dnes
Středa - polojasno
10°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
11°C
pozítří
Pátek - zatazeno
12°C
Naděje připraví pro bezdomovce stovky štědrovečerních menu a balíčků s jídlem
Na stole nebudou chybět ani vánoční sladkosti. Foto: Dezidor / Wikimedia Commons

Naděje připraví pro bezdomovce stovky štědrovečerních menu a balíčků s jídlem

I v letošním roce zpříjemní Naděje lidem bez domova vánoční svátky. Celkově připraví 485 štědrovečerních menu a dárkových balíčků. V denních centrech v ulicích U Bulhara a Bolzanova bude připraveno vánoční pohoštění pro 300 lidí, kteří nemohou prožít Štědrý den se svými blízkými.

Bude se podávat kuřecí vývar a řízek s bramborovým salátem. Na svátečních stolech budou mít lidé bez domova připraveny cukrovinky a ovoce a na závěr večeře kávu. Jsou připraveny i dárky v podobě potravinových balíčků.

Za doprovodu živé hudby se budou zpívat koledy. V denním centru U Bulhara pod magistrálou se připravují tři společná setkání vždy pro osmdesát hostů a v denním centru v Bolzanově ulici vždy pro dvacet hostů. První setkání začne ve dvanáct hodin, další se budou konat ve čtrnáct a v šestnáct hodin.

V noclehárnách a azylových domech bude připraveno štědrovečerní pohoštění pro dalších 185 lidí bez domova, kteří tyto služby Naděje aktuálně využívají. I zde se bude podávat řízek s bramborovým salátem a na stole budou také sladkosti. Menší pohoštění se připravuje pro klienty pobytových služeb i na silvestrovské večery.

Na Štědrý den budou obdarováni potravinovými balíčky i lidé využívající krizový nocleh ve Středisku pomoci Vackov, o svátcích dojde k navýšení objemu sladkostí vydávaných v mobilním terénním programu.

Zdroj: Naděje


O čem děti nesní: Pro pomoc dětem zažívajícím domácí násilí

30. října 2017 v 11:02

Centrum Locika pořádá kampaň s názvem „O čem děti nesní.  Výtěžek je určen na pomoc dětem, které zažívají domácí násilí a přispívat na dětství bez násilí je možné až do 5. ledna 2018. 

NF Veolia oslavil Mezinárodní den seniorů na workshopu

22. října 2017 v 07:22

Minulý týden uspořádal NF Veolia v pořadí již třetí workshop ke svému programu Stále s úsměvem – Aktivně po celý život. Sešli se na něm jeho aktivní účastníci z různých neziskových organizací, projektů, obcí apod., které získaly letos nadační dary na uskutečnění svých projektů ve prospěch...

Praha ocenila nejlepší pracovníky v sociálních službách

19. října 2017 v 11:20

V jubilejním desátém ročníku populární ankety „Srdce na dlani“ bylo oceněno dvacet jedna žen a šest mužů za svůj lidský přístup a pomoc klientům v sociálních zařízeních hl. m. Prahy. V rámci ankety pořádané Centrem sociálních služeb Praha ve spolupráci s hlavním městem Prahou byla udělena i cena...

Další články
Nahoru