dnes
Pondělí - polojasno
2°C
zítra
Úterý - zatazeno
3°C
pozítří
Středa - snih
2°C
Pražské krimi

Nadával strážníkům a odmítal spolupracovat

Za neuposlechnutí výzvy úřední osoby dostal opilý mladík pokutu v maximální možné výši 10 tisíc korun. Předtím ještě strážníky počastoval vulgárními výrazy a pokusil se o útěk.

Kouření a hlučné chování na dětském hřišti mohla v neděli 7. června po 22. hodině hlídka městské policie v ulici V Mezihoří vyřešit domluvou nebo symbolickou pokutou.

Dvacetiletý mladík ale začal situaci hrotit. Nejprve strážníkům vulgárně nadával, pak se pokusil o útěk, v čemž mu zabránily donucovací prostředky včetně pout. Ani ty ale mladíkovi nestačily, protože opět „sáhl“ po vulgárních urážkách. „Vy č***ci, kokoti, vás já poslouchat nebudu.“ Totožnost mladíka strážníci zjistili až po předvedení na služebnu státní policie, kde mu byl také proveden orientační test na alkohol s pozitivním výsledkem 1,57 promile.

Poté, co se muž uklidnil, byla mu pouta sejmuta a mohl odejít domů. Za neuposlechnutí výzvy úřední osoby a další okolnosti dostal od strážníků pokutu ve výši 10 tisíc korun.


Dlažební kostkou poškodil auto, strážníkům neunikl

17. listopadu 2020 v 09:51

Strážníkům se podařilo vypátrat muže, který v poledne 14. listopadu rozbil dlažební kostkou čelní sklo u zaparkovaného auta. K jeho dopadení pomohl svědek.

Hledá se majitel ztracené peněženky s finanční hotovostí

13. listopadu 2020 v 17:23

V pondělí 2. listopadu nedlouho před polednem předala šedesátiletá žena kolegům na policejní služebně na Vinohradech cizí peněženku i s obsahem. Nález učinil malý chlapec na stole u dětského hřiště ve Slovenské ulici na Vinohradech a předal ho ženě, která jej hlídala a následně celou věc oznámila...

Ve skladu v Praze 10 unikla chemická látka

13. listopadu 2020 v 07:00

Ve čtvrtek 12. listopadu v 15:59 přijalo operační středisko pražských hasičů oznámení o úniku asi 500 litrů chemické látky v komerčním objektu v ulici K Hrušovu v Praze 10. Na místo vyjely 3 jednotky hasičů s chemickou službou a technickým automobilem určeným pro zásahy...

Kladivem do výlohy. Prý se potřeboval uklidnit

12. listopadu 2020 v 15:03

Do Jičínské ulice v Praze 3 jela hlídka prověřit oznámení o muži, který měl kladivem rozbíjet výkladní skříně provozovny. Na místě ji kontaktoval oznamovatel a uvedl, že škodu způsobil zavalitý muž s plnovousem a pantoflemi na nohou.

Požár příbytku bezdomovců poškodil protihlukovou stěnu

11. listopadu 2020 v 09:17

V úterý 10. listopadu od 15 hodin zasahovaly jednotky pražských hasičů v Povltavské ulici v Praze 7 u požáru příbytku bezdomovců. Plameny se rozšířily až na dřevěnou protihlukovou stěnu.

Trojice sprejerů řádila večer v Praze 4

11. listopadu 2020 v 09:12

Oznámení o třech osobách sprejujících na fasádu domu v ulici Ke Krči v Praze 4 jela prověřit hlídka městské policie v pondělí po 22. hodině. Na místě probíhá výstavba bytových domů, kolem staveniště je postavené lešení a před ním oplocení z OSB desek. Za oplocením strážníci zaslechli rozhovor...

Hledanou prozradily kroky v domě

6. listopadu 2020 v 09:41

Spala v domě, kde neměla co pohledávat, předložila nalezené doklady.

Další články
Nahoru