Dnes Středa - jasno 26°C
Zítra Čtvrtek - skorojasno 27°C
Středa 28. 7. 2021
Svátek má Viktor
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Nákladní železniční spojku přes Malešice čeká přestavba, dočká se druhé koleje
Ilustrační foto: ŠJů / Wikimedia Commons - CC BY-SA 3.0

Nákladní železniční spojku přes Malešice čeká přestavba, dočká se druhé koleje

Státní organizace Správa železnic (SŽ) chystá přestavbu trati mezi pražskou Libní a Hostivaří. Celá stavba by měla vyjít zhruba na šest miliard korun. Přestavba by měla zahrnovat modernizaci a zdvoukolejnění traťového úseku.

SŽ aktuálně vyhlásila výběrové řízení na vypracování záměru projektu zdvoukolejnění trati mezi Prahou-Libní a Prahou-Hostivaří. Předpokládaná hodnota této zakázky činí 5,59 milionu korun.

Samotná přestavba traťového úseku Praha-Libeň – Praha-Malešice – Praha-Hostivař, která plní významnou roli zejména v nákladní dopravě, se předpokládá v letech 2026 až 2028.

Součástí modernizace nádraží v Malešicích bude vybudování nástupišť pro cestující s vazbou na stanici metra Depo Hostivař. Práce budou zahrnovat také výstavbu nového souběžného jednokolejného tunelu pod dvojvrším Tábor, jehož západní vrchol je nejvyšším bodem Malešic.


Z dálnice D11 u Prahy se nepodařilo odklidit vybouraný materiál

26. července 2021 v 09:25

Dálnici D11, která je kvůli demolici mostu uzavřená na okraji Prahy od sobotního odpoledne, se dnes nepodařilo zprovoznit před ranní dopravní špičkou.

Před školou v Ďáblicích bude zpomalovací práh

21. července 2021 ve 14:41

Řidiči v ulici U Parkánu v Ďáblicích budou muset zpomalit. Před místní základní školou vznikne kvůli zvýšení bezpečnosti zpomalovací práh, přechod pro chodce a parkovací místa K+R (kiss and ride), uvedla ČTK.

Označování elektromobilů a dobíjecích stanic má nová pravidla

21. července 2021 v 08:47

Počet elektromobilů a dobíjecích stanic v Evropě stále roste a v této souvislosti schválila Evropská unie jednotná pravidla pro značení u dobíjecích stanic a vozidel do zásuvky (elektromobily a plug-in hybridy). Konkrétně se jedná vedle osobních vozů i o užitková vozidla, autobusy, autokary,...

V Božanovské ulici dojde k demolici mostu. Dálnice D11 bude uzavřena

20. července 2021 v 16:22

K demolici mostního objektu dojde ve dnech 24. – 25. července, kdy bude uzavřena dálnice D11 od sobotních 17 hodin do neděle do 9 hodin ráno.

Další články
Nahoru