dnes
Pondělí - zatazeno
5°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - polojasno
3°C

Náměstci primátora se stali výčepními. A jeden z nich děkoval „tam nahoru“

Rašínovo nábřeží ovládl v pátek a v sobotu II. ročník degustačního festivalu malých a mini českých pivovarů Pivo na Náplavce.

Návštěvníci měli na výběr více než 100 pivních speciálů od 40 malých českých pivovarů a pivovárků. Stejně jako v loňském roce si přítomní pochutnali na limitované várce takzvaného festivalového speciálu.

Tím bylo tentokrát 300 litrů 12% světlého ležáku od Plzeňského pašáka s názvem Vltavský motýlek. Výtěžek z jeho prodeje byl věnován neziskové organizaci Ztracené dítě, o.s., která poskytuje telefonickou pomoc dětem a dospělým v krizových situacích. Role výčepních se ujali 1. náměstek primátora hlavního města Praha Jiří Vávra a náměstek primátora Jiří Nouza.

„Každý z rodičů, komu se domů včas nevrátilo dítě, dobře ví, jaká je to hrůza. Proto jsme s Jiřím kývli na to, že organizaci Ztracené dítě podpoříme a budeme čepovat pivo. Výtěžek z prodeje totiž poputuje právě na tuto dobrou věc,“ uvedl Jiří Vávra těsně před tím, než se pustil do práce.

„Kolega Jiří řekl všechno za mě. Já chci jen poděkovat tam nahoru, protože ještě v pátek to nevypadalo s počasím a se stavem Vltavy příliš růžově,“ dodal Jiří Nouza.


Adventní zpívání na Kozím plácku

Včera v 09:01

Praha 1 a radní pro oblast školství a spolků Eva Špačková zvou na Adventní zpívání na Kozím plácku ve čtvrtek 14. prosince od 17 hodin.

Praha 1: Přijďte si zabruslit na Ovocný trh

Včera v 08:47

Kluziště pro veřejnost se jako každý rok bezplatně otevřelo na pěší zóně na Ovocném trhu.

Umprum SHOP 2017

Včera v 08:35

Od 13. do 17. prosince se na náměstí Jana Palacha koná unikátní předvánoční akce, na které si můžete zakoupit originální dárky z dílen studentů a absolventů UMPRUM.

Při požáru rodinného domu v Praze 12 zemřela kočička

Včera v 08:16

Dnes ráno v 5 hodin zasahovali hasiči z Modřan, Krče a Radotína u požáru rodinného domu v ulici Na Šabatce v Praze 12. Hasiči pracovali v dýchací technice, plameny zničily veškeré vybavení v domě v prvním nadzemním podlaží a částečně se rozšířily i do druhého podlaží. Při požáru...

Praha 1: Oceněné osobnosti městské části uvidíte na výstavě

Včera v 07:55

Radnice Prahy 1 oceňuje osobnosti, které svou činností přispívají k českému uměleckému i vědeckému dědictví.

Praha 6: Ve čtvrtek začínají Vánoce na Náměstíčku

Včera v 07:30

Od 14. prosince najdete na Náměstíčku stánky s vánoční tematikou, dětské dílničky a celou řadu koncertů. 

Praha 3: Vánoční zvyky a tradice

9. prosince 2017 v 19:57

Koncertní program v dobových kostýmech s průvodním slovem určený pro rodiče s dětmi, na kterém vystoupí Smíšený sbor Josefa Vycpálka a sólisté za doprovodu varhan.

Praha 1: Večer plný zábavy a inspirace

9. prosince 2017 v 17:28

Christmans talkshov vznikne, když se dají dohromady dvě akce pro obyvatele Prahy 1. Čaj o sedmé a Vostrý kafe.

Farmářské produkty, vánoční sortiment, oslava Silvestra. Poslední letošní trhy na Náplavce

9. prosince 2017 v 11:32

Během adventních sobot 9. 12., 16. 12., 23. 12. zde najdete kromě klasického farmářského tržiště i dárky od českých designérů a tvůrců, kosmetiku a vánoční dekorace.

Zesílí policejní bezpečnostní opatření. U bankovních a obchodních domů

9. prosince 2017 v 09:09

Před letošními vánočními svátky zesílí Pražská policie bezpečnostní opatření týkající se bankovních domů, ale nejen jich.

Další krátké zprávy
Nahoru