Dnes Čtvrtek - obcasny-dest 20°C
Zítra Pátek - bourky 21°C
Čtvrtek 30. 5. 2024
Svátek má Ferdinand
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Náměstek Hlaváček a starostové řešili bytovou situaci v Praze

Ve středu 31. května se uskutečnilo setkání Petra Hlaváčka (STAN), náměstka primátora pro oblast strategického a územního rozvoje, se starosty pražských městských částí a jejich představiteli zodpovědnými za územní rozvoj. Tématem setkání bylo společné řešení bytové situace v hlavním městě. 

„Praha dlouhodobě čelí obrovskému nárůstu poptávky po bydlení a tento trend bude vzhledem k urbanizačním procesům ve větší míře pokračovat i do budoucna. Aktuální tržní ceny bytů jsou už nyní pro řadu občanů nedostupné. Jediným řešením je začít stavět v mnohem větší míře než v předchozích letech. Pracujeme na tom, a proto mimo jiné jednáme se zástupci všech městských částí o výstavbě dostupného bydlení na vhodných městských pozemcích. Moc mě těší, že jsme se setkali s pozitivním ohlasem, podporou a snahou společně tuto výzvu zvládnout. Kromě městské výstavby podporujeme také výstavbu soukromého sektoru, bez které se neobejdeme. Klíčová je pro nás ale spoluúčast na výstavbě infrastruktury občanské vybavenosti,“ řekl Hlaváček.

Na setkání, kterého se zúčastnilo více než 30 zástupců pražských městských částí, dále vystoupili Petr Urbánek, ředitel Pražské developerské společnosti, Ondřej Boháč, ředitel Institutu plánování a rozvoje hl. m. Prahy a starosta Prahy 10 Martin Valovič (ODS).

Pražská developerská společnost, příspěvková organizace hl. m. Prahy, se věnuje především přípravě dostupného městského bydlení zejména pro preferované profese (zdravotníky, učitele, policisty apod.) a pro křehké skupiny obyvatel (rodiče samoživitele či osaměle žijící seniory). Na svěřených městských pozemcích připravuje tato společnost asi 60 projektů dostupného městského bydlení.

Jedním z nich je i bytový dům Vršovická na Praze 10, pro který byla v uplynulém roce vypsána architektonická soutěž. Vítězné studio Kuba & Pilař architekti již připravuje projektovou dokumentaci pro územní a stavební řízení. Na základě Memoranda o spolupráci mezi městskou částí Praha 10 a hlavním městem je tento projekt dostupného městského nájemního bydlení součástí rozvoje celé lokality, která je v majetku města a ve správě městské části.

„Podoba polyfunkčního domu ve Vršovické ulici vzešla z otevřené architektonické soutěže, jejíž zadávací dokumentaci jsme Pražské developerské společnosti úspěšně připomínkovali, dokonce se nám podařilo nominovat zástupce do odborné poroty. Díky tomu nebude stavba v těsném sousedství Ďolíčku jakýmsi architektonickým výkřikem, ale velmi kvalitním architektonickým dílem, který respektuje lokalitu v přímém sousedství Botiče i okolní vršovickou zástavbu. Navíc nám umožní dále rozvíjet tuto lokalitu. Na celém tom projektu je skutečně unikátní míra spolupráce mezi naší radnicí a Pražskou developerskou společností," sdělil starosta desáté městské části Martin Valovič.


Autor: TZ, red

Konal se již desátý ročník mezinárodního sympozia

Včera v 07:55

V uplynulém týdnu se ve dnech 23. a 24. května již podesáté setkali odborníci z celého světa k diskusi nad tématy udržitelného konceptu dopravy, kvality života a dalších oblastí spojených s chytrými městy. Konalo se sympozium Smart Cities Symposium Prague 2024 (SCSP).

Dotační program Prahy 15 pro sociální oblast

Včera v 07:07

Praha 15 vyhlásila dotační program pod názvem „MČ Praha 15 pro sociální oblast 2024“. Dotace se vztahuje na pomoc dětem a mládeži, pomoc seniorům, pomoc osobám se zdravotním postižením a ostatní služby a činnosti v oblasti sociální prevence.

Další články
Nahoru