dnes
Středa - zatazeno
9°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
10°C
pozítří
Pátek - zatazeno
12°C
Náhradní doprava místo metra v Praze zatím funguje, v Modřanech však už nejezdí tramvaje
Náhradní doprava v Praze ze nefungující metro. Mapka: DPP

Náhradní doprava místo metra v Praze zatím funguje, v Modřanech však už nejezdí tramvaje

Náhradní tramvajová a autobusová doprava místo metra v Praze zvládla ranní přepravu cestujících. Nejvytíženější náhradní linkou je XC, čemuž je přizpůsoben i častý interval.

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) uzavřel v neděli ve 23 hodin úseky metra Dejvická – Muzeum, Smíchovské nádraží – Českomoravská a Muzeum – Ládví. V pondělí od 5 hodin ráno zavedl náhradní dopravu, která kopíruje uzavřené úseky metra – tramvajové linky XA a XB a autobusovou linku XC. Linka XC má interval 90 sekund, linky XA a XB přibližně 4 minuty.

doprava-v-praze-mapka-nahled „Stav pražské MHD je pod kontrolou a zvláštní jízdní řád se nám daří dodržovat. Krizový štáb DPP nepřetržitě zasedá a nadále budeme pružně reagovat na vývoj povodňové situace, tedy i co se týká případné obnovy provozu metra. “ uvedl Milan Křístek, generální ředitel DPP.

Do odvolání mimo provoz je lanová dráha na Petřín. Aktuální informace o spojích naleznou cestující na webových stránkách DPP a na infolince 296 19 18 17. V terénu jsou nasazeni informátoři.

Voda v některých oblastech zaplavuje tramvajovou trať do Modřan. Tramvaje číslo 3 jsou ve směru z centra ukončeny v zastávce Nádraží Braník. Sedmnáctka nejezdí už včerejšího večera. Část Modřanské ulice, která vede do Modřan podél tramvajové trati, je nesjízdná už několik hodin. 


Autor: Dalibor Kracík

Praha si připomíná smutné výročí: na město se valila povodňová vlna, Karlův most nevydržel

2. září 2013 v 09:16

Jedna z největších povodní postihla Prahu na začátku září roku 1890. Silně pršelo od prvního zářijového dne a lijáky trvaly v kuse čtyři dny. Voda se vylila z břehů a zaplavila zhruba třetinu Prahy. Naplaveniny vážně poškodily symbol města – Karlův most.

Další články
Nahoru