Dnes Středa - skorojasno 11°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 11°C
Středa 31. 5. 2023
Svátek má Kamila
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Náhradní doprava místo metra v Praze zatím funguje, v Modřanech však už nejezdí tramvaje
Náhradní doprava v Praze ze nefungující metro. Mapka: DPP

Náhradní doprava místo metra v Praze zatím funguje, v Modřanech však už nejezdí tramvaje

Náhradní tramvajová a autobusová doprava místo metra v Praze zvládla ranní přepravu cestujících. Nejvytíženější náhradní linkou je XC, čemuž je přizpůsoben i častý interval.

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) uzavřel v neděli ve 23 hodin úseky metra Dejvická – Muzeum, Smíchovské nádraží – Českomoravská a Muzeum – Ládví. V pondělí od 5 hodin ráno zavedl náhradní dopravu, která kopíruje uzavřené úseky metra – tramvajové linky XA a XB a autobusovou linku XC. Linka XC má interval 90 sekund, linky XA a XB přibližně 4 minuty.

doprava-v-praze-mapka-nahled „Stav pražské MHD je pod kontrolou a zvláštní jízdní řád se nám daří dodržovat. Krizový štáb DPP nepřetržitě zasedá a nadále budeme pružně reagovat na vývoj povodňové situace, tedy i co se týká případné obnovy provozu metra. “ uvedl Milan Křístek, generální ředitel DPP.

Do odvolání mimo provoz je lanová dráha na Petřín. Aktuální informace o spojích naleznou cestující na webových stránkách DPP a na infolince 296 19 18 17. V terénu jsou nasazeni informátoři.

Voda v některých oblastech zaplavuje tramvajovou trať do Modřan. Tramvaje číslo 3 jsou ve směru z centra ukončeny v zastávce Nádraží Braník. Sedmnáctka nejezdí už včerejšího večera. Část Modřanské ulice, která vede do Modřan podél tramvajové trati, je nesjízdná už několik hodin. 


Autor: Dalibor Kracík

Praha si připomíná smutné výročí: na město se valila povodňová vlna, Karlův most nevydržel

2. září 2013 v 09:16

Jedna z největších povodní postihla Prahu na začátku září roku 1890. Silně pršelo od prvního zářijového dne a lijáky trvaly v kuse čtyři dny. Voda se vylila z břehů a zaplavila zhruba třetinu Prahy. Naplaveniny vážně poškodily symbol města – Karlův most.

Radnice Prahy 6 pomůže postiženým povodní

16. července 2013 v 18:32

Praha 6 zajistí přesně 1,2 milionu korun na pomoc občanům Prahy 6 postižených červnovými povodněmi. V Sedlci a Podbabě je celkem 24 domácností, kde voda řádila nejvíce. Každá z těchto domácností dostane dar 50 tisíc korun, ve kterých je část peněz z povodňové sbírky, část z daru společnosti...

Příspěvek pro památky postižené výbuchem v Divadelní a povodní

8. července 2013 v 11:55

Rada hlavního města Prahy schválila záměr poskytnout vlastníkům památkově chráněných objektů, které byly v letošním roce poškozeny povodněmi nebo výbuchem plynu v Divadelní ulici v Praze 1, příspěvek na jejich opravu a odstranění způsobených škod. K tomuto účelu byly z rezervy primátora hl. m....

V Praze 7 zůstávají uzavřeny dvě cyklostezky

4. července 2013 v 10:39

Na území Prahy 7 jsou již po povodních zprovozněny téměř všechny komunikace. Nadále uzavřeny zůstávají pouze dvě cyklostezky: Cyklostezka A1 – vedoucí z ulic Za elektrárnou do Pobaby a Cyklostezka A2 – ulice Povltavská, v úseku od lávky pro pěší k ul....

Další články
Nahoru