dnes
Neděle - oblacno
20°C
zítra
Pondělí - jasno
24°C
pozítří
Úterý - polojasno
25°C
Nákladní auto narazilo v Sobíně do památkově chráněné kapličky, radnice chce novou
Poničená kaplička. Foto: HZS Praha

Nákladní auto narazilo v Sobíně do památkově chráněné kapličky, radnice chce novou

Radnice na pražském Zličíně bude muset nechat zbourat kapličku se zvoničkou v Sobíně, kterou dnes poničil kamion. Úřad začne hledat firmu, která pobořenou stavbu odstraní. ČTK to řekla starostka Marta Koropecká. Novogotickou kapličku, která je od roku 2007 památkově chráněna, bude chtít městská část postavit znova. Okolí kapličky je neprůjezdné a odkloněny jsou autobusy MHD. Řidiče kamionu odvezla sanitka do nemocnice.

„Jsme z toho nešťastní. Budeme muset najít firmu, která ji zdemoluje, je v dezolátním stavu. Okolí bude muset být uzavřeno, protože hrozí, že se zřítí i zbytek. Zatím ale neznáme ani příčinu, proč k nehodě došlo," řekla Koropecká.

Kamion, který převážel stavební materiál, narazil do kapličky se zvoničkou dopoledne. Stavbu poničil ve spodní části, kterou zčásti zcela zdemoloval. Kvůli nehodě musejí policisté odklánět dopravu. Příčina ještě není známa. „Celou věc stále prošetřujeme," řekl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Sedmašedesátiletého muže odvezla záchranná služba do Motolské nemocnice. „Jednalo se o preventivní vyšetření po nehodě," řekla mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová.

Po objízdné trase musely jezdit autobusy MHD. Linka 164 končila ve stanici Sídlišti Řepy. Do zastávek mezi zastávkami Sobín až Strojírenská autobusy nejezdily. Odkloněna byla také linka 306.

Zličínská radnice, pod kterou Sobín spadá, se kapličku podle starostky pokusí obnovit. „Určitě budeme chtít postavit novou, nyní to odhodlání máme. Ale už to nebude ono, měla totiž nevyčíslitelnou historickou hodnotu," řekla.

Kaplička se zvoničkou se nachází v Hostivické ulici. Postavena byla v neogotického slohu na oktogonálním půdoryse a vznikla roku 1885 podle návrhu V. K. Panoše.


Přednášky pro cizince: Poznání české kultury a povahy

Včera ve 12:27

Vzdělávací a informační centrum Praha 5 otevírá kromě konverzací v češtině také praktické přednášky pro cizince, zaměřené na poznání české kultury a povahy. První přednáška proběhne ve středu 19. června v 17 hodin.

Dnes: Revitalizace sportoviště Pod Žvahovem, přijďte diskutovat

13. června 2019 v 07:02

Předseda Výboru životního prostředí Prahy 5 Jakub Blažek zve na veřejnou diskuzi s občany a zástupci MČ Praha 5 ohledně plánované revitalizace sportoviště Pod Žvahovem.

Pošli to dál: Praha 13 dostala sekačku, strojem následně obdarovala mateřskou školku

12. června 2019 v 18:43

Dnes se na zahradě „Fakultní mateřské školy Sluníčko pod střechou při PedFUK" sešli zástupci radnice Prahy 13 a společností Profi Press a Strom, aby předali ředitelce sekačku na trávu.

Další články
Nahoru