Dnes Středa - zatazeno 9°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 11°C
Středa 24. 4. 2024
Svátek má Jiří
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Nahlášení bomby ve škole zkomplikovalo dopravu v Evropské ulici
Ilustrační foto: archiv

Nahlášení bomby ve škole zkomplikovalo dopravu v Evropské ulici

Nahlášení bomby na vysoké škole v ulici Josého Martího v Praze 6 dnes odpoledne zkomplikovalo dopravu v přilehlé frekventované Evropské ulici. Policie ji ve směru do centra na čas uzavřela kvůli prohlídce jednoho podezřelého auta. Žádná bomba v něm nebyla, stejně tak skončila s negativním výsledkem předchozí prohlídka školní budovy. Informovala o tom Policie ČR na twitteru.  

„Prohlídka školy byla negativní a nyní bude probíhat prohlídka jednoho podezřelého vozidla. V souvislosti s tím bude na 15 minut omezen provoz na Evropské ulici,“ sdělili kolem třinácté hodiny policisté.

Ti byli o případu oznámení bomby v budově Univerzity Karlovy informování krátce před polednem. Na místo proto vyrazil pyrotechnik a došlo k evakuaci školy. Následná prohlídka budovy byla negativní. 

Podařilo se zadržet podezřelého. „Ten byl kvůli psychickému stavu odvezen za naší asistence do nemocnice,“ informovali policisté. 

Omezení provozu na Evropské ulici se dotklo autobusových linek 119 a 225. Ve směru do centra byly zkráceny do zastávky Vozovna Vokovice a nástupní zastávka pro směr z centra na zastávce Divoká Šárka. Místo autobusů museli cestující ve vyloučeném úseku jet tramvajemi. Provoz byl obnoven ve 14 hodin.


Autor: puc

Byla vyhlášena studentská literární soutěž v angličtině k výročí Listopadu

Včera v 18:02

Studenti středních a vysokých škol v Česku a na Slovensku se mohou zúčastnit nové literární soutěže. V eseji, reportáži nebo povídce na téma spojené s odkazem Sametové revoluce, od níž letos uplyne 35 let, mohou své práce v angličtině posílat do 30. června. Výsledky plánuje Anglo-americká vysoká...

Začne první etapa opravy Slévačské ulice, potrvá do července

22. dubna 2024 v 07:55

Ve čtvrtek 25. dubna začne TSK Praha s opravou Slévačské ulice. První etapa proběhne v úseku od ulice Cíglerova po ulice Kukelská a Zdobnická. Během ní bude komplexně obnoven povrch komunikace, opraví se kanalizační vpusti, revizní šachty, dojde k úpravě dopravního značení a zařízení a k opravě...

Další články
Nahoru