dnes
Neděle - zatazeno
6°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
5°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
11°C
Pražský život

Nadávají ti do homoklád, teplušek či buzniček? Po dobu Prague Pride funguje non stop linka

Obecně prospěšná společnost In  IUSTITIA se podobně jako v loňském roce aktivně zúčastní letošního čtvrtého ročníku festivalu Prague Pride, který probíhá do neděle 16. srpna.

„In IUSTITIA se dlouhodobě zaměřuje především na pomoc obětem násilí z nenávisti. Setkáváme se tak běžně s útoky i šikanou kvůli rase, národnosti, vyznání, sociálnímu statusu nebo právě kvůli sexuální orientaci a identitě. Spolupráce na festivalu je pro nás tedy logickou součástí naší práce,“ říká Klára Kalibová, ředitelka a zakladatelka organizace In IUSTITIA, o. p. s.

Po celý týden čtyřiadvacet hodin denně je k dispozici NON STOP linka s telefonním číslem +420 777 187 881. „Všichni účastníci festivalu, kteří se během Prague Pride setkají s homofobními urážkami, nadávkami, šikanou či homofobním násilím, ale i ti, kteří by rádi znali svá práva nebo si chtěli s někým promluvit o své situaci, se mohou obrátit na linku poradny Justýna,“ popisuje nabízené služby Klára Kalibová.

Na telefonní lince získají volající vedle praktických právních a odborných rad ohledně homofobie a boje proti ní v běžném životě také pochopení a případně nabídku dalších navazujících služeb. Linku zřizuje Poradna Justýna, jediná odborná poradna působící v oblasti prevence homofobie a řešení jejích následků. Poradna se zabývá násilím z nenávisti na území celé České republiky.


Další články
Nahoru