Dnes Úterý - snih 1°C
Zítra Středa - polojasno 0°C
Úterý 28. 11. 2023
Svátek má René
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Nájemní byty rychle mizí. Na staronový trend reagují developerské projekty
ByznysPražský životKomerční sdělení
Pražskou centrálu má společnost PSN v Seifertově ulici. Foto(3x): PSN

Nájemní byty rychle mizí. Na staronový trend reagují developerské projekty

Rostoucí ceny nemovitostí a nedostupnost hypoték směřují Čechy k nájemnímu bydlení. Česko se tak přibližuje západnímu modelu, kde je podíl vlastnického bydlení podstatně nižší než u nás. Modla vlastnického bydlení padá. Nájemní byty v Praze aktuálně mizí tak rychle, že se nabídka dostala na nejnižší úroveň za několik posledních let. Developeři se pochopitelně přizpůsobují. Důkazem jsou projekty nájemního bydlení společnosti PSN, klíčového hráče pražského trhu realit se sídlem na Žižkově.

Proměny Žižkova

Právě na žižkovské Seifertově ulici společnost PSN intenzivně připravuje rekonstrukci tří činžovních domů, která dá vznik novým bytům k pronájmu. Obyvatelé bytů získají i bonus v podobě kultivovanější Seifertovy ulice.

seifertova-3 Rekonstrukce PSN totiž doplňuje připravovanou proměnu Seifertovy ulice se zdůrazněním jejího významu jako městské promenády. Podpoří místní služby a provozovny, zvýrazní také pobytový charakter území novým řešením parku Winstona Churchilla, celou ulici zpřehlední a zkvalitní.

Žižkovská tepna by měla být tišší a hospodárnější. Seifertova ulice by se také měla stát modelovým příkladem šetrného hospodaření s dešťovou vodou a využití stromů pro vytvoření příjemného mikroklimatu pro celou Prahu.

Modrozelené město

„Město již několik let připravuje architektonickou koncepci ulice, která umožní i ve stísněných podmínkách doplnit stromořadí. Nyní se naplno rozjíždí projektová příprava, včetně rekonstrukce tramvajové trati,“ uvedl k proměně Seifertovy ulice náměstek pro územní rozvoj Petr Hlaváček.

„Dojde také k přesunutí zastávky Viktoria Žižkov blíž k novému podchodu na hlavní nádraží. Cesta ze Žižkova na vlak tak bude o něco pohodlnější,“ doplnil zástupce města. Úpravy čekají i ulice Táboritská a Jičínská. Zelenou dostal také projekt Hlavního města Prahy, Správy železnic a Dopravního podniku hl. m. Prahy Nový Hlavák, který zahrnuje revitalizaci odbavovací haly hlavního nádraží a Vrchlického sadů, spolu s výstavbou tramvajové trati Muzeum – Hlavní nádraží – Bolzanova.

seifertova-18 Nová modrozelená infrastruktura Žižkova je v souladu s další projektem nájemního bydlení PSN, který vrací život do historické budovy Mezinárodní telefonní a telegrafní ústředny. Tvoří rozhraní Fibichovy, Křížkovského a Kubelíkovy ulice. Budova z let 1922 až 1925 se s PSN stane prostřednictvím zhruba 120 nájemních bytů novým domovem těch, kteří ocení svéráznou kreativní a komunikativní čtvrť Žižkov. Samotná stavba se dvěma mohutnými sloupovými věžemi sehrála ostatně v mezilidské komunikaci veledůležitou roli. 

Vyberte si svůj byt v Praze!

Projekty nájemního bydlení rozšiřují pestrou nabídku rezidenčního bydlení PSN. Stále představuje skvělou příležitost pro ty, kteří upřednostňují byty k prodeji. Byty v Praze nadále zůstávají zajímavou investicí, kdy novým vlastníkům poslouží třeba právě k pronájmu. Investiční byty k prodeji najdete zde.


PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 49. týden

Včera ve 12:20

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Na projekty vzdělávání učitelů a dětí dá Praha 6 v následujících dvou letech 9,5 milionu korun

26. listopadu 2023 ve 22:16

Radnice Prahy 6 vloží v letech 2024 a 2025 do školství na projekty vzdělávání pedagogů a dětí 9,46 milionu korun. Peníze vydá prostřednictvím svého místního akčního plánu (MAP). Projekty se budou týkat mimo jiné médií, umělé inteligence, práva či finanční gramotnosti. Zaměřit se radnice chce také...

Úspěšná Mikulášská sbírka v Praze 9

26. listopadu 2023 ve 12:24

Minulý týden se otevřely brány radnice Prahy 9 všem, kteří rádi pomáhají. Konala se charitativní sbírka pro potřebné.

Praha 1: Pro Euroklíč na radnici

26. listopadu 2023 v 10:52

Euroklíč je univerzální klíč určený pro osoby se zdravotním postižením, sloužící k dostupnosti WC, výtahů, plošin a podobných kompenzačních zařízení. K vyzvednutí je v budově radnice Prahy 1.

Praha 4: Zapojte se do rozvoje Kačerova

26. listopadu 2023 v 09:39

Praha 4 zve na veřejné setkání k plánované proměně Kačerova. Tématem bude dopravní bezpečnost, mobiliář a herní prvky či údržba veřejné zeleně. 

Zajímá vás, co ukrývá Jaderka v centru Prahy? Přijďte na Den otevřených dveří

26. listopadu 2023 v 08:24

Přijďte nasát atmosféru špičkové univerzity s individuálním přístupem. Vědci na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT v Praze připravili řadu exkurzí a přednášek, kde si na své přijde opravdu každý. Od termojaderného fúzního reaktoru přes hi-tech lasery až po aplikace matematiky v systému...

Praha 14: O projektech participativního rozpočtu hlasuje do středy

26. listopadu 2023 v 01:26

Letos se v rámci participativního rozpočtu sešlo celkem 11 realizovatelných občanských projektů. A o tom, které projekty dostanou zelenou, se rozhoduje ještě tři dny.

Dejme dětem šanci na Slunečním náměstí

25. listopadu 2023 v 08:53

Na radnici Prahy 13 si ve středu 29. listopadu můžete koupit teplý nápoj neboněkterý z reklamních předmětů a tím pomoci dětem.

Do konce listopadu nepoteče voda v těchto ulicích

25. listopadu 2023 v 08:27

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Beseda s Kristýnou Freiovou

25. listopadu 2023 v 07:57

Spolek Malostranský hřbitov zve na besedu se spisovatelkou Kristýnou Freiovou s autorským čtením a autogramiádou. Čím ji oslovil Malostranský hřbitov a kde hledá inspiraci pro své knihy se dozvíte v pondělí 4. prosince od 17 hodin.

Zabezpečte řádně vodoměry, radí PVK

24. listopadu 2023 v 08:04

Mrazivé dny se blíží a Pražské vodovody a kanalizace před nadcházející zimní sezónou doporučují svým zákazníkům řádné zabezpečení vodoměrů.

Další články
Nahoru