dnes
Pátek - zatazeno
13°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
9°C
pozítří
Neděle - zatazeno
5°C
Nadějnou političkou starostka Třince, bronz zamířil na Prahu 5
Slavnostní vyhlášení soutěže Nadějná politička. Foto: archiv

Nadějnou političkou starostka Třince, bronz zamířil na Prahu 5

Nezávislá starostka Třince Věra Palkovská, která je ve funkci již deset let, získala titul nadějná politička, který uděluje nezisková organizace Fórum 50 % usilující o vyrovnané zastoupení žen a mužů v politice. Stříbrnou příčku obsadila starostka Třeboně Terezie Jenisová (KDU-ČSL), bronz radní Prahy 5 Tatiana Konrádová (SZ). V pražském Divadle Kampa byly v úterý vyhlášeny výsledky již třetího ročníku soutěže. 

„Paní Palkovskou porota vybrala pro její dlouholeté úspěšné působení v Třinci, kde je již 10 let starostkou. Město získalo řadu ocenění, jasným důkazem úspěchu je i rostoucí podpora voličů a voliček pro uskupení nezávislých kandidátů, za které paní Palkovská kandiduje,“ odůvodnila výrok odborné poroty politoložka a ředitelka Fóra 50 % Jana Smiggels Kavková. Ivo Kokrment, který s ní večerem provázel, dodal, že porota byla genderově vyvážená.

palkovska-vera-nahled

Starostka Třince Věra Palkovská

Cenu za Palkovskou, která ten den podepisovala důležitou smlouvu pro město, převzala zastupitelka a bývalá místostarostka Trince Milada Hejmejova. Řekla, že Třinec je městem oceli a Palkovská má vlastnosti ocele. Starostka Třeboně Jenisová uvedla, že se snaží o to, aby se Třeboň díky rybníkářskému dědictví stala součástí UNESCO, radní Prahy 5 Konrádová má na starosti bydlení, věnuje se sociálním tématům.

Do třetího ročníku soutěže se přihlásilo 62 političek, což je rekordní počet – nejčastěji působí v komunální politice jako starostky, radní či zastupitelky, ale i v té vysoké. První ročník soutěže vyhrála v roce 2008 tehdejší zastupitelka Prahy 1 a pozdější poslankyně a místopředsedkyně Sněmovny Kateřina Klasnová. Druhý ročník v roce 2013 tehdejší starostka Horního Slavkova Jana Vildumetzová, která v současné době působí jako náměstkyně ministra vnitra. Druhá tehdy skončila tehdejší místostarostka Prahy 10 Ivana Cabrnochová, která se později stala senátorkou.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru