Dnes Sobota - prehanky-dest 22°C
Zítra Neděle - skorojasno 29°C
Neděle 26. 6. 2022
Svátek má Adriana
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Nájemní byty rychle mizí. Na staronový trend reagují developerské projekty
ByznysPražský životKomerční sdělení
Pražskou centrálu má společnost PSN v Seifertově ulici. Foto(3x): PSN

Nájemní byty rychle mizí. Na staronový trend reagují developerské projekty

Rostoucí ceny nemovitostí a nedostupnost hypoték směřují Čechy k nájemnímu bydlení. Česko se tak přibližuje západnímu modelu, kde je podíl vlastnického bydlení podstatně nižší než u nás. Modla vlastnického bydlení padá. Nájemní byty v Praze aktuálně mizí tak rychle, že se nabídka dostala na nejnižší úroveň za několik posledních let. Developeři se pochopitelně přizpůsobují. Důkazem jsou projekty nájemního bydlení společnosti PSN, klíčového hráče pražského trhu realit se sídlem na Žižkově.

Proměny Žižkova

Právě na žižkovské Seifertově ulici společnost PSN intenzivně připravuje rekonstrukci tří činžovních domů, která dá vznik novým bytům k pronájmu. Obyvatelé bytů získají i bonus v podobě kultivovanější Seifertovy ulice.

seifertova-3 Rekonstrukce PSN totiž doplňuje připravovanou proměnu Seifertovy ulice se zdůrazněním jejího významu jako městské promenády. Podpoří místní služby a provozovny, zvýrazní také pobytový charakter území novým řešením parku Winstona Churchilla, celou ulici zpřehlední a zkvalitní.

Žižkovská tepna by měla být tišší a hospodárnější. Seifertova ulice by se také měla stát modelovým příkladem šetrného hospodaření s dešťovou vodou a využití stromů pro vytvoření příjemného mikroklimatu pro celou Prahu.

Modrozelené město

„Město již několik let připravuje architektonickou koncepci ulice, která umožní i ve stísněných podmínkách doplnit stromořadí. Nyní se naplno rozjíždí projektová příprava, včetně rekonstrukce tramvajové trati,“ uvedl k proměně Seifertovy ulice náměstek pro územní rozvoj Petr Hlaváček.

„Dojde také k přesunutí zastávky Viktoria Žižkov blíž k novému podchodu na hlavní nádraží. Cesta ze Žižkova na vlak tak bude o něco pohodlnější,“ doplnil zástupce města. Úpravy čekají i ulice Táboritská a Jičínská. Zelenou dostal také projekt Hlavního města Prahy, Správy železnic a Dopravního podniku hl. m. Prahy Nový Hlavák, který zahrnuje revitalizaci odbavovací haly hlavního nádraží a Vrchlického sadů, spolu s výstavbou tramvajové trati Muzeum – Hlavní nádraží – Bolzanova.

seifertova-18 Nová modrozelená infrastruktura Žižkova je v souladu s další projektem nájemního bydlení PSN, který vrací život do historické budovy Mezinárodní telefonní a telegrafní ústředny. Tvoří rozhraní Fibichovy, Křížkovského a Kubelíkovy ulice. Budova z let 1922 až 1925 se s PSN stane prostřednictvím zhruba 120 nájemních bytů novým domovem těch, kteří ocení svéráznou kreativní a komunikativní čtvrť Žižkov. Samotná stavba se dvěma mohutnými sloupovými věžemi sehrála ostatně v mezilidské komunikaci veledůležitou roli. 

Vyberte si svůj byt v Praze!

Projekty nájemního bydlení rozšiřují pestrou nabídku rezidenčního bydlení PSN. Stále představuje skvělou příležitost pro ty, kteří upřednostňují byty k prodeji. Byty v Praze nadále zůstávají zajímavou investicí, kdy novým vlastníkům poslouží třeba právě k pronájmu. Investiční byty k prodeji najdete zde.


Debata: Soutěž 4. kvadrant Vítězného náměstí

Včera v 09:49

Jak se promění 4. kvadrant Vítězného náměstí a jak jeho nová podoba naváže na historický vývoj území i již vytvořené studie? V úterý 28. června od 19 hodin v Ballingově sále NTK se můžete seznámit s připravovanou mezinárodní architektonickou soutěží na dostavbu 4. kvadrantu Vítězného...

Zákaznické centrum PVK přesune se na Floru, v Dykově ulici bude do konce července uzavřeno

24. června 2022 ve 14:10

Zákaznické centrum Pražských vodovodů a kanalizací v Dykově ulici bude od středy 29. června do 31. července uzavřeno. „Důvodem je rekonstrukce objektu. Zákaznické centrum bude dočasně umístěno v sídle PVK na adrese Hradecká 1, Praha 3 v blízkosti stanice metra linky A Flora,“ informoval tiskový...

V Praze platí do odvolání zákaz rozdělávání ohňů na rizikových místech

24. června 2022 ve 12:57

Na základě výstrahy před nebezpečím požáru, kterou vydal Český hydrometeorologický ústav, platí od čtvrtka 23. června od až do odvolání na území Prahy nařízení týkající se zákazu rozdělávání ohňů na místech zvýšeného nebezpečí vzniku požáru. Výstraha platí také pro výskyt silných...

V Participativním rozpočtu Prahy 15 lze podpořit až tři návrhy

24. června 2022 v 11:47

Revitalizace hřiště, knihobudka, stůl na ping-pong, venkovní sezení. V Praze 15 se hlasuje o participativním rozpočtu.

Hanspaulský festival

24. června 2022 v 11:16

Hudba, občerstvení a koutek pro děti 26. června na louce pod Hanspaulským zámečkem.

PIKI příběhy v parku Portheimka

23. června 2022 ve 13:35

Pátá městská část podpořila projekt „PIKI příběhy v parku“ nad nímž přezvali záštitu místostarostové Lukáš Herold a Lubomír Brož. Tento projekt tak úspěšně navazuje na jiné městské části Prahy. Na Smíchově je poprvé s cílem zavést novou letní tradici v parku...

Praha 4 zavlažuje trávníky

22. června 2022 ve 20:03

Radnice Prahy 4 pořídila v loňském roce závlahy travních porostů do pěti svých revitalizovaných parků. Jedná se o parky na Zeleném pruhu, zahrada Jeremenkova, parku Halasova, na Roztylské náměstí a do parku před ZŠ Jižní na Spořilově.

Festival sportu pro Dvojku nabídne řadu sportovních disciplín

22. června 2022 v 17:33

Přehlídka sportovních aktivit z městské části Praha 2 a okolí pro děti i dospělé se koná ve čtvrtek 23. června od 10 do 17 hodin v Sokole Královské Vinohrady. Vstup je zdarma.

V Praze 13 testovali paměť

22. června 2022 v 15:30

Praha 13 díky spolupráci s Českou alzheimerovskou společností opět pořádala měření paměti obyvatel třináctky starší 40 let. Měření se díky velkému zájmu uskutečnilo ve dvou dnech přímo v budově radnice.

Praha 11: Zahradní slavnost

22. června 2022 v 07:54

Zahradní slavnost v ZŠ Ke Kateřinkám se koná v úterý 28. června od 17 hodin.

Další články
Nahoru