dnes
Pondělí - jasno
1°C
zítra
Úterý - skorojasno
1°C
pozítří
Středa - oblacno
2°C
Pražská politika

Náměstek primátorky Dolínek: Praha letos schválila sociální granty rekordně brzy

Netradičně již v lednu si letos mohly oddechnout organizace, které na území Prahy poskytují sociální péči. Granty na sociální služby byly pražskými radními projednány 16. ledna a schváleny 28. ledna na zasedání městského zastupitelstva. Praha letos formou grantů podpoří sociální oblast částkou vyšší než 135 milionů korun.

Na granty se mohou těšit desítky neziskových organizací a obdobné organizace jednotlivých pražských městských částí. Podpořeny budou služby jako azylové domy, terénní programy či domovy pro seniory.

Stranou nezůstane ani osobní asistence handicapovaným nebo nízkoprahové kluby. Mezi největší příjemce patří tradičně významní poskytovatelé sociálních služeb, mezi které patří například Naděje, Armáda spásy České republiky, Fokus Praha, Arcidiecézní charita Praha, ale i řada dalších.

Brzký termín schválení grantů oceňují i zástupci příjemců. Například podle oblastního ředitele Armády spásy, která je jedním z hlavních partnerů města v otázce řešení bezdomovectví, Miloslava Pípala, to organizacím v sociální oblasti umožňuje lépe plánovat a tím i zvyšovat efektivitu pomoci.


Další články
Nahoru