Dnes Pondělí - zatazeno 4°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 3°C
Pondělí 5. 12. 2022
Svátek má Jitka
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Nájemní byty rychle mizí. Na staronový trend reagují developerské projekty
ByznysPražský životKomerční sdělení
Pražskou centrálu má společnost PSN v Seifertově ulici. Foto(3x): PSN

Nájemní byty rychle mizí. Na staronový trend reagují developerské projekty

Rostoucí ceny nemovitostí a nedostupnost hypoték směřují Čechy k nájemnímu bydlení. Česko se tak přibližuje západnímu modelu, kde je podíl vlastnického bydlení podstatně nižší než u nás. Modla vlastnického bydlení padá. Nájemní byty v Praze aktuálně mizí tak rychle, že se nabídka dostala na nejnižší úroveň za několik posledních let. Developeři se pochopitelně přizpůsobují. Důkazem jsou projekty nájemního bydlení společnosti PSN, klíčového hráče pražského trhu realit se sídlem na Žižkově.

Proměny Žižkova

Právě na žižkovské Seifertově ulici společnost PSN intenzivně připravuje rekonstrukci tří činžovních domů, která dá vznik novým bytům k pronájmu. Obyvatelé bytů získají i bonus v podobě kultivovanější Seifertovy ulice.

seifertova-3 Rekonstrukce PSN totiž doplňuje připravovanou proměnu Seifertovy ulice se zdůrazněním jejího významu jako městské promenády. Podpoří místní služby a provozovny, zvýrazní také pobytový charakter území novým řešením parku Winstona Churchilla, celou ulici zpřehlední a zkvalitní.

Žižkovská tepna by měla být tišší a hospodárnější. Seifertova ulice by se také měla stát modelovým příkladem šetrného hospodaření s dešťovou vodou a využití stromů pro vytvoření příjemného mikroklimatu pro celou Prahu.

Modrozelené město

„Město již několik let připravuje architektonickou koncepci ulice, která umožní i ve stísněných podmínkách doplnit stromořadí. Nyní se naplno rozjíždí projektová příprava, včetně rekonstrukce tramvajové trati,“ uvedl k proměně Seifertovy ulice náměstek pro územní rozvoj Petr Hlaváček.

„Dojde také k přesunutí zastávky Viktoria Žižkov blíž k novému podchodu na hlavní nádraží. Cesta ze Žižkova na vlak tak bude o něco pohodlnější,“ doplnil zástupce města. Úpravy čekají i ulice Táboritská a Jičínská. Zelenou dostal také projekt Hlavního města Prahy, Správy železnic a Dopravního podniku hl. m. Prahy Nový Hlavák, který zahrnuje revitalizaci odbavovací haly hlavního nádraží a Vrchlického sadů, spolu s výstavbou tramvajové trati Muzeum – Hlavní nádraží – Bolzanova.

seifertova-18 Nová modrozelená infrastruktura Žižkova je v souladu s další projektem nájemního bydlení PSN, který vrací život do historické budovy Mezinárodní telefonní a telegrafní ústředny. Tvoří rozhraní Fibichovy, Křížkovského a Kubelíkovy ulice. Budova z let 1922 až 1925 se s PSN stane prostřednictvím zhruba 120 nájemních bytů novým domovem těch, kteří ocení svéráznou kreativní a komunikativní čtvrť Žižkov. Samotná stavba se dvěma mohutnými sloupovými věžemi sehrála ostatně v mezilidské komunikaci veledůležitou roli. 

Vyberte si svůj byt v Praze!

Projekty nájemního bydlení rozšiřují pestrou nabídku rezidenčního bydlení PSN. Stále představuje skvělou příležitost pro ty, kteří upřednostňují byty k prodeji. Byty v Praze nadále zůstávají zajímavou investicí, kdy novým vlastníkům poslouží třeba právě k pronájmu. Investiční byty k prodeji najdete zde.


PVK: Přehled plánovaných výluk na 49. týden

2. prosince 2022 v 15:39

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Výstava nožů na Novoměstské radnici

2. prosince 2022 v 09:44

Na podzimní prodejní výstavě na Novoměstské radnici v Praze 2 bude 4. prosince k vidění nejlepší produkce nožířského umění v Evropě a v ČR.

Obyvatelé Prahy 14 budou mít možnost žádat o dotace

1. prosince 2022 ve 21:33

Obyvatelé Prahy 14, kteří plánují ve svých domech či jejich okolí sázet zeleň nebo zavést opatření, která pomáhají zadržovat vodu v krajině – například zachytávat dešťovou vodu na zalévání zahrad, či obyvatelé, kteří plánují vzdělávací či zážitkový projekt v oblasti ekologie, mohou získat dotaci...

Praha 6: Kampus Dejvice zve na Advent

30. listopadu 2022 v 07:21

Tradiční Advent na kampusu před budovou VŠCHT se koná 7. prosince v 17 až 21 hodin. Čeká vás program v režii studentských spolků, tvůrčí dílny, pečené kaštany a hodně svařáku.  

Zabezpečte řádně vodoměry, upozorňují PVK před zimou

28. listopadu 2022 v 19:51

Pražské vodovody a kanalizace před nadcházející zimní sezónou doporučují svým zákazníkům řádné zabezpečení vodoměrů.

Giving Tuesday na náměstí Míru

28. listopadu 2022 v 19:37

K celosvětovému svátku dárcovství, známému jako Giving Tuesday, se letos Praha 2 připojí už popáté v řadě. Charitativní sbírku pro zvířecí útulky zahájí radnice v úterý 29. listopadu v 15 hodin na náměstí Míru.

VFN Praha pořádá dobročinný jarmark

28. listopadu 2022 v 10:19

Od 1. do 4. prosince v nákupním centru Westfield Chodov najdete obchod VFN plný zajímavých módních kousků. Celý výtěžek z prodeje oblečení, bot a doplňků putuje na canisterapeutické psy, kteří dělají radost pacientům na klinikách Všeobecné fakultní nemocnice v Praze.

Další články
Nahoru