dnes
Neděle - obcasny-dest
6°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
6°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
10°C
Pražský život

Primátorka a její náměstek navrhnou odvolání ředitele školy, na které došlo k šikaně učitelky

Náměstek primátorky Petr Dolínek předloží na nejbližším jednání Rady hl. m. Prahy, které je naplánováno na začátek příštího týdne, návrh na odvolání ředitele Střední průmyslové školy Na Třebešíně v Praze 10 Františka Bártla. K návrhu se připojí i primátorka Adriana Krnáčová.

Dolínek se tak rozhodl vzhledem k okolnostem, které jsou mu v kauze šikany známy. Jelikož je hlavní město zřizovatelem školy, proto má právo zasahovat do personálního složení jejího vedení.

„Existence šikany na SPŠ Na Třebešíně je nezpochybnitelná a v celé záležitosti evidentně selhaly kontrolní mechanismy uvnitř školy, přičemž ředitel školy je za jejich správné fungování osobně odpovědný," uvedl náměstek Dolínek.

„Proto jsem se rozhodl na nejbližším jednání Rady hl. m. Prahy předložit návrh na jeho odvolání. Budu velmi rád, pokud bude do té doby znám výsledek šetření České školní inspekce," dodal. 

„Je naprosto nevyhnutelné, aby především vedení školy vyvodilo osobní odpovědnost. Pokud je pravda, že o tomto chování byli opakovaně informováni, je nepředstavitelné, že z jejich strany nepřišel zásah mnohem dříve. Vše bohužel skončilo úplně zbytečnou smrtí člověka a veškerá lítost je v tomto případě k ničemu,“ uvedla primátorka Adriana Krnáčová, která se k návrhu na odvolání ředitele připojí.

Internetovou petici, která požaduje odvolání Bártla i dalších členů nejužšího vedení školy, podepsalo k dnešnímu ránu už 1300 lidí.


Další články
Nahoru