Dnes Sobota - prehanky-dest 20°C
Zítra Neděle - prehanky-dest 23°C
Sobota 25. 5. 2024
Svátek má Viola
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Nájemní byty k úpravě vlastním nákladem nabídne Praha 2 v aukci

Praha 2 přichází v oblasti nájemního bydlení s novinkou, prostřednictvím aukce zájemcům nabídne byty určené k úpravě vlastním nákladem. Prvních pět bytových jednotek na Novém Městě a v Nuslích hodlá radnice soutěžit již 19. června.

Veřejná elektronická soutěž o nájem obecních bytů za smluvní nájemné bude jednokolová s vyvolávací cenou ve výši základního nájemného, tj. 158,– Kč/m2.

Byty budou zrekonstruované do té míry, aby nájemce nemusel zasahovat do sítí, ať už se jedná o elektřinu, domovní rozvody vody a odpadu a podobně. Postará se tak výhradně o dokončovací práce, jako je například vymalování bytu, obložení koupelny a dovybavení bytové jednotky a podobně. Před samotnou aukcí bude zájemce znát seznam potřebných úprav bytu a předpokládanou výši této investice. Konkrétní specifikace úprav bytu pak bude dojednána se správcem před podpisem nájemní smlouvy.

„Možnost podílet se na finální podobě bytu zaujme ty, kteří si nemohou dovolit vlastní bydlení, ale přesto si v nájemním bytě chtějí vytvořit dlouhodobý domov. Aktuálně jsou totiž jednotlivé byty uvolňovány k pronájmu vždy až poté, co je městská část zrekonstruuje tak, aby byly obyvatelné, což bylo časově náročné. Takto můžeme byty nabízet rychleji a efektivněji,“ dodává k pilotnímu projektu místostarosta Prahy 2 Jan Korseska, který má ve své gesci vedle financí také správu majetku.

Pokud se tato forma nájemního bydlení osvědčí, bude moci radnice uvolňovat do oběhu více volných bytových jednotek a ušetří čas i náklady na opravy bytů.


Autor: Alo

Střet vlaku s lokomotivou u hlavního nádraží způsobil velkou škodu

Včera ve 22:43

Škodu za více než 100 milionů korun v pátek dopoledne střet osobního vlaku s posunovací lokomotivou na pražském hlavním nádraží. Záchranáři ošetřili tři lidi, kteří utrpěli šok a odřeniny. Podle původních odhadů měla být materiální škoda výrazně nižší, mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal ale...

Zemřel herec a režisér Jan Kačer

Včera v 17:10

V pátek dopoledne zemřel herec a režisér Jan Kačer, bylo mu 87 let. ČTK to oznámila jeho dcera Adéla Kubačáková. Byl ikonou nové vlny československého filmu a stál u zrodu pražského Činoherního klubu. Prosadil se jako divadelní režisér, režíroval například v Divadle na Vinohradech nebo v Národním...

První mikrocertifikátový kurz na Fakultě stavební ČVUT má 27 absolventů

22. května 2024 ve 22:46

První mikrocertifikátový kurz pořádaný Fakultou stavební Českého vysokého učení technického v Praze úspěšně završilo 27 zájemců. V dvousemestrálním kurzu celoživotního vzdělávání „Technická zařízení budov pro energeticky efektivní a zdravé budovy“ se věnovali tématu řešení technických systémů...

Další články
Nahoru