Dnes Pondělí - obcasny-dest 0°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 2°C
Pondělí 28. 11. 2022
Svátek má René
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Nahlášení bomby ve škole zkomplikovalo dopravu v Evropské ulici
Ilustrační foto: archiv

Nahlášení bomby ve škole zkomplikovalo dopravu v Evropské ulici

Nahlášení bomby na vysoké škole v ulici Josého Martího v Praze 6 dnes odpoledne zkomplikovalo dopravu v přilehlé frekventované Evropské ulici. Policie ji ve směru do centra na čas uzavřela kvůli prohlídce jednoho podezřelého auta. Žádná bomba v něm nebyla, stejně tak skončila s negativním výsledkem předchozí prohlídka školní budovy. Informovala o tom Policie ČR na twitteru.  

„Prohlídka školy byla negativní a nyní bude probíhat prohlídka jednoho podezřelého vozidla. V souvislosti s tím bude na 15 minut omezen provoz na Evropské ulici,“ sdělili kolem třinácté hodiny policisté.

Ti byli o případu oznámení bomby v budově Univerzity Karlovy informování krátce před polednem. Na místo proto vyrazil pyrotechnik a došlo k evakuaci školy. Následná prohlídka budovy byla negativní. 

Podařilo se zadržet podezřelého. „Ten byl kvůli psychickému stavu odvezen za naší asistence do nemocnice,“ informovali policisté. 

Omezení provozu na Evropské ulici se dotklo autobusových linek 119 a 225. Ve směru do centra byly zkráceny do zastávky Vozovna Vokovice a nástupní zastávka pro směr z centra na zastávce Divoká Šárka. Místo autobusů museli cestující ve vyloučeném úseku jet tramvajemi. Provoz byl obnoven ve 14 hodin.


Autor: puc

Praha 5 zhodnotí, jak se chovají řidiči v parkovacích zónách

Včera v 19:58

Praha 5 zatím neplánuje iniciovat zavádění nových parkovacích zón, nicméně chtěla by zhodnotit a podle toho případně i přehodnotit režimy v těch stávajících. Uvedl to místostarosta páté městské části Milan Kryl (Piráti) na nedávném setkání s novináři.

Squatteři obsadili budovu v Praze 10, po dohodě odešli

Včera v 11:32

Squatteři organizovaní skupinou Opravdu Dobré Squaty včera obsadili prázdný bytový dům v Malínské ulici v pražských Strašnicích s cílem vytvořit tam kulturní a sociální centrum.

Další články
Nahoru