Dnes Čtvrtek - zatazeno 14°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 15°C
Čtvrtek 29. 9. 2022
Svátek má Michal
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Náklady na rekonstrukci a nástavbu domova pro seniory v  Praze 11 budou přes sto milionů
Budova v Janouchově ulici se dočká rekonstrukce. Foto: jmsoc.cz

Náklady na rekonstrukci a nástavbu domova pro seniory v Praze 11 budou přes sto milionů

Budova Domova pro seniory (DPS) a Odlehčovacího centra Jižní Město v Praze 11 by se měla dočkat rekonstrukce a nástavby. Náklady se odhadují na 117 milionů korun. Důvodem je zvláště nynější nedostatečná kapacita objektu v ulici Janouchova, kde se o klienty starají pracovníci firmy Jihoměstská sociální.

Jedenáctá městská část, která je jediným akcionářem společnosti Jihoměstská sociální, vypíše v následujících týdnech zakázku na zhotovitele projekčních prací ke stavbě. Vyplývá to z usnesení radních Prahy 11.

Nástavba budovy v pražské části Háje je podle architektonické studie z dílny společnosti V4R jedinou cestou, jak počet míst pro klienty sociálního zařízení zvýšit.

Výstavbě nové budovy nebo dalšího pavilonu sousedícího s těmi stávajícími podle dokumentu brání nedostatečná velikost pozemku, který má výměru 4667 metrů čtverečních.

Budova v Hájích určená seniorům nyní sestává ze dvou jednopodlažních a dvou dvoupodlažních pavilonů, které spojuje chodba. Část objektu dříve sloužila mateřské škole, dvoupodlažní pavilon, v němž sídlí odlehčovací služby, byl přistavený v roce 2005. Podle architektonické studie by v budoucnu měla nad částí objektu vyrůst patra nová.

Objekt v ulici Janouchova by tak měl mít tři podlaží. Celkem by v budově nově mělo být celkem 109 lůžek. V současnosti je podle informací na webu radnice v DPS 79 postelí. Díky rekonstrukci rovněž vzroste počet jednolůžkových pokojů, po nichž je podle studie v současnosti poptávka. Navrženo jich je 27.

V budově jsou plánované mimo jiné vstupní hala, společenská místnost, kuchyně, prádelna a administrativní prostory. Počítá se rovněž s umístěním Domova se zvláštním režimem. Firma V4R v projektu odhadla náklady na zhotovení na 117 milionů korun.

Jihoměstská radnice podle usnesení rady městské části vypíše zakázku na zhotovitele projekčních prací ke stavbě na konci srpna. Hodnotu zakázky radnice odhadla na šest milionů korun bez DPH. Nabídky budou hodnoceny podle nabízené ceny a kvality realizačního týmu.

„Kvůli financím jsme projekt rozdělili na dvě etapy, v té první, kterou teď budeme soutěžit, chceme získat stavební povolení. Následně budeme ještě jednou soutěžit dokončení dalších fází projektu," uvedl k tomu na sociálních sítích místostarosta Prahy 11 Ondřej Prokop (ANO).

Na Jižním Městě vládne koalice Pirátů, ANO, ODS, TOP 09 a STAN. Městská část, kde žije 77 600 obyvatel, zahrnuje katastrální území Chodova a Hájů.


Autor: ČTK

Praha 14: Kurzy sebeobrany pro seniory

27. září 2022 v 11:22

V pondělí 3. října začínají na Plechárně kurzy sebeobrany pro seniory. Volná místa stále jsou a kurz je zdarma.

Hasiči vyprostili dvě osoby po nehodě na Jižní spojce

24. září 2022 v 16:50

Hasiči ze dvou stanic zasahovali v pátek 23. září od 12:01 hodin v Praze 10, na Jižní spojce v oblasti Záběhlic, u nehody kamionu a dodávky. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru