dnes
Neděle - prehanky-snih
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - snih
0°C
Pražský životKomerční sdělení

Najít práci či brigádu v Praze je obtížné, ale…

Letos v lednu překročila nezaměstnanost v České republice hranici 10 procent. Praha si v posledních měsících také prožívá své. Najít zde práci nebo brigádu jde ale o hodně snáze, než jinde v republice. Nevěříte?

Z údajů Ministerstva práce a sociálních věcí vyplývá, že nezaměstnanost se v našem hlavním městě za posledních pět let více než zdvojnásobila, a to zejména důsledkem zvýšené nezaměstnanosti mezi absolventy středních a vysokých škol.

Navzdory tomu se ale stále s hodnotou 4,6 % drží pod hranicí pěti procent, o čemž by se ostatním krajům v republice mohlo jen zdát. Druhá nejnižší nezaměstnanost v České republice, která je na Plzeňsku, totiž přesahuje už 7% hranici. Dokonce trojnásobek pražské nezaměstnanosti má pak Ústecký a Moravskoslezský kraj, ve kterých je situace zdaleka nejhorší.

Pomáhají pracovní portály

Najít práci v Praze je tak sice obtížné, ale stále snazší, než kdekoli jinde v republice. A to nejen kvůli nejnižší nezaměstnanosti. Právě v metropoli totiž také sídlí velké množství firem a podniků, které volná pracovní místa vytvářejí.

Také námitky, že oproti jiným místům je v hlavním městě větší konkurence, není zrovna oprávněná. Zatímco v Praze na jedno volné místo připadá přibližně 4,9 uchazeče, celorepubliková čísla hovoří daleko strašlivěji. Na jedno místo zde připadá více než 15 nezaměstnaných.

Pro hledání práce v Praze navíc mluví i zdaleka největší počet zdrojů, kde lze práci získat. Osvědčené je samozřejmě využít známé či přátele nebo pracovní portály jako je Flek.cz, které nabízejí práci celorepublikově.

Oproti jiným místům ale právě v Praze naleznete práci snadněji pomocí regionálních inzercí a deníků, které se zaměřují výhradně na Prahu. Také profesní sociální sítě, jako je například LinkedIn mají v Praze mezi zaměstnavateli daleko větší slovo.

Aktuální nabídky práce v Praze najdete zde

Nejvyšší čas hledat brigádu

Mladí nezaměstnaní a čerství absolventi středních a vysokých škol nejvíce doplácejí v profesní oblasti na nedostatek praxe. Tu mohou samozřejmě získat pouze prací nebo brigádou. A právě teď je nejlepší doba se po brigádě poohlédnout.

Zaměstnavatelé již pomalu začínají myslet na léto, kdy bude mít spousta jejich zaměstnanců volno, a nahrazuje je brigádníky, kteří v tomto ohledu představují levný záskok. Pro studenty a absolventy ale právě to může být jedinečná příležitost pro získání zmíněné praxe. A nejen to. Brigády v Praze nabízejí i jedinečnou možnost vytvořit si kontakty a v budoucnu na obdobnou pozici nastoupit na plný úvazek.

Právě u brigád kromě klasických zásad pro hledání práce platí hlavně hledat včas. Trh je totiž v tomto neúprosný a z důvodu úspory času často neuspěje lepší potenciální zaměstnanec, ale prostě ten, kdo si o místo řekne první.

Autorem článku je Flek.cz


Další články
Nahoru