dnes
Pondělí - zatazeno
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
10°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
Letní PrahaPražská kultura

Nákladové nádraží Žižkov ožilo v létě hudbou, divadlem i kinem

Galerie, kavárna, letní kino v kolejišti, divadelní scéna a také koncertní sál – to vše najdete v areálu Nákladového nádraží Žižkov až do září v rámci kulturního prostoru 1435mm. Ve spolupráci s klubem Napa Underground se každé úterý zaplní nádraží živou hudbou. Hudební program „Napa Overground“ dramaturgicky propojí pečlivě vybrané mladé talenty se známými kapelami a následnou jam session. 

Návštěvníky čeká například jedinečné vystoupení finského beatboxera Felixe Zengera (2. srpen) či funkovo-jazzové avantgardní formace Shtuby (16. srpen). Kompletní program najdete na http://nadrazi.nfa.cz.

V letním venkovním kině v kolejišti Nákladového nádraží Žižkov se mohou filmoví fajnšmekři těšit každé pondělí, středu a pátek na legendární snímky jako například Thelma a Louise, Fargo, Ikarie XB 1 či Vyšší moc.

Koncerty v sále nákladové haly budou během letošního léta probíhat každé úterý. Doplní tak bohatý program letního kina, divadelní scény a galerie. „Dramaturgicky se snažíme držet hudební linii, na kterou se přes zbytek roku zaměřujeme v našem domovském klubu Napa Underground. Propojujeme tak známé kapely s mladými talentovanými hudebníky a na závěr také s originální jam session. Ta začíná improvizací housebandu, tedy skupiny tří až čtyř profesionálních muzikantů z jazzové a alternativní scény. Postupem večera se na podiu střídá mnoho dalších hudebníků, studentů i profesorů konzervatoří i naprosto spontánních jedinců z publika,“ uvádí za hudební dramaturgii klubu Martin Blauber.

Národní filmový archiv (NFA) se snaží o nové funkční využití objektu Nákladového nádraží Žižkov. V letošním roce se podařilo s majitelem objektu Českými drahami uzavřít smlouvu na dobu neurčitou, která by měla zajistit sezónní provoz kulturního prostoru 1435mm až do plánované rekonstrukce, po které se podle státní kulturní politiky do objektu Nákladového nádraží Žižkov přestěhuje sídlo NFA i s archivním kinem.

„Nesmírně mě těší, že již nyní můžeme využívat výjimečné prostory, které skýtají haly Nákladového nádraží Žižkov. Budovu považuji za architektonický skvost, který divákům umocní jedinečný zážitek z letního kina v kolejišti,” sděluje generální ředitel NFA Michal Bregant.


Další články
Nahoru