Dnes Čtvrtek - zatazeno 18°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 18°C
Čtvrtek 23. 3. 2023
Svátek má Ivona
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Nákladní auto poškodilo opláštění OC Nový Smíchov
Nákladní auto zavadilo o opláštění budovy. Foto: HZS Praha

Nákladní auto poškodilo opláštění OC Nový Smíchov

Při výjezdu z garáže obchodního centra Nový Smíchov v Kartouzské ulici dnes dopoledne nákladní auto uvolnilo na opláštění stavby betonový blok. Na místě zasahovali pražští hasiči. Informoval o tom jejich mluvčí Martin Kavka.

K události došlo ve tři čtvrtě na deset hodin. Hasiči měli k dispozici vyprošťovací automobil, který však nakonec nevyužili. Po poradě s technikem a statikem totiž dospěli k závěru, že nedokážou několikatunový panel bezpečně sundat a musí to udělat stavební firma se speciální technikou.

Záležitost nyní řeší centrum. „Vážení zákazníci, omlouváme se vám za částečné nepohodlí. Vjezd a výjezd do našeho centra z ulice Kartouzská je dočasně uzavřen. Pokud cestujete vozem, použijte jiný vjezd,“ uvedlo na sociálních sítích.

Hasiči před svým odjezdem místo zajistili tak, aby nehrozilo bezprostřední nebezpečí. Kvůli zásahu hasičů byl u centra v Kartouzské ulici dočasně uzavřen jeden jízdní pruh.


Autor: Cen

Praha 2: Sousedské setkání s radním pro dopravu

Včera v 11:02

Sousedské setkání a diskuze a radním pro dopravu Tomášem Halvou na téma Sekaninovi ulice – zvýšení bezpečnosti chodců, snížení průjezdové rychlosti, navýšení počtu parkovacích míst či bezpečná cyklostezka.

Přístup státu k Praze v oblasti školství se musí změnit, usnesl se Sněm starostů

21. března 2023 ve 20:33

Kdy přijde náraz a pražské děti nebudou mít kam usednout do lavic? Už přišel, shodli se starostové a starostky 57 městských částí, kteří se v pondělí 20. března sešli na vysočanské radnici Prahy 9 na Sněmu starostů. Hlavním tématem jednání byl hrozící kolaps pražského školství, katastrofální...

Další články
Nahoru