dnes
Pátek - oblacno
26°C
zítra
Sobota - prehanky-dest
19°C
pozítří
Neděle - obcasny-dest
14°C
Nákladní auto narazilo v Sobíně do památkově chráněné kapličky, radnice chce novou
Poničená kaplička. Foto: HZS Praha

Nákladní auto narazilo v Sobíně do památkově chráněné kapličky, radnice chce novou

Radnice na pražském Zličíně bude muset nechat zbourat kapličku se zvoničkou v Sobíně, kterou dnes poničil kamion. Úřad začne hledat firmu, která pobořenou stavbu odstraní. ČTK to řekla starostka Marta Koropecká. Novogotickou kapličku, která je od roku 2007 památkově chráněna, bude chtít městská část postavit znova. Okolí kapličky je neprůjezdné a odkloněny jsou autobusy MHD. Řidiče kamionu odvezla sanitka do nemocnice.

„Jsme z toho nešťastní. Budeme muset najít firmu, která ji zdemoluje, je v dezolátním stavu. Okolí bude muset být uzavřeno, protože hrozí, že se zřítí i zbytek. Zatím ale neznáme ani příčinu, proč k nehodě došlo," řekla Koropecká.

Kamion, který převážel stavební materiál, narazil do kapličky se zvoničkou dopoledne. Stavbu poničil ve spodní části, kterou zčásti zcela zdemoloval. Kvůli nehodě musejí policisté odklánět dopravu. Příčina ještě není známa. „Celou věc stále prošetřujeme," řekl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Sedmašedesátiletého muže odvezla záchranná služba do Motolské nemocnice. „Jednalo se o preventivní vyšetření po nehodě," řekla mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová.

Po objízdné trase musely jezdit autobusy MHD. Linka 164 končila ve stanici Sídlišti Řepy. Do zastávek mezi zastávkami Sobín až Strojírenská autobusy nejezdily. Odkloněna byla také linka 306.

Zličínská radnice, pod kterou Sobín spadá, se kapličku podle starostky pokusí obnovit. „Určitě budeme chtít postavit novou, nyní to odhodlání máme. Ale už to nebude ono, měla totiž nevyčíslitelnou historickou hodnotu," řekla.

Kaplička se zvoničkou se nachází v Hostivické ulici. Postavena byla v neogotického slohu na oktogonálním půdoryse a vznikla roku 1885 podle návrhu V. K. Panoše.


Rada schválila plán obnovy vodohospodářské infrastruktury na letošní rok

Včera v 09:24

Pražští radní schválili roční plán obnovy, rekonstrukce, modernizace a rozvoje vodohospodářského majetku zajišťovaného Pražskou vodohospodářskou společností (PVS) v roce 2019. Celkové finanční zdroje na investice pro rok 2019 jsou předpokládány ve výši 2,135 miliardy korun bez DPH. Rekonstrukce se...

Lesamáj aneb technicky dejvický majáles

24. dubna 2019 v 09:56

Studenti dejvického Kampusu pořádají letos už druhý ročník tradiční oslavy máje.

Na Jižním Městě vyroste Rákosníčkovo hřiště

24. dubna 2019 v 09:23

Praha 11 zvítězila už podruhé v soutěži společnosti Lidl o Rákosníčkovo hřiště. O lokalitě, kde bude hřiště pro malé děti umístěno, minulý týden rozhodlo vedení městské části.  

Další články
Nahoru