dnes
Pátek - jasno
5°C
zítra
Sobota - oblacno
6°C
pozítří
Neděle - obcasny-dest
5°C
Pražské krimi

Nadával jim do debilů a idiotů, pak se přiznal, že je Karel Schwarzenberg. Naměřili mu skoro promili

V pátek kolem třiadvacáté hodiny si strážníci všimli taxíku, který stál v křižovatce ulic V Kolkovně, Kozí, Masná a Dlouhá. Při řešení přestupku s řidičem přistoupil k autu zákazník a začal strážníkům nadávat do debilů a idiotů. I přes výzvu, aby svého jednání zanechal, po celou dobu do projednávání přestupku vstupoval a slovně na strážníky útočil.

Jeden člen hlídky jej proto vyzval, aby prokázal svou totožnost. Na to muž reagoval tím, že si sedl do taxíku a uzamknul se v něm. Strážníci tedy vyzvali řidiče taxi, aby vozidlo odemkl. Zákazník se na to začal dožadovat přivolání záchranky s tím, že je mu špatně.

Na místo byla přivolána záchranka. Po jejím příjezdu začal muž tvrdit, že je Karel Schwarzenberg, pochází ze Švýcarska a doklady u sebe nemá. Orientační dechovou zkouškou mu bylo naměřeno skoro promile alkoholu. Protože nadále vyžadoval ošetření, byl převezen do nemocnice.

Při čekání na lékařské ošetření se opakovaně pokusil z nemocnice utéct. „Proto proti němu byly použity hmaty, chvaty sebeobrany a nasazena služební pouta. Po kontrole lékařem byl převezen na služebnu policie ke zjištění totožnosti. Celou událost bude s dvaačtyřicetiletým mužem z Prahy dořešovat správní orgán,“ uvedla mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.


Ustlali si v opuštěném drážním domku, od jejich svíčky vznikl požár

8. listopadu 2017 v 18:43 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Dnes hodinu po půlnoci vyslal operační důstojník hlídku pražské cizinecké policie do oblasti Florence, neboť byli tito policisté nejblíže místu začínajícího požáru. Na ten policisty upozornili pracovníci tamního autobusového terminálu.

Ptal se seniorky na přesný čas, z krku jí strhnul řetízek za tisíce

8. listopadu 2017 v 09:01 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Policisté z místního oddělení Horní Počernice prošetřují případ, při kterém doposud neznámý pachatel využil  nestřeženého okamžiku a pětasedmdesátileté seniorce strhl z krku řetízek.

Překvapení v rozkroku: Asi málokdo by tušil, že si je schovala zrovna do kalhotek

7. listopadu 2017 v 17:32 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Tisícovky cigaret pašovaných linkovým autobusem z Ukrajiny, mimo jiné i ve spodním prádle stevardky, odhalili v sobotu pražští celníci. V autobuse byla i puška s náboji. O den dříve celníci v Praze našli stovky litrů piva, vína a lihovin pašovaných rumunskou dodávkou.

Brutální napadení, kopy, obušky a pouta na bezohledné párty v bytě

6. listopadu 2017 v 10:49 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Rutinní kontrola rušení nočního klidu v bytě ve Zvánovické ulici se změnila v brutální napadení strážníků. Ti museli ke zklidnění útočníků použít donucovací prostředky a pouta. Případ dále šetří policisté.

Surovost: I takto zle můžete dopadnout, když se rozhodnete v Praze vzbudit spáče. A ještě jsou po vás žádány peníze za čepici!

6. listopadu 2017 v 09:44 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Od srpna pátrají policisté z místního oddělení Zličín po násilníkovi, který ve vestibulu stejnojmenné zastávky metra bezdůvodně napadl jednoho z cestujících. Napadený si při výstupu z vagonu všiml spícího muže na sedačce a zavolal na něj, aby vstával, že souprava je v cílové stanici a dál již...

Další články
Nahoru