Dnes Čtvrtek - obcasny-dest 7°C
Zítra Pátek - skorojasno 2°C
Čtvrtek 2. 12. 2021
Svátek má Blanka
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
První část rekonstrukce Barrandovského mostu končí, další fáze už více zkomplikuje dopravu
Letecký pohled na Barrandovský most. Foto: TSK

První část rekonstrukce Barrandovského mostu končí, další fáze už více zkomplikuje dopravu

Na konci probíhajícího týdne skončí první část rekonstrukce Barrandovského mostu, která začala loni v září. Práce převážně na pilířích příliš neovlivnily dopravu na mostě. Aktuálně byla zahájeno hledání zhotovitele rekonstrukce vrchní části důležité dopravní stavby. Zde práce potrvají několik let při částečných uzavírkách mostu. Informovala o tom mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Barbora Lišková.

Při první etapě se jednalo o kompletní sanaci spodní části mostu, která probíhala na pilířích i pod hladinou Vltavy. Tato etapa dopravu negativně neovlivnila, protože betonáže na pilířích byly provedeny v době krátkodobých uzavírek jednoho pruhu o víkendech a v letních měsících, a ostatní provoz stavby byl řešen přístupy a zařízením staveniště z Vltavy.

Chystaná druhá etapa bude spočívat v celkové rekonstrukci nosné konstrukce Barrandovského mostu, včetně ramp ulic Strakonická K Barrandovu. TSK aktuálně dokončila práce na přípravě projektové dokumentace a 10. listopadu zahájila veřejnou zakázku na stavební práce.

„Celková předpokládaná hodnota veřejné zakázky činí 547 milionů korun. Nabídky je možné podávat do 20. prosince a předpokládaný termín uzavření smlouvy s dodavatelem je v průběhu prvního čtvrtletí 2022,“ upřesnila Lišková.

Hodnotící kritéria veřejné zakázky byly nastaveny tak, aby se nehledělo jen na cenu. Ta bude hrát váhu ze 40 procent, dalších 40 procent je doba dopravních omezení a zbylých 20 procent budou zkušenosti uchazeče.

„Takto se v historii města nikdy nic nesoutěžilo, uvědomujeme si, jaký dopad bude mít rekonstrukce na řidiče,“ uvedl náměstek primátora pro dopravu Adam Scheinherr (Praha Sobě).

Projekt druhé etapy celkové rekonstrukce je rozdělen do čtyř stavebních podetap tak, aby byla umožněna doprava na rekonstruovaném mostě ve dvou pruzích v obou směrech po celou dobu provádění prací. Realizace jedné podetapy se předpokládá v jedné stavební sezóně.

Po dokončení jednotlivých podetap bude stavební činnost přerušena na zimní přestávku a plně obnoven provoz na všech mostních konstrukcích. Celková doba realizace v letech 2022 až 2026 obsahuje rezervu jedné stavební sezóny pro koordinaci dopravních opatření s realizací Dvoreckého mostu.

Barrandovský most je v Česku nejvytíženější komunikací, po které denně projede více jak 140 tisíc aut. Stavba obou částí mostu byla realizována v letech 1978 až 1988, levý most byl zprovozněn v září 1983.


Autor: puc

Během vánočních prázdnin zaparkujete v Praze 3 levněji

Dnes ve 12:06

Od 23. prosince do 3. ledna bude stejně jako minulý rok v parkovacích automatech a virtuálních parkovacích hodinách nastaveno zvýhodněné návštěvnické stání.

V noci neprojedete Brusnickým a Dejvickým tunelem

Dnes v 10:18

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologií budou tunely Brusnický a Dejvický od čtvrtka 2. prosince od 23 hodin do pátku 3. prosince do 5 hodin uzavřeny.

Lidé už nakoupili dálniční e-známky za více než 5 miliard korun

Včera ve 22:09

Přesně před rokem byl spuštěn prodej elektronických dálničních známek. Díky digitalizaci je jejich pořízení mnohem snazší a pohodlnější. Motoristé si navíc mohou sami zvolit začátek platnosti, systém je pak prostřednictvím SMS nebo e-mailu upozorní na blížící se konec platnosti e-známky....

Dnes v noci bude uzavřen Strahovský tunel

Včera v 09:36

Z důvodu pravidelné údržby a čištění kamer bude Strahovský tunel od středy 1. prosince od 23 hodin do čtvrtka 2. prosince do 5 hodin uzavřen.

Další články
Nahoru