dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - oblacno
4°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
Najde se v děravé kase města půl miliardy na obnovu Karlova náměstí? Vzhlíží se k EU
Karlovo náměstí v roce 1871. Zdroj: Wikimedia commons

Najde se v děravé kase města půl miliardy na obnovu Karlova náměstí? Vzhlíží se k EU

O revitalizaci, nebo chcete – li obnově Karlova náměstí v Praze 2 hovoří politici již spoustu let. Nyní se zdá, že by se vše mohlo dát do pohybu. Nebo to jsou jen další sliby a plané naděje? Ukáže budoucnost.

Tento a příští rok budou probíhat úpravy přilehlých křižovatek včetně jejich semaforů a podle dnes představeného dodatku Memoranda o vzájemné spolupráci mezi Prahou a druhou městskou částí se příští rok počítá s rekonstrukcí tramvajové trati přes náměstí.

V rámci těchto akcí by měla být koordinovaně provedena úprava organizace dopravních pruhů a zastávek tramvajové trati ve prospěch další revitalizace Karlova náměstí.

S celkovou obnovou náměstí se počítá do roku 2018. Tento termín dokončení není prvním, který v souvislosti s obnovou padá. Zda se ho podaří dodržet, bude do značné míry záviste na tom, zda se podaří na projekt sehnat evropské peníze.

Jaká bude konečná podoba náměstí?

Bez pomoci Evropské unie lze úspěšně pochybovat, že město, zatíženém investicemi do velkých dopravních stave, dokáže společně s radnicí Prahy 2 sehnat zhruba půl miliardy. Podle dřívějších odhadů by zhruba tolik měla investice do náměstí stát.

Anketa

Potřebuje Karlovo náměstí velkou obnovu?

44.4%
(44.4%)
55.6%
(55.6%)
Rychlost obnovy náměstí bude do značné míry záviset nejen na schopnosti sehnat finance, ale také na dosáhnutí všeobecné shody ne budoucí podobě náměstí.

O konečné podobě ještě není rozhodnuto. V minulosti již bylo několik vizí představeno. Počítaly například s poměrně velkým kácením stromů, proti čemuž se vzedmula poměrně velká vlna odporu.

Zhruba do měsíce by měly být představeny první výstupy ze studie řešící základní úpravy nedostatků náměstí. Celá studie bude hotova do konce roku.


Autor: Dalibor Kracík
Další články
Nahoru