Dnes Neděle - jasno 16°C
Zítra Pondělí - prehanky-dest 18°C
Neděle 26. 6. 2022
Svátek má Adriana
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Dětská Praha

Nadaní muzikanti znovu předvedou svůj Talent Prahy 5. Doprovodí je PKF Prague Philharmonia

Národní dům na Smíchově přivítá finalisty už 14. ročníku soutěže Talent Prahy 5. Koncert „nejlepších z nejlepších“ soutěžního ročníku 2020 se koná pod záštitou místostarosty Prahy 5 Lukáše Herolda, který stál u zrodu soutěže.

I přes komplikace způsobené restrikcemi proti šíření nemoci covid-19 se v roce 2020 přihlásili do soutěže mladí umělci z mnoha hudebních oborů. Odborná porota v čele s dirigentem a odborným garantem projektu Leošem Svárovským vybrala loni v prosinci vítěze jednotlivých kategorií. Jejich tradiční koncert se uskuteční v Národním domě na Smíchově.

„Na předchozí koncerty jsme zvali sólisty z našich partnerských měst, což se letos kvůli restrikcím ohledně nemoci covid-19 nepovedlo. Ale soutěž je především o našich mladých talentech a jsem si jistý, že nás čeká zase skvělý zážitek a jsem za to moc rád,“ říká místostarosta Prahy 5 a duchovní otec soutěže Lukáš Herold.

Posluchači budou mít možnost v podání mladých umělců vyslechnout díla světových skladatelů. Například zazní 3. věta Mendelssohnova Houslového koncertu e moll v podání Christophera Porteouse (1. cena v kategorii II), píseň Alma del core Antonia Caldary zazpívá Zora Kalinová (2. cena v kategorii II) a dvě části Stamitzova Koncertu pro klarinet a orchestr B dur zahraje Martin Janda (2. cena v kategorii II). Koncert se koná v pondělí 21. června od 19:00 hodin v Národním domě na Smíchově a vstup je tradičně zdarma.

Autor: TZ, red

Praha 6 rozdělí dětem na tábory tři miliony

23. června 2022 v 08:34

Stejně jako v uplynulých letech, i letos před prázdninami spustila Praha 6 program Šestka táborová. Prostřednictvím portálu Aktivní město přispěje rodičům dětí na tábory, příměstské kempy, sportovní soustředění a další prázdninové volnočasové aktivity.

Dvojka srdcem pošle děti na tábor

23. června 2022 v 07:48

Další žádosti o příspěvky na dětské letní tábory, které byly podány do uzávěrky druhého kola 15. června, schválila na svém jednání správní rada nadačního fondu Dvojka srdcem.

V Praze 14 se bude malovat na chodník

20. června 2022 ve 13:38

Tradiční malování na chodníku se koná ve čtvrtek 30. června od 9 do 11:30 hodin před ZŠ Bratří Venclíků na Černém Mostě, u stanice metra Rajská zahrada. Pro všechny účastníky jsou připraveny barevné křídy a odměny.

Pohádka Na Dvorečku: Zvířátka a medvěd

19. června 2022 ve 21:06

Sedmnáctý ročník oblíbených Pohádek Na Dvorečku se koná tradičně v Obecním domě v Jandově ulici ve Vysočanech.

Den dětí z Ukrajiny

16. června 2022 v 08:23

Nadace Pražské děti ve spolupráci s radnicí Prahy 1 a Nadačním fondem Děti Ukrajiny zvou na Den dětí z Ukrajiny.

Na Palmovce vzniká nová pohádka pro děti

14. června 2022 ve 20:33

V Divadle pod Palmovkou bude mít v polovině června premiéru nová česko-ukrajinská pohádka Kouzelné sny pro děti od 5 do 9 let. Inscenace vzniká ve společné práci českých a ukrajinských umělců, kteří chtějí pohádkou vrátit dětem důvěru ve sny a kouzla. 

Pohádka Na Dvorečku v Praze 9

12. června 2022 v 11:00

Sedmnáctý ročník oblíbených Pohádek Na Dvorečku se koná tradičně v Obecním domě v Jandově ulici ve Vysočanech.

Praha 15: Audiokniha dětem zdarma

11. června 2022 v 08:14

Radnice připravila již druhou audioknihu pro děti.

Další články
Nahoru