Dnes Středa - oblacno 9°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 10°C
Čtvrtek 25. 4. 2024
Svátek má Marek
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Naletěla podvodníkům a hodiny vkládala peníze do bitcoinmatu. Přišla o 666 tisíc
Žena byla podvodníky přesvědčena, aby vybrala hotovost. Foto: Karel Netolický

Naletěla podvodníkům a hodiny vkládala peníze do bitcoinmatu. Přišla o 666 tisíc

Další případ podvodu prověřují pražští kriminalisté. Poškozená bohužel uvěřila historce o napadení jejího účtu a své naspořené peníze prostřednictvím bitcoinmatu odeslala neznámo kam. Informoval o tom mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Případ se stal poslední březnový den, kdy poškozenou telefonicky kontaktoval údajný pracovník banky s tím, že si jejím jménem někdo zřídil bankovní úvěr ve výši několik set tisíc korun, pro uvěření uvedl tři poslední čísla jejího občanského průkazu, trvalou adresu a datum narození. 

Posléze jí na telefon zavolal „kriminalista“, který poškozené sdělil, že se stala obětí úvěrového podvodu a upozornil, ať nikomu nic neříká, jinak se dopustí maření vyšetřování a vyčká na telefonát pana „V“, který je bezpečnostní pracovník její banky a ten jí řekne, „co a jak“, aby o peníze nepřišla. 

Pan „V“ skutečně obratem zavolal a ženě namluvil, ať veškerou svou hotovost na účtu vybere ve své bance na Praze 2 a osobně je vloží do bankomatu na Praze 5. Poškozená vybrala bezmála devět set tisíc korun a vydala se na skoro tříkilometrovou cestu. Na určeném místě nalezla pouze bitcoinmat, avšak podle pana „V“ nemá koukat na nápisy, neboť je to skutečně vkladomat její banky.

„Poškozenou od vkládání peněz neodradilo ani bezpečnostní upozornění na přístroji o častých podvodech ani potvrzovací doklad, že peníze vkládá skutečně do bitcoinmatu. Provedla celkem sedmatřicet transakcí na základě QR kódů s konkrétní BTC adresou, kterou ji pan ,V´ prostřednictvím mobilní aplikace na posílal a tím odeslala celkem 666 tisíc korun,“ popsal Rybanský. 

V té době si uvědomila, že se pravděpodobně stala obětí podvodu a v transakcích dál již nepokračovala. Podle slov poškozené byli pachatelé při telefonní komunikaci mimořádně přesvědčiví. S ženou od výběru hotovosti až po vložení do bitcoinmatu byli několik hodin v neustálém telefonickém spojení a nedopustili, aby žena přerušila telefonní hovor. 

„Neustále poslouchali dění okolo ní a instruovali poškozenou jak se zachovat, kdyby ji někdo oslovil. Pokud by se tak stalo například u bitcoinmatu při vkládání hotovosti, měla odpovědět, že probíhá policejní akce v režii kriminální služby,“ dodal mluvčí.


Autor: Karel Netolický

V ubytovně byl pobodán muž

20. dubna 2024 v 18:41

V noci na sobotu byl pobodán po konfliktu na ubytovně v dolních Chabrech třicetiletý cizinec, kterého převezli záchranáři do nemocnice.

Při napadení v autoservisu v Řepích zemřel muž

19. dubna 2024 v 08:08

Pražští policisté ve čtvrtek odpoledne zasahovali u případu napadení v autoservisu v Řepích. Zemřel tam muž, dalšího policie zadržela.

Mladík měl halucinace, podle kamaráda užil LSD

9. dubna 2024 ve 14:46

Službu bez opilých nebo zdrogovaných lidí by strážníci sloužící v centru hlavního města hledali v paměti dlouho. Tentokrát šlo o 23letého mladíka po požití LSD.

Záměnu pacientek na Bulovce vyšetřuje policie jako ublížení na zdraví

29. března 2024 v 19:07

Záměnu pacientek ve Fakultní nemocnici Bulovka (FNB), kvůli které jedna z nich potratila, kriminalisté vyšetřují pro podezření z ublížení na zdraví z nedbalosti. Na sociální síti X to v pátek uvedla policie. Oznámila také, že ji dnes kontaktoval právní zástupce jedné z pacientek. Zdravotníci...

Další články
Nahoru