Dnes Pondělí - obcasny-dest 20°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 17°C
Pondělí 5. 6. 2023
Svátek má Dobroslav
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Nájemné v obecních bytech Prahy 2 se letos nezvýší
Radnice Prahy 2 sídlí na náměstí Míru. Foto: archiv

Nájemné v obecních bytech Prahy 2 se letos nezvýší

V obecních bytech Prahy 2 se nebude zvyšovat nájemné. O pondělním rozhodnutí radních městské části informovala mluvčí radnice Andrea Zoulová. Před čtvrt rokem vedení Prahy 2 rozhodlo, že letos nebudou uplatňovat valorizaci nájemného u nebytových prostor.

„Uvědomujeme si, že rostoucí ceny energií, zdražování a inflace mají ekonomický dopad na mnohé občany a nájemníky. Proto jsme se rozhodli nájemníkům v obecních bytech nenavyšovat nájemné. V našich nájemních bytech bydlí nemalý počet seniorů a samoživitelek, kteří nárůst životních nákladů nesou opravdu těžce a naši pomoc potřebují,“ uvedla starostka Prahy 2 Alexandra Udženija (ODS), která má ve své gesci kromě podpory podnikání i sociální oblast. 

„Jsme si vědomi toho, že nezvyšování nájemného způsobí výpadek v rozpočtu, ale i tak mohu ubezpečit občany Prahy 2, že hodláme hospodařit s vyrovnaným rozpočtem a nezadlužovat se,“ dodala.

„Situace ohledně vývoje inflace není vůbec růžová. Domácnosti jsou zasaženy prudkým nárůstem cen i výdajů za energie. Těm nájemníkům, kteří se ocitli ve finanční tísni jsme připraveni pomoci, v individuálních případech i prostřednictvím nadačního fondu městské části Dvojka srdcem,“ doplnila radní pro oblast bytové problematiky Renáta Kašická (ANO).

Radnice Prahy 2 nájmy v obecních bytech a nebytových prostorách nezvyšovala ani během pandemie.  

„Pandemie koronaviru zasadila podnikání a obchodu těžkou ránu. Někteří podnikatelé a živnostníci byli nuceni z ekonomických důvodů svou živnost přerušit nebo ji zcela ukončit. Pomoc ze strany radnice jsme tak považovali a považujeme i nadále za samozřejmost,“ dodává místostarosta pro oblast správy majetku Michael Grundler (TOP 09).

Praha 2 během pandemie poskytla svým živnostníkům konkrétně například slevu z nájmů nebytových prostor městské části, umožnila žádat o odklad splátek, odpustila místní poplatky za užívání předzahrádek a dalších prodejních zařízení.


Autor: TZ, red

Od azbestové zátěže byl definitivně vyčištěn areál bývalého hotelu InterContinental

Včera v 15:24

Objekt č. p. 44 areálu bývalého hotelu InterContinental byl v průběhu čtvrtka a pátku 1. a 2. června, za celé řady preventivních opatření nad rámec zákonných požadavků, zbaven azbestové zátěže, jež byla v 70. letech v době vzniku stavby běžná. Tím je prostředí, které prochází celkovou...

V Letňanech zasedne kontrolní výbor

3. června 2023 v 06:30

Ve středu 7. června v 18 hodin bude v Praze 18 jednat kontrolní výbor.

Školní psychologové dorazili na radnici Prahy 2

1. června 2023 ve 23:28

Starostka Prahy 2 a náměstkyně primátora Alexandra Udženija (ODS) se v pondělí 29. května setkala v budově radnice se školními psychology.

Praha 4: Zapojte se do diskuse o rozvoji městské části

1. června 2023 v 07:42

V červnu se v Praze 4 uskuteční několik veřejných akcí, do kterých se může zapojit veřejnost. Mluvit se bude o ulicích Pujmanové, Podolí, sídlišti Antala Staška a Zátišském potoku, jejich plánovaných proměnách a rozvoji městské části, které Prahu 4 čekají.

Další články
Nahoru