Dnes Neděle - jasno 31°C
Zítra Pondělí - bourky 24°C
Neděle 21. 7. 2024
Svátek má Vítězslav
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražský životProhlídkyVíkend

Nahlédněte do útrob muzea i po setmění. Muzejní noc v Národním zemědělském muzeu

15. 6. 2024
Co vše ukrývá muzeum? Jak to vypadá v muzejním podzemí a jaký je pohled na Prahu ze střechy při západu slunce? To za běžného dne nepoznáte. V rámci Pražské muzejní noci to ale možné bude – Národní zemědělské muzeum pro návštěvníky připravilo noční ponor do hlubin i historie muzea, komentovanou prohlídku, ukázky gastro workshopů nebo podívanou z noční střechy. Program pro všechny věkové kategorie se koná v sobotu 15. června od 18 do 23 hodin. 

„Program muzejní noci jsme připravili tak, aby u nás mohl návštěvník strávit klidně celý večer anebo si vybral jen část z bohatého programu. Největšími lákadly budou možnost navštívit prostory bývalého protiatomového krytu a pro milovníky výhledů příležitost sledovat západ slunce nad Prahou z naší střešní terasy,“ zve k návštěvě ředitel pražské pobočky muzea Josef Praks.

Nahlédnout do místa, kde se zastavil čas, budou moci zájemci o prohlídku bývalého protiatomového krytu, který se ukrývá v podzemí muzea. Byl vybudován v 50. letech minulého století pro 170 osob na ploše velké 230 metrech čtverečních a jeho provoz byl ukončen v roce 2016. Pro velký zájem se doporučujeme na prohlídku registrovat předem.

Co všechno se skrývá v muzeu, co ukrývají jeho depozitáře a jak funguje celý proces vystavování sbírkových předmětů? Hlavní výstavu sezóny Ukryto v muzeu, netypický výstavní projekt, který nabízí jiný pohled na muzejní sbírku, doprovodí komentovaná prohlídka s Michaelou Zeinerovou Brachtlovou.

Interaktivní hra Toulavě muzeem pro děti od 6 do 15 let se zaměří na historii budovy, vybrané exponáty a zajímavosti ze zemědělství. Děti budou plnit úkoly na jednotlivých stanovištích a na konci dostanou malou odměnu.  Na workshopu hydroponického pěstování si děti pod vedením lektorů děti vyzkouší tento specifický způsob pěstování rostlin a jednu rostlinu si také odnesou domů. Milovníky sladkých pokrmů potěší oblíbené workshopy v gastrostudiu. Děti si pod vedením lektorky Pavlíny Matysové (Zdravě s PaPájou) připraví vynikající jahodovou zmrzlinu s vaflí.

Večer vystoupí na muzejním dvorku legenda pražského klubu Limonádový Joe, rocková skupina Broky Františka Kanečka s kytaristou a zpěvákem Timem Breedingem. A pokud do Národního zemědělského muzea zavíráte před setměním, můžete sledovat jedinečný 360stupňový západ slunce nad Prahou ze střešní terasy.

Vstupné: Vstupné v rámci akce Pražská muzejní noc je symbolických 50 korun, děti do 3 let mají vstup zdarma. 

Kompletní program a rezervace zde.


Autor: Alo

V Bubenči bude modernizováno veřejné osvětlení

Včera v 10:52

Koncem července bude v oblasti Bubenče zahájena kompletní obnova veřejného osvětlení. Modernizace přinese úsporu servisních nákladů, sníží spotřebu elektrické energie i množství rušivého osvětlení.

Praha 15: Toulcův dvůr s průvodcem

Včera v 10:42

Dozvědět se o Toulcově dvoře a podívat se tam, kam se běžně nechodí, můžete 27. července při prohlídce. Podle věku a přání účastníků se dozvíte něco o historii dvora, hospodářských zvířatech, péči o přírodní zahradu či o unikátnosti mokřadu.

Pilotní projekt prázdninové školky Prahy 6 se osvědčil

19. července 2024 v 15:56

O pobyt dětí v mateřských školách je v Praze 6 v průběhu léta je stabilně velký zájem. Proto se letos roce radnice rozhodla vyzkoušet pilotní projekt – běžný provoz v mateřské škole Antonína Čermáka. Cílem je pomoci rodičům vyřešit složitou situaci, kterou každoročně v průběhu letních měsíců se...

Festival oslavující kolumbijskou kuchyni a hudbu

19. července 2024 v 09:37

Kolumbijské jídlo a hudba na náplavce Rašínova nábřeží v neděli 21. července.

PVK: Přehled plánovaných výluk na 30. týden

19. července 2024 v 09:23

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Trhy na Kulaťáku spolu s ČZU

19. července 2024 v 08:33

Organizátoři navázali spolupráci s výukovými skleníky České zemědělské university ve kterých je realizována praktická výuka především pro studenty oborů, které se zabývají rostlinami.

Prohlídka: Slavia Museum a stadion Fortuna Arena

19. července 2024 v 07:41

Nasát fotbalovou atmosféru můžete 24. července na komentované prohlídce Slavia Musea a stadionu.

Červencová procházka Ďáblickým hřbitovem

18. července 2024 v 08:40

Komentované procházky hřbitovy přinášejí fascinující historické příběhy, zajímavé detaily a pohledy na architekturu i umělecká díla, která hřbitovům dodávají jedinečný charakter. Každá procházka je pečlivě připravena tak, aby přinesla nové poznatky i pohodový čas. V úterý 23. července se...

Blešák na Heřmaňáku v červenci

18. července 2024 v 08:03

V sobotu 27. července se na Řezáčově náměstí v Praze 7 koná od 9 do 14 hodin blešák. Nabídne možnost udělat si radost nebo naopak vyvětrat zákoutí vašich skříní.

EPU pomůže na dovolené. Najde výlety, informuje o akcích

18. července 2024 v 07:51

Aplikace EPU nabídne na jednom místě aktuální informace národních parků a chráněných krajinných oblastí. Díky ní budete informováni o aktualitách, pořádaných akcích, uzavírkách či dočasných omezeních. Vybrat si můžete z nabídky více než 170 výletů po celé České republice. U každé trasy je uvedena...

PVK: Kontrolujte si vodu v bazénech

17. července 2024 v 08:14

Koupání nejen v soukromých bazénech je při současných teplotách na svém vrcholu. To však sebou může přinášet zdravotní rizika. Proto Pražské vodovody a kanalizace doporučují majitelům soukromých bazénů pravidelnou kontrolu vody.

Další články
Nahoru