Dnes Pátek - mlha 17°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 18°C
Pátek 7. 10. 2022
Svátek má Justýna
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Najedu do lidí a zabiju se. Zdrogovaný řidič vyhrožoval při jízdě Prahou
Zásah policistů na frekventovaném místě v ulici Komunardů. foto: Policie ČR

Najedu do lidí a zabiju se. Zdrogovaný řidič vyhrožoval při jízdě Prahou

Včera odpoledne řešili pražští policisté na základě volání na linku 158 situaci ohledně hrozby, že chce někdo v centru Prahy najet dodávkou do davu lidí a spáchat sebevraždu.

Operační důstojník proto začal situaci koordinovat a do pátrání po útočníkovi zapojil jak hlídky, kriminalisty, tak i operátory městských kamerových systémů. Operátor linky 158 zjistil, že vozidlo řídí devětadvacetiletý muž, který má problémy kvůli užívání drog a v minulosti se léčil na psychiatrii.

„Během hovoru s podezřelým bylo evidentní, že se jeho psychický stav zhoršuje a hrozí, že čin skutečně spáchá,“ uvedl mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Celá situace byla navíc komplikovaná v tom, že výhružný hovor nebyl veden přes linku 158, ale zprostředkovaně. „Proto k tomuto účastníkovi musela zajet policejní hlídka, hovor byl puštěn na hlasitý odposlech a informace z hovoru hlídka přenášela do éteru dalším policistům, kteří vozidlo hledali,“ popsal dramatické okamžiky Daněk.

Několik desítek minut po začátku celé akce kriminalisté prvního policejního obvodu vozidlo vypátrali a zablokovali u tramvajové zastávky na ulici Komunardů v Praze 7. Muže zadrželi za použití donucovacích prostředků a následně předali zdravotníkům kvůli jeho zdravotnímu stavu.

Muž pak skončil za doprovodu policistů v psychiatrické nemocnici. Ještě před tím se podrobil testu na drogy, který byl pozitivní na amfetamin, tedy pervitin.

„Celý případ je prověřovaný pro podezření z trestného činu vydírání, za což pachateli hrozí až osmiletý trest odnětí svobody,“ dodal policejní mluvčí.


Autor: Jan Puci
Další články
Nahoru