dnes
Středa - zatazeno
9°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
11°C
pozítří
Pátek - zatazeno
12°C
Nákupní centrum Eden: Deset let pohodlných nákupů ve Vršovicích
Pražský životKomerční sdělení
Společnost Tesco Stores vlastní nákupní centrum Eden od roku 2007. Foto: Archiv

Nákupní centrum Eden: Deset let pohodlných nákupů ve Vršovicích

Nákupní centrum Eden ve Vršovicích bylo prvně otevřeno pro návštěvníky v roce 2005 společností Carrefour. Od roku 2007 nákupní centrum Eden vlastní společnost Tesco Stores, která investovala nemalé prostředky do modernizace tak, aby centrum odpovídalo potřebám obyvatel v okolí.

Možnost využití služeb na jednom místě totiž šetří čas a zbývá pak více prostoru pro posezení s rodinou či přáteli. Již 10 let tak obyvatelé Prahy využívají nabídku služeb, obchodů i nonstop hypermarketu Tesco Extra.

Svou polohou je Nákupní centrum Eden dostupné pro všechny návštěvníky, ať už se do centra dopravují pěšky, MHD nebo autem. V blízkosti centra se nachází sjezd z Jižní spojky, který umožňuje napojení na frekventovanou dálnici směrem na Brno a další česká města.

Navíc se centrum nachází na frekventované křižovatce U Slavie / Vršovická, kde se protínají čtyři denní a tři noční linky tramvají a současně s tím 7 autobusových linek. Tak je zajištěna výborná dostupnost pro celou pražskou populaci, při cestách do zaměstnání i za zábavou (například na koncert nebo fotbalový zápas v Eden Aréně), a to jak přes den, tak i přes noc.

Za první republiky se v této lokalitě nacházel obří zábavní park Eden, jež svého času konkuroval vídeňskému Pratru. eden-obri-horska-draha1-nahled Zábavní park vyrostl velmi rychle a už v roce 1922 mohli návštěvníci projít monumentální branou do „ráje“ s veškerými pouťovými vymoženostmi své doby.

Širokou promenádu lemovaly stromy a na umělém jezírku si zamilované páry mohly půjčit loďku pro romantickou vyjížďku. eden-001-nahled

Konaly se zde koncerty a estrády, v centrálním Koloseu se tančilo, na vodní laguně se hrálo divadlo, bylo tu varieté se cvičenými zvířaty a večer se pořádaly ohňostroje.

Pokud byste měli zájem získat více informací, doporučujeme nahlédnout do knihy Praha 10 známá neznámá autorů Milana Poláka a Dagmar Broncové (vydána na podzim 2014).

Současný Eden nabízí návštěvníkům nejen obchody s módou, kosmetikou či šperky a službami, ale vzhledem k pozici a historii lokality se stal kulturním centrem s možností obchodních schůzek nebo příjemného setkání přátel nad šálkem kávy. Samozřejmostí je volné wifi připojení, kavárny i pizzerie s venkovní zahrádkou.

Pro místní zde probíhají pravidelné výstavy obrazů či jiných zajímavých témat (např. výstava o víně, o historii Vršovic, historii vína či vánočních pohlednic, výstava terakotová armáda atd.), prezentace různých charitativních projektů a v neposlední řadě se zde koná spousta různorodých akcí jak pro děti, tak i dospělé. Jen namátkou jmenujme oblíbené Vinobraní v Edenu v září, vánoční trhy či Májová pouť v květnu.

Na začátku března se v 1. patře NC Eden otevřelo solární studio Beauty Body, které nabízí nejen solárium, ale i solární kosmetiku nebo např. pedikúru. Dále se otevřel oblíbený český obchod pro domácnost Orion, ve kterém hospodyňky najdou vše pro zjednodušení příprav pokrmů a vůbec práci v kuchyni.

Centrum nezapomíná ani na obyvatele Vršovic, pro maminky je v 1. patře k dispozici hrací zóna pro děti se skluzavkou v podobě slona nebo klasickými nc-eden-verejna-knihovna-nahled houpadly, a aby si návštěvníci mohli příjemně odpočinout mezi nákupy nebo třeba počkat na své blízké, k dispozici je jim Veřejná knihovna. Jelikož březen je již odpradávna měsícem knihy, tento prostor zde vznikl právě na podporu čtení. Milovníci knih a čtení mají možnost své staré knihy z dětství nebo po rodičích přinést s cílem udělat radost dalším zájemcům o čtení a vyměnit je za jiné.

U příležitosti 10tého výročí Nákupní centrum Eden připravilo pro své zákazníky bohatý program:

19. – 27.3. Tipovací soutěž o ceny

19. – 23.3. Kolo výher za nákupy nad 400,– Kč vždy od 12 do 18 hod.

21. – 22.3. GOGO bubliny v akci – zábavné odpoledne pro děti s hračkami od Cobi

28.3.          Den plný překvapení – nákupy se slevou, odměny za nákupy, ochutnávky, doprovodná studia a vyhlášení vítězů tipovací soutěže

4.4.           Zdravíčko v Bobíkově – odpoledne pro děti s oblíbeným Bobíkem a jeho kamarády

Nákupní centrum Eden, U Slavie 1527, Praha 10.

 


Další články
Nahoru