To ještě stihnete: nahlédněte do zákulisí přípravy pořadů České televize
4. května 2013 08:21
Den otevřených dveří v České televizi
sobota 4. května 2013
vstup 9:00–18:00 (akce skončí v 19:00)
• 3 prohlídkové trasy + jedna bezbariérová
• celodenní bohatý program před budovou ČT
Aby se se návštěvníci vyhnuli dlouhým frontám, vyzvednou si na začátku každé trasy od pořadatelů rezervační lístky na konkrétní čas prohlídky. Bez tohoto lístku není možné se prohlídky zúčastnit.
Venkovní expozice
pořad Taxík – přenosový vůz PV01-HD s možností prohlídky – satelitní antény – autogramiády – večerníček Méďové na cestách – škola tance StarDance – kinostan dětského kanálu ČT – vzduchové dělo a dílna k pořadu Zázraky přírody – přenosový vůz DSNG – sportovní program kanálu ČT sport – ukázka hasičské techniky – dětský internetový koutek TýYó – prodejní stánek ČT – minizoo.
Modrá trasa
Expozice seriálu Vyprávěj – přenosová technika –Sametová revoluce 1989 – studio KH1 a dekorace pořaduKrásný ztráty – studio KH2 a dekorace pořadu Sama doma – kamerový jeřáb – studio KH3 a dekorace pořadu Planeta YÓ – dekorace pořadu Kouzelná školka a Studio Kamarád – malírna – truhlářské dílny.
Červená trasa
model areálu a expozice historie ČT – studio KH4a dekorace připravovaného seriálu Čtvrtá hvězda – studio KH5 a dekorace pořadu Pošta pro tebe – výstava scénografie – expozice dokumentární tvorby ČT – hudební studio – sklad nábytku – sklad zbrojířů.
Šedá trasa (budova zpravodajství)
režie Studia 6 – Studio 6 – Počasí – zpravodajský velín.
Bezbariérová trasa
Jde o zkrácenou verzi ostatních tras uzpůsobenou pro pohyb invalidních návštěvníků a rodičů s dětmi v kočárcích.
Venkovní program
V areálu České televize naleznete nejrůznější volně přístupná stanoviště, kde bude po celý den připraven tematický program za účasti oblíbených tváří České televize.
10.00–10.10 – oficiální zahájení s generálním ředitelem
• 10.15–10.35 – Pohádky z kouzelného kabátu
• 10.45–11.00 – Václav Chaloupek s medvědy
• 11.10–11.40 – Jaroslav Uhlíř
• 11.45–12.00 – povídání s Jakubem Vágnerem
• 12.10–12.35 – Loudadlo – Jů a Hele
• 12.45–13.10 – Studio Kamarád – Kabaret na cestách
• 13.15–13.40 – Jaroslav Uhlíř
• 13.45–14.00 – StarDance – Škola tance
• 14.05–14.20 – Zázraky přírody – Vladimír Kořen
• 14.25–14.40 – Taxík – Aleš Háma
• 15.00–15.45 – Koncert – Miro Žbirka
• 15.55–16.10 – Bublinová show
• 16.20–16.40 – Michal Nesvadba – „To nej s Michalem“
• 17.00–18.00 – Koncert – Děda Mládek Illegal Band