Dnes Neděle - oblacno 24°C
Zítra Pondělí - zatazeno 25°C
Neděle 16. 6. 2024
Svátek má Zbyněk
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Náměstek primátora: Nechceme tragédii jako v Janově, Barrandovský most musíme opravit bez odkladů
Detail poškozené výztuže nejstarší části Barrandovského mostu. Foto: Jan Puci

Náměstek primátora: Nechceme tragédii jako v Janově, Barrandovský most musíme opravit bez odkladů

Rekonstrukce Barrandovského mostu začne v první polovině letošního května, řekl novinářům při dnešní prohlídce útrob důležité dopravní stavby primátorův náměstek Adam Scheinherr (Praha Sobě). Podle něj není možné práce odkládat, protože ocelové výztuže betonového mostu jsou poškozeny korozí. „Nechceme riskovat, že most spadne, jako se to stalo v roce 2018 v italském Janově, kde zemřely desítky lidí, nebo rok předtím v pražské Troji, kde spadla lávka pro pěší. Konstrukce a jejich poškození byly podobné,“ řekl náměstek.

Při diagnostice Barrandovského mostu bylo zjištěno, že stavba zprovozněná v osmdesátých letech má ve svých útrobách zrezivělá ocelová lana, která betonový kolos vyztužují, aby držel pohromadě.  

„Diagnostici umožnili ponechat na mostě dopravu, ale zároveň doporučili neodkládat opravu. Nechceme to zanedbat, jako to udělali naši předchůdci. A jak údržbu zanedbali v italském Janově, kde se jim most před pár lety zřídil a mělo to tragické následky,“ řekl Scheinherr.

„Byl by risk a hazard se zdravím lidí, kdybychom odložili potřebnou rekonstrukci jen proto, že se v říjnu konají komunální volby,“ řekl pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti).

Jak uvedl v nedávném rozhovoru pro server Pražský patriot předseda pražské TOP 09 Jiří Pospíšil, koalice měla řešit špatný technický stav mostu dřív než ve volebním roce.

Zároveň vyjádřil obavu, že náměstek pro dopravu Scheinherr a další odpovědní lidé se budou s blížícími volbami věnovat především kampani a nedokážou se plně koncentrovat na vedení města.

„A projekt, jakým je oprava Barrandovského mostu, vyžaduje plné nasazení,“ řekl Pospíšil, podle kterého by se mělo proto zvážit odložení, aby opravu řešilo nové politické vedení metropole.

„Odkládat rekonstrukci by bylo nezodpovědné. Nelze si zahrávat s diskusí, jak dlouho to vydrží,“ sdělil ředitel Technické správy komunikací Jozef Sinčák. Zároveň však připustil, že most ještě teoreticky vydrží dost dlouho. „Ale nyní můžeme opravu provést stále ještě docela rychle. Čím později s ní začneme, tím může být delší,“ dodal.


Autor: Jan Puci

České dráhy posílí dopravu na festival Rock for People

11. června 2024 v 09:35

V královéhradeckém Parku 360 se bude od 12. do 16. června konat hudební festival Rock for People. Vzhledem k očekávané vyšší poptávce po cestování České dráhy posílí dopravu do Hradce Králové. Posíleny budou některé rychlíky linky R10 Krakonoš a Hradečan mezi Prahou, Hradcem Králové a Trutnovem a...

Větší bezpečnost v okolí Táborské ulice

7. června 2024 v 08:59

Připravované změny v Táborské ulici zajistí větší bezpečnost pro chodce, a především pro školáky. Na veřejném setkání představila radnice Prahy 4 obyvatelům základní změny, které v místě a blízkém okolí přispějí k lepší přehlednosti na komunikacích, a přinesou tak větší...

Omezení provozu odboru dopravně správních agend Prahy 1

7. června 2024 v 08:25

Ve dnech 11 až 14. června a 17. až 18. června bude z důvodu stěhování pro veřejnost uzavřen odbor dopravně správních agend ÚMČ Praha 1 – výdejna parkovacích oprávnění a přestupkové pracoviště. Radnice o tom informuje na svých stránkách.

Parkování v Nových Butovicích za 50 korun

6. června 2024 v 07:53

Parkovací dům v Petržílkově ulici v Praze 13 nabízí 380 parkovacích míst. Za padesát korun na den zde může zaparkovat kdokoli a kdykoli.

Práce na novém mostě omezí provoz v Praze 4

3. června 2024 v 11:09

Stavební práce na výstavbě nového mostu mezi Smíchovem a Podolím od začátku června do konce listopadu výrazně zkomplikují provoz nejen na Podolském nábřeží, ale také v Jeremenkově ulici a především na křižovatce Dvorce.

Na zastávce Branické náměstí je nový přístřešek

2. června 2024 v 16:43

V pátek začal cestujícím sloužit v Praze 4 nový přístřešek na autobusové zastávce Branické náměstí. Na sociálních sítích i tom informoval radní čtvrté městské části Tomáš Hrdinka (ANO).

Další články
Nahoru