Dnes Neděle - jasno 29°C
Zítra Pondělí - polojasno 33°C
Neděle 26. 6. 2022
Svátek má Adriana
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Nakažených covidem v hlavním městě v mezitýdenním srovnání přibylo
Testování na covid. Ilustrační foto: GHC Genetics

Nakažených covidem v hlavním městě v mezitýdenním srovnání přibylo

V Praze za uplynulých sedm dnů přibylo 533 případů nemoci covid-19, to je o 192 více než o týden dříve. Takzvané incidenční číslo, které udává počet nakažených za týden na 100 000 obyvatel, vzrostlo na 40, před týdnem bylo 25.

Ve srovnání s ostatními regiony je incidence v metropoli stejně jako před týdnem druhá nejvyšší po Karlovarském kraji, kde aktuálně činí 43. Naopak nejnižší, na hodnotě 11, je v Olomouckém kraji. Vyplývá to z dat na webu ministerstva zdravotnictví.

Od loňského března, kdy se v Česku objevily první případy nemoci, laboratoře potvrdily v hlavním městě 190 756 nakažených.

Většina se uzdravila, 2767 lidí s covidem zemřelo. Nicméně v poslední době se oběti nemoci objevují ve statistikách sporadicky, v metropoli ministerstvo posledního zemřelého s nákazou eviduje 29. srpna.

Dávek vakcín proti covidu-19 bylo v Praze od loňského začátku vakcinace dosud podáno na 2,12 milionu a přes milion lidí má očkování ukončené. Mezi nimi jsou ovšem nejen Pražané, ale i lidé z jiných krajů, kteří do hlavního města za očkováním jezdili.


Autor: ČTK

Očkovací centrum na Chodově ukončilo provoz

28. února 2022 ve 13:40

Očkovací centrum v pražské obchodním domě na Chodově po sedmi měsících ukončilo provoz. Poslední zájemce o vakcínu proti covidu-19 naočkovalo včera večer v 19 hodin, od dnešního dne je centrum uzavřeno. Informoval o tom na twitteru Institut klinické a experimentální medicíny (IKEM), který centrum...

Další články
Nahoru