dnes
Pondělí - prehanky-snih-dest
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
11°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
Pražská politikaVolby 2014

Náměstek primátora Novotný rezignoval z kandidátky TOP 09

Náměstek pražského primátora Václav Novotný (TOP 09) odstoupil z kandidátky TOP 09 do Evropského parlamentu. Nelíbí se mu, že je v první desítce pouze několik straníků. Kritizuje také, že při jejím sestavování nebyl brán v potaz názor pražské TOP 09.

Novotný ČTK řekl, že dopis byl určen pouze pro vedení strany, za uvedeným názorem si ale stojí. Výkonný výbor strany sestavil kandidátní listinu minulý týden. Stranu do voleb povede bývalý viceguvernér České národní banky Luděk Niedermayer, dvojkou bude někdejší člen ODS a bývalý ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil, na třetím místě je poslanec Stanislav Polčák (STAN).

Novotný měl být na 11 místě. Vadí mu také, že vedení strany nevzalo v potaz při sestavování kandidátky názor pražské organizace, a to přesto, že je podle počtu členů nejpočetnější.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru