Dnes Úterý - polojasno 28°C
Zítra Středa - polojasno 27°C
Úterý 27. 7. 2021
Svátek má Věroslav
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Náměstek primátora Hlubuček obhájil post předsedy pražského STAN, hnutí vybralo i kandidáty do Sněmovny
Náměstek pražského primátora Petr Hlubuček, místostarosta Prahy 6 Jan Lacina a poslanec Jan Farský, všichni členové hnutí STAN (na snímku zleva). Foto: archiv

Náměstek primátora Hlubuček obhájil post předsedy pražského STAN, hnutí vybralo i kandidáty do Sněmovny

Dosavadní předseda pražského hnutí Starostů a nezávislých (STAN) a náměstek pražského primátora Petr Hlubuček obhájil pozici předsedy krajské organizace. Znovuzvolen byl na čtvrtečním online sněmu pražského STAN. Místopředsedkyní byla zvolena starostka Slivence a pražská zastupitelka Jana Plamínková

Hlubuček po svém znovuzvolení uvedl, že chce i nadále rozvíjet a posilovat značku STAN v hlavním městě. Chce také výrazně uspět příští rok v komunálních volbách.

„Hnutí STAN bude i nadále přinášet do pražské politiky zdravý rozum, nepolitikaření a neideologická řešení každodenních problémů Pražanů. Chci, abychom v příštím roce v komunálních volbách posílili naše zastoupení napříč městskými částmi a zvýšili počet zastupitelů STAN v zastupitelstvu hlavního města,“ sdělil Hlubuček.

Hlubuček je od roku 2010 starostou městské části Praha-Lysolaje. Náměstkem primátora se stal po volbách v roce 2018. Starostka městské části Praha-Slivenec a pražská zastupitelka Jana Plamínková bude Hlubučkovi nadále „krýt záda", ve čtvrtek totiž byla zvolena 1. místopředsedkyní. Plamínková byla za primátorky Adriany Krnáčové pražskou radní.

Ke změně naopak došlo na pozicích řadových místopředsedů pražské organizace STAN. Starostu Ďáblic Miloše Růžičku a starostu Prahy 1 Petra Hejmu vystřídali z vůle sněmu místostarostové Prahy 6 a Prahy 10 Jan Lacina a David Kašpar.

Lacina se stal pražským lidrem STAN pro říjnové volby do Poslanecké sněmovny. „Rádi bychom otočili list za třemi dekádami postkomunismu u nás a především definitivně ukončili éru opoziční smlouvy se vším, co z ní vzešlo," konstatoval Lacina.

„Momentálně to vypadá, že jsme na dobré cestě, převzetí vládní odpovědnosti v koronavirové době kombinované s rozvratem veřejných financí ovšem nebude jednoduchý úkol," dodal.

Hnutí má pro podzimní volby společnou kandidátku s Českou pirátskou stranou. Kromě Jana Laciny kandidují Vladimír Balaš, Roman Bělor, Milada Voborská, Pavel Křeček a další.


Klimatický plán: Praha plánuje žádat o zdroje z evropských programů bez asistence vlády

22. července 2021 ve 12:57

Náměstek pražského primátora pro oblast životního prostředí Petr Hlubuček (STAN) věří, že Praha bude moci žádat o finanční zdroje z evropských dotačních programů nezávisle na vládě. Tuto možnost v pátek probíral s místopředsedou Evropské komise Fransem Timmermansem, který českou metropoli...

Vláda považuje reformovaná pravidla hazardu za úspěšná

20. července 2021 ve 12:50

Spuštěním Rejstříku vyloučených osob současný kabinet dovršil ambiciózní reformu tuzemského hazardního prostředí. Pod taktovkou Ministerstva financí došlo k jeho kultivaci, což je patrné i z trajektorie zvyšujících se daňových výnosů z provozování hazardních her. Stát ve své poslední analýze...

Ohlédnutí za schváleným plánem desetiletého strategického rozvoje Prahy 5

14. července 2021 v 11:51

Praha 5 má schválený strategický dokument, který v klíčových oblastech udává směr rozvoje městské části do roku 2030. Pro jeho přijetí hlasovala na svém červnovém jednání valná většina zastupitelů včetně opozice.

Rezignoval místostarosta Prahy 3 Mikeska

27. června 2021 ve 21:43

V Praze 3 rezignoval ke konci června na svou funkci v radě místostarosta Tomáš Mikeska (STAN), který měl na starosti finance a územní rozvoj. Zastupitelé v uplynulém týdnu na jeho místo zvolili bývalého ministra dopravy Pavla Dobeše (za STAN), který už v tomto volebním období na radnici působil...

Další články
Nahoru