dnes
Sobota - obcasny-dest
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
6°C
Pražský život

Nadaní a motivovaní uchazeči o studium bez přijímací zkoušky

Do 31. března 2014 je stále otevřená možnost usilovat o studium na Provozně ekonomické fakultě (PEF), Fakultě agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů, Technické fakultě, Fakultě lesnické a dřevařské (FLD), Fakultě životního prostředí, na Fakultě tropického zemědělství nebo na Institutu vzdělávání a poradenství České zemědělské univerzity v Praze.

Nadaným a motivovaným uchazečům o studium bude odpuštěna přijímací zkouška a mohou získat stipendium až 5 000 Kč měsíčně po celý první ročník. Tyto výhody poskytuje ČZU bez rozdílu všem, kdo se umístili na předních místech v předmětových soutěžích, jako jsou matematická, fyzikální či biologická olympiáda, středoškolská odborná činnost a další odborné soutěže garantované MŠMT.

Letošní první ročník navštěvuje devět studentů, kteří využili této nabídky. Jejich rozhodování o výběru školy a oboru kupodivu nabídka zásadní roli nehrála. Mnozí se o ní dozvěděli, až když podávali přihlášku, všichni však oceňovali, že tato možnost jim zaručil, že se opravdu dostali na obor, který chtěli studovat. „Celkem náhodně jsem se k této informaci doklikala na stránkách školy a samozřejmě jsem to s radostí uvítala!“ říká Klára Petráčková, která studuje PEF, a Eliška Jiřišťová z FLD doplňuje: „Pro mne ta nabídka byla důležitá, chtěla jsem jít na obor, kam se hlásilo 250 lidí a brali 40.“  

K rychlému přihlášení ke studiu, ale i k doplnění informací o studiu, k vyzkoušení testů nanečisto aj. slouží web www.studuj.czu.cz. Stránky atraktivní formou, přehledně a na jednom místě prezentují ČZU jako kvalitní a moderní vzdělávací instituci, tradiční univerzitu s bohatou historií a jednu z největších vysokých škol v České republice, která vedle perfektního studijního zázemí včetně progresivní vědy a výzkumu nabízí díky unikátnímu univerzitnímu kampusu skvělé místo pro zábavu, sport i navazování nových vztahů a přátelství.


Další články
Nahoru