulice, kde bude opraven vodovodní řad i tramvajové koleje. Do této rekonstrukce město vloží 153 milionů. „Dojde k výměně povrchu tak, aby tam byl takzvaný tichý asfalt a místní obyvatelé nebyli nadále vystavováni hluku z dopravy," řekl náměstek primátora Petr Dolínek (ČSSD). Další významnou akcí je oprava kanalizace ve Wilsonově ulici v centru Prahy. Podle Dolínka ale magistrála nebude zcela uzavřena.

Dopravní podnik (DPP) pak plánuje rekonstrukce kolejí v Patočkově, Evropské a Vršovické. „Tady je prioritou oprava tramvajových tratí, které jsou v havarijním stavu. Technická správa komunikací (TSK) tu zároveň vyfrézuje nejzničenější části silnic," řekl náměstek. DPP od města na opravy dostane 900 milionů korun, TSK jednu miliardu.

Nejvíce peněz z městského rozpočtu půjde do zmíněné rekonstrukce Bělehradské ulice v Praze 2. Nejvyšší investice v rámci hlavního města půjde na opravu železničního mostu v Hostivaři, kterou financuje Správa železniční dopravní cesty (SŽDC). Ta vyjde na asi 500 milionů korun.

V průběhu oprav se řidiči i cestující v MHD budou potkávat s uzavírkami. „Práce jsou koordinovány, aby nedocházelo k jejich kolizím a všechno se v daném místě neopravovalo naráz. Při koordinaci bylo počítáno s tím, že je stále uzavřen tunel Blanka," řekl Dolínek.


Další články
Nahoru