dnes
Sobota - obcasny-dest
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
6°C
Pražská politika

Náměstek Dolínek: Oceňuji noční zásah pražských hasičů a IZS při požáru Národního muzea

„Za hlavní město bych chtěl poděkovat především hasičům, ale i ostatním složkám integrovaného záchranného systému a všem zúčastněným za včasný a precizní zásah, který zabránil větším škodám na rekonstruované budově Národního muzea i dalšímu ohrožení města a obyvatel. Celý systém zajišťující bezpečnost města v krizových situacích znovu prokázal své kvality a akceschopnost a lidé, kteří dnes v noci dělali svou práci, mají naši úctu a vděčnost,“ řekl náměstek primátorky hl. m. Prahy Petr Dolínek.

K požáru střešní konstrukce severozápadní věže budovy Národního muzea došlo před půl druhou. Do zásahu se zapojilo 12 jednotek Hasičského záchranného sboru a 8 jednotek Sboru dobrovolných hasičů, magistrála a další komunikace v okolí muzea byly uzavřeny a na místě zásahu byl zřízen a práce koordinoval pracovní štáb všech složek Integrovaného záchranného systému hl. m. Prahy.

Kolem půl čtvrté hodiny se podařilo požár lokalizovat a uvolnit provoz na magistrále ve směru na Prahu 7.

Před ranní dopravní špičkou byl obnoven částečně provoz na magistrále i ve směru na Prahu 4 a před devátou hodinou byla magistrála pro dopravu plně otevřena.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru