Dnes Neděle - zatazeno 12°C
Zítra Pondělí - skorojasno 15°C
Neděle 17. 10. 2021
Svátek má Hedvika
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Najedu do lidí a zabiju se. Zdrogovaný řidič vyhrožoval při jízdě Prahou
Zásah policistů na frekventovaném místě v ulici Komunardů. foto: Policie ČR

Najedu do lidí a zabiju se. Zdrogovaný řidič vyhrožoval při jízdě Prahou

Včera odpoledne řešili pražští policisté na základě volání na linku 158 situaci ohledně hrozby, že chce někdo v centru Prahy najet dodávkou do davu lidí a spáchat sebevraždu.

Operační důstojník proto začal situaci koordinovat a do pátrání po útočníkovi zapojil jak hlídky, kriminalisty, tak i operátory městských kamerových systémů. Operátor linky 158 zjistil, že vozidlo řídí devětadvacetiletý muž, který má problémy kvůli užívání drog a v minulosti se léčil na psychiatrii.

„Během hovoru s podezřelým bylo evidentní, že se jeho psychický stav zhoršuje a hrozí, že čin skutečně spáchá,“ uvedl mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Celá situace byla navíc komplikovaná v tom, že výhružný hovor nebyl veden přes linku 158, ale zprostředkovaně. „Proto k tomuto účastníkovi musela zajet policejní hlídka, hovor byl puštěn na hlasitý odposlech a informace z hovoru hlídka přenášela do éteru dalším policistům, kteří vozidlo hledali,“ popsal dramatické okamžiky Daněk.

Několik desítek minut po začátku celé akce kriminalisté prvního policejního obvodu vozidlo vypátrali a zablokovali u tramvajové zastávky na ulici Komunardů v Praze 7. Muže zadrželi za použití donucovacích prostředků a následně předali zdravotníkům kvůli jeho zdravotnímu stavu.

Muž pak skončil za doprovodu policistů v psychiatrické nemocnici. Ještě před tím se podrobil testu na drogy, který byl pozitivní na amfetamin, tedy pervitin.

„Celý případ je prověřovaný pro podezření z trestného činu vydírání, za což pachateli hrozí až osmiletý trest odnětí svobody,“ dodal policejní mluvčí.


Autor: Jan Puci

Praha 1: Uzavření úřadu

14. října 2021 v 10:47

Radnice první městské části informovala, že v pátek 29. října bude úřad městské části Praha 1 u provozně-technických důvodů uzavřen.

Praha 1 zřídila kontaktní místo pro řešení problémů s krátkodobým ubytováním

13. října 2021 v 10:39

Obyvatelům Prahy 1, postiženým negativními dopady krátkodobého ubytování v bytech, je určeno nové kontaktní místo zřízené při Výboru proti vylidňování centra a pro podporu komunitního života Zastupitelstva Prahy 1.

Téma předškolního a školního vzdělávání na setkání v Praze 5

12. října 2021 ve 23:07

Tisková konference a setkání s aktéry MAP se bude konat 14. října od 16 hodin v ZŠ a MŠ Kořenského. Tématem bude předškolní a školní vzdělávání.

Další články
Nahoru