Dnes Neděle - jasno 24°C
Zítra Pondělí - polojasno 22°C
Neděle 11. 6. 2023
Svátek má Bruno
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Nahlášení bomby ve škole zkomplikovalo dopravu v Evropské ulici
Ilustrační foto: archiv

Nahlášení bomby ve škole zkomplikovalo dopravu v Evropské ulici

Nahlášení bomby na vysoké škole v ulici Josého Martího v Praze 6 dnes odpoledne zkomplikovalo dopravu v přilehlé frekventované Evropské ulici. Policie ji ve směru do centra na čas uzavřela kvůli prohlídce jednoho podezřelého auta. Žádná bomba v něm nebyla, stejně tak skončila s negativním výsledkem předchozí prohlídka školní budovy. Informovala o tom Policie ČR na twitteru.  

„Prohlídka školy byla negativní a nyní bude probíhat prohlídka jednoho podezřelého vozidla. V souvislosti s tím bude na 15 minut omezen provoz na Evropské ulici,“ sdělili kolem třinácté hodiny policisté.

Ti byli o případu oznámení bomby v budově Univerzity Karlovy informování krátce před polednem. Na místo proto vyrazil pyrotechnik a došlo k evakuaci školy. Následná prohlídka budovy byla negativní. 

Podařilo se zadržet podezřelého. „Ten byl kvůli psychickému stavu odvezen za naší asistence do nemocnice,“ informovali policisté. 

Omezení provozu na Evropské ulici se dotklo autobusových linek 119 a 225. Ve směru do centra byly zkráceny do zastávky Vozovna Vokovice a nástupní zastávka pro směr z centra na zastávce Divoká Šárka. Místo autobusů museli cestující ve vyloučeném úseku jet tramvajemi. Provoz byl obnoven ve 14 hodin.


Autor: puc

Nájemní byty k úpravě vlastním nákladem nabídne Praha 2 v aukci

Včera v 11:50

Praha 2 přichází v oblasti nájemního bydlení s novinkou, prostřednictvím aukce zájemcům nabídne byty určené k úpravě vlastním nákladem. Prvních pět bytových jednotek na Novém Městě a v Nuslích hodlá radnice soutěžit již 19. června.

Změna v přednosti v jízdě na křižovatce Jordánská X Za Černým mostem

Včera v 11:14

Zpožďování autobusů, dopravní zácpy a opakující se podněty občanů. Radnice Prahy 14 proto rozhodla iniciovat změnu v přednosti v jízdě na křižovatce ulic Jordánská a Za Černým mostem.

Letní uzavírka části Hornoměcholupské ulice potrvá do začátku září

Včera v 07:08

Technická správa komunikací (TSK) zahájí v pondělí 12. června kompletní rekonstrukci vozovky a přilehlých chodníků v ulici Hornoměcholupská v městské části Praha 15.

Další tři nové komunitní kompostéry v Praze 6

Včera v 06:11

Praha 6 společně s organizací Kokoza pokračuje v rozšiřování komunitního kompostování a ke třem kompostérům, které už fungují na sídlišti Červený Vrch, ve vnitrobloku ve Velflíkově ulici a na Petřinách, nově přibydou další tři.

Další články
Nahoru