Dnes Úterý - obcasny-dest 18°C
Zítra Středa - obcasny-dest 20°C
Úterý 6. 6. 2023
Svátek má Norbert
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Naletěla podvodníkům a hodiny vkládala peníze do bitcoinmatu. Přišla o 666 tisíc
Žena byla podvodníky přesvědčena, aby vybrala hotovost. Foto: Karel Netolický

Naletěla podvodníkům a hodiny vkládala peníze do bitcoinmatu. Přišla o 666 tisíc

Další případ podvodu prověřují pražští kriminalisté. Poškozená bohužel uvěřila historce o napadení jejího účtu a své naspořené peníze prostřednictvím bitcoinmatu odeslala neznámo kam. Informoval o tom mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Případ se stal poslední březnový den, kdy poškozenou telefonicky kontaktoval údajný pracovník banky s tím, že si jejím jménem někdo zřídil bankovní úvěr ve výši několik set tisíc korun, pro uvěření uvedl tři poslední čísla jejího občanského průkazu, trvalou adresu a datum narození. 

Posléze jí na telefon zavolal „kriminalista“, který poškozené sdělil, že se stala obětí úvěrového podvodu a upozornil, ať nikomu nic neříká, jinak se dopustí maření vyšetřování a vyčká na telefonát pana „V“, který je bezpečnostní pracovník její banky a ten jí řekne, „co a jak“, aby o peníze nepřišla. 

Pan „V“ skutečně obratem zavolal a ženě namluvil, ať veškerou svou hotovost na účtu vybere ve své bance na Praze 2 a osobně je vloží do bankomatu na Praze 5. Poškozená vybrala bezmála devět set tisíc korun a vydala se na skoro tříkilometrovou cestu. Na určeném místě nalezla pouze bitcoinmat, avšak podle pana „V“ nemá koukat na nápisy, neboť je to skutečně vkladomat její banky.

„Poškozenou od vkládání peněz neodradilo ani bezpečnostní upozornění na přístroji o častých podvodech ani potvrzovací doklad, že peníze vkládá skutečně do bitcoinmatu. Provedla celkem sedmatřicet transakcí na základě QR kódů s konkrétní BTC adresou, kterou ji pan ,V´ prostřednictvím mobilní aplikace na posílal a tím odeslala celkem 666 tisíc korun,“ popsal Rybanský. 

V té době si uvědomila, že se pravděpodobně stala obětí podvodu a v transakcích dál již nepokračovala. Podle slov poškozené byli pachatelé při telefonní komunikaci mimořádně přesvědčiví. S ženou od výběru hotovosti až po vložení do bitcoinmatu byli několik hodin v neustálém telefonickém spojení a nedopustili, aby žena přerušila telefonní hovor. 

„Neustále poslouchali dění okolo ní a instruovali poškozenou jak se zachovat, kdyby ji někdo oslovil. Pokud by se tak stalo například u bitcoinmatu při vkládání hotovosti, měla odpovědět, že probíhá policejní akce v režii kriminální služby,“ dodal mluvčí.


Autor: Karel Netolický

V ulici V kruhu hořel altán

29. května 2023 v 11:23

V sobotu 28. května před 23. hodinou zasahovaly jednotky pražských hasičů v ulici V kruhu v Praze 6 u požáru dřevěného altánu.

Prohodila mobil skleněnou výplní a pěstmi napadla řidiče

6. května 2023 v 09:12

Při hlídkové činnosti po půlnoci v Praze 5 v Plzeňské ulici strážníci krátce po půlnoci uviděli zjevně opilou ženu potácející se po vozovce k výstupní zastávce zaparkovaného autobusu MHD s řidičem uvnitř. Žena přešla k předním dveřím, a když se neotevřely, udeřila do nich několikrát pěstmi,...

Recidivista odcizil prodlužovací kabel, polštář a plastové stolní hodiny

20. dubna 2023 v 16:30

Policisté z pohotovostní motorizované jednotky překazili plány dvaatřicetiletému muži, který se v sobotu navečer v pražské Libni vloupal do jednoho z rodinných domů. Nejprve přeskočil vysoký plot, poté rozbil skleněnou výplň balkonových dveří, aby se dostal dovnitř.

Noční konflikt na Vinohradské

18. dubna 2023 v 15:52

K rušení nočního klidu vyjížděla hlídka strážníků z Prahy 2 kolem půl šesté ráno na Vinohradskou ulici. U čísla 11 si všimla mladé dívky, která se snažila od sebe odtrhnout dva mladíky, z nichž jeden bil pěstmi druhého, ležícího na zemi.

Další články
Nahoru